Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - ¦wiat³owodowy internet "Supernova"

aster - 12-05-2016, 20:39

beny8989 napisa³/a:
zejd¼ do piwnicy i zobacz czy wisi skrzynka od nich.

Ok, tylko w którym miejscu oni co¶ takiego zwykle instaluj± bo tu mamy 2 poziomy gara¿owe i nie wiem gdzie zacz±æ poszukiwania.

GDA - 12-05-2016, 20:46

A nie ³atwiej wpisaæ adres na stronie orange czy jeste¶ w zasiêgu ¶wiat³a?
skreem - 12-05-2016, 21:13

GDA napisa³/a:
Zdecydowa³em siê równie¿ na "¶wiate³ko" - dosta³em ofertê nie do odrzucenia pomimo tego ¿e UPC muszê utrzymywaæ do koñca lutego 2017 (ale za to zap³aci Orange)


Pochwalisz siê jakie konkretnie warunki Ci zaproponowano w Orange?

GDA - 12-05-2016, 21:31

dali mi pó³ roku za darmo i zwolnienie z abo komórkowego od teraz co zrekompensuje kolejne 3 mc zobowi±zania w UPC

wzi±³em ¶wiat³o 300 Mb + TV pakiet optymalny (2 dekodery w tym jeden PVR) + telefon

ca³o¶æ 119.90 czyli tyle ile place teraz w UPC za Horizon + FB60

aster - 12-05-2016, 23:50

GDA napisa³/a:
A nie ³atwiej wpisaæ adres na stronie orange czy jeste¶ w zasiêgu ¶wiat³a?

Ju¿ wcze¶niej wspomnia³em, ¿e nie jestem, choæ s±siednie budynki ju¿ s± pod³±czone do ¶wiat³owodów.

St±d moje pytania jak mo¿na sprawdziæ kiedy mój budynek zaliczy wreszcie ¶wiat³owodowy-net, jak mo¿na sprawdziæ ¿e us³uga jest "wdra¿ana", oraz co mo¿e staæ na przeszkodzie bym prêdko tego nie zobaczy³ (administracja?).

KOCUREK1970 - 13-05-2016, 00:53

aster napisa³/a:
jak mo¿na sprawdziæ kiedy mój budynek zaliczy wreszcie ¶wiat³owodowy-net, jak mo¿na sprawdziæ ¿e us³uga jest "wdra¿ana", oraz co mo¿e staæ na przeszkodzie bym prêdko tego nie zobaczy³ (administracja?).

Tylko operator móg³by Ci na to odpowiedzieæ, ale tego nie zrobi - ¿adnych konkretów nie us³yszysz, co akurat nie powinno Ciê dziwiæ - dlaczego, bo jak ludziom co¶ obiecaj±, a tego nie (z)robi± - to tylko bêd± im ty³ek zawracaæ: a kiedy, kiedy itd

kiniecki - 13-05-2016, 10:56

Na moim osiedlu ¶wiat³owód jest w blokach nale¿±cych do spó³dzielni. Blok obok nale¿y do jakiej¶ wspólnoty mieszkaniowej i ¶wiat³owodu ju¿ nie ma...
MariuszHL - 13-05-2016, 11:35

aster napisa³/a:
GDA napisa³/a:
A nie ³atwiej wpisaæ adres na stronie orange czy jeste¶ w zasiêgu ¶wiat³a?

Ju¿ wcze¶niej wspomnia³em, ¿e nie jestem, choæ s±siednie budynki ju¿ s± pod³±czone do ¶wiat³owodów.

St±d moje pytania jak mo¿na sprawdziæ kiedy mój budynek zaliczy wreszcie ¶wiat³owodowy-net, jak mo¿na sprawdziæ ¿e us³uga jest "wdra¿ana", oraz co mo¿e staæ na przeszkodzie bym prêdko tego nie zobaczy³ (administracja?).


Uj±³e¶ sedno problemu ,który dotyka czêsto miejsc podlegaj±cych wspólnotom mieszkaniowym.Dok³adnie w takiej sytuacji jestem Ja.Ju¿ tyle czasu czekam na Supernov± i wiem ju¿ dlaczego(kilka osób z budynku ,w którym mieszkam robi³o problemy ekipie montuj±cej kable kilka miesiêcy temu i ¿eby nie ustawa dotycz±ca tego problemu pewnie do tej pory nie mia³bym jeszcze skrzynki Orange na klatce).Ch³opaki po wykonanej pracy uprz±tnêli syf jaki zostawili jednak problemem jest fakt ,¿e bêdzie to konkurencja dla firm ,które s± ju¿ dostêpne w moim bloku i jak dowiedzia³em siê mianowicie i¿ osoba najbardziej zbulwersowana jest przedstawicielem UPC , a mieszka u Nas w bloku.Sam widzisz o czym to ¶wiadczy.

