Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Router + switch

tompsien - 07-01-2016, 15:48
Temat postu: Router + switch
Witam, mam pytanie dotyczące internetu w UPC.

Z mojego routera w jednym pokoju jest pociągnięty kabel do komputera, który znajduje się w drugim pokoju.

Jakiś czas temu kupiłem konsolę i chciałbym pociągnąć dodatkowy kabel do żeby podpiąć go do konsoli (niestety nie mogę korzystać z wifi ponieważ mam bardzo słaby sygnał.

Zakupiłem switch D-Link DES-1008D i poprowadziłem kabel z routera do switcha a następnie ze switcha 2 kable do komputera i konsoli. Niestety w tej konfiguracji ani na komputerze ani na konsoli nie ma internetu. Czy mogę poprosić o pomoc z konfiguracją?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

hsurim - 07-01-2016, 18:19
Temat postu: Re: Router + switch
tompsien napisał/a:
(...)
poprowadziłem kabel z routera do switcha a następnie ze switcha 2 kable do komputera i konsoli. Niestety w tej konfiguracji ani na komputerze ani na konsoli nie ma internetu. (...)
:shock:
Na pewno dobrze podłączyłeś kabelki do/ze switcha ?

tompsien - 07-01-2016, 18:56

Switch ma 8 slotów, żaden z nich nie jest głównym (na uplink). Może musze popróbować różne konfiguracje.
RadkoR - 07-01-2016, 22:18

Router ma włączone DHCP? Nie masz ustawionych na sztywno adresów IP?
Tak jak napisałeś, to powinno to działać.

KOCUREK1970 - 07-01-2016, 23:15

Jaki dokładnie ten router, jakie dokładnie kable sieciowe, jaki standard na wtyczkach RJ45, wtyczki proste czy crosowane?.
tompsien - 08-01-2016, 12:23

KOCUREK1970 napisał/a:
Jaki dokładnie ten router, jakie dokładnie kable sieciowe, jaki standard na wtyczkach RJ45, wtyczki proste czy crosowane?.


Jeśli chodzi o router to Thomson TWG870UG. Jeśli chodzi o wtyczki i kable to najpierw muszę o tym poczytać żeby dobrze Ci napisać.

Jeśli chodzi o DHCP to w menu routera mam takie ustawienia:

ustawienia

RadkoR - 08-01-2016, 19:17

Napisałeś, że ani na kompie ani na konsoli nie ma internetu. Tak jest tylko gdy są podłączone oba urządzenia, czy tez działa internet na konsoli i PC, gdy są podpięte osobno do switcha?
Zakładam, że nie zmieniałeś adresu MAC w komputerze na taki sam jak ma konsola? ;)

KOCUREK1970 - 08-01-2016, 20:18

Może ten DLink to nie switch, tylko HUB...
Jakie ustawienia kart sieciowych w komputerze i konsoli?.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group