VDSL - 14-05-2016, 20:31

MariuszHL napisa³/a:
aster napisa³/a:
GDA napisa³/a:
A nie ³atwiej wpisaæ adres na stronie orange czy jeste¶ w zasiêgu ¶wiat³a?

Ju¿ wcze¶niej wspomnia³em, ¿e nie jestem, choæ s±siednie budynki ju¿ s± pod³±czone do ¶wiat³owodów.

St±d moje pytania jak mo¿na sprawdziæ kiedy mój budynek zaliczy wreszcie ¶wiat³owodowy-net, jak mo¿na sprawdziæ ¿e us³uga jest "wdra¿ana", oraz co mo¿e staæ na przeszkodzie bym prêdko tego nie zobaczy³ (administracja?).


Uj±³e¶ sedno problemu ,który dotyka czêsto miejsc podlegaj±cych wspólnotom mieszkaniowym.Dok³adnie w takiej sytuacji jestem Ja.Ju¿ tyle czasu czekam na Supernov± i wiem ju¿ dlaczego(kilka osób z budynku ,w którym mieszkam robi³o problemy ekipie montuj±cej kable kilka miesiêcy temu i ¿eby nie ustawa dotycz±ca tego problemu pewnie do tej pory nie mia³bym jeszcze skrzynki Orange na klatce).Ch³opaki po wykonanej pracy uprz±tnêli syf jaki zostawili jednak problemem jest fakt ,¿e bêdzie to konkurencja dla firm ,które s± ju¿ dostêpne w moim bloku i jak dowiedzia³em siê mianowicie i¿ osoba najbardziej zbulwersowana jest przedstawicielem UPC , a mieszka u Nas w bloku.Sam widzisz o czym to ¶wiadczy.

U mnie 4 lata temu Vectra zrobili przygotowanie do pod³±czenia Tv i internetu gdzie od 3 lat nie przyznaje siê ze co¶ robili w budynku mam zrobione zdjêcia z informacja ale oni twierdza nic nie wiedza

aster - 15-05-2016, 20:09

Kurcze, nie wiem co robiæ bo w UPC p³acê s³ono bo nie jestem zwi±zany umow±, a do¶wiadczywszy ¶wiat³owód mieszkaj±c w Singapurze chcia³bym to samo teraz mieæ. 2 lata to trochê du¿o aby w tym momencie siê zwi±zaæ, st±d szuka³em wskazówek jak sprawdziæ czy w bloku s± prowadzone przymiarki pod Supernovê (kable/skrzynki/jakiekolwiek "¶lady" instalacji).

Tym bardziej, ¿e je¶li przejdê z netem do Orange to pewnie resztê us³ug wywalê gdy¿ nie zale¿y mi w ogóle na tv w dobie Netflixa.

VDSL - 15-05-2016, 23:24

aster napisa³/a:
Kurcze, nie wiem co robiæ bo w UPC p³acê s³ono bo nie jestem zwi±zany umow±, a do¶wiadczywszy ¶wiat³owód mieszkaj±c w Singapurze chcia³bym to samo teraz mieæ. 2 lata to trochê du¿o aby w tym momencie siê zwi±zaæ, st±d szuka³em wskazówek jak sprawdziæ czy w bloku s± prowadzone przymiarki pod Supernovê (kable/skrzynki/jakiekolwiek "¶lady" instalacji).

Tym bardziej, ¿e je¶li przejdê z netem do Orange to pewnie resztê us³ug wywalê gdy¿ nie zale¿y mi w ogóle na tv w dobie Netflixa.

Masz tu mapê zasiêgu
https://zasieg.orange.pl/?footerlink=true&ticaid=61703f

GDA - 18-05-2016, 19:57

skreem napisa³/a:
GDA napisa³/a:
Zdecydowa³em siê równie¿ na "¶wiate³ko" - dosta³em ofertê nie do odrzucenia pomimo tego ¿e UPC muszê utrzymywaæ do koñca lutego 2017 (ale za to zap³aci Orange)


Pochwalisz siê jakie konkretnie warunki Ci zaproponowano w Orange?

jednak nie bedzie Orange - UPC przebi³o ofertê po z³o¿eniu im wypowiedzenia :-)

KOCUREK1970 - 18-05-2016, 20:01

To widzê, ¿e¶ zrezygnowa³ z tego wspania³ego Horajzona :twisted: :twisted:
GDA - 18-05-2016, 20:05

wspania³y to on mia³ byæ ;-) wracam do Cisco
kiniecki - 19-05-2016, 11:03

Jakby UPC u mnie dzia³a³o jak nale¿y to te¿ bym nic nie zmienia³. Ale do¶æ mia³em ci±g³ych dziur w EPG pikseli na TV i ¿ycia modemu swoim w³asnym ¿yciem ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group