Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - ¦wiat³owodowy internet "Supernova"

dziabaq - 29-04-2016, 08:06

kiniecki napisa³/a:
Mam wra¿enie, ¿e masz pretensje do ca³ego ¶wiata, ¿e nie przeczyta³e¶ tego co podpisujesz...


To co podpisa³em - przeczyta³em, ale najwyra¼niej nie umiesz czytaæ ze zrozumieniem. NA UMOWIE NIE MA S£OWA O KOSZTACH!!

Pretensji nie mam do nikogo, walczê po prostu z nieuczciwymi praktykami, których najwyra¼niej nie rozumiesz.

Je¿eli nie wnosisz nic merytorycznego do tematu, to nie wypowiadaj siê proszê.

Dorotka.01 - 29-04-2016, 17:51

dziabaq napisa³/a:
easumuj±c ci±g przyczynowo skutkowy jest jasny Nieprecyzyjna oferta -> Umowa bez zapisów o kosztach -> Naliczenie op³at dodatkowych - powo³anie siê na regulamin.


Mam ten sam problem z Orange, gdzie mo¿na zg³osiæ takie praktyki?

[ Dodano: 29-04-2016, 17:52 ]
Próbowa³am reklamowaæ, ale odrzucili reklamacjê.

KOCUREK1970 - 30-04-2016, 02:28

Odpowiem tak - ¿aden urz±d siê tym nie zajmie, nie sam z siebie - UKE/UOKiK/PRK zrobi to tylko wtedy, kiedy bêdzie wiêcej takich skarg, ale to i odpowiednim pismem trzeba to umotywowaæ - raczej w przepisach trzeba byæ bieg³ym - wskazany "adwokacki be³kot".
VDSL - 30-04-2016, 20:37

KOCUREK1970 napisa³/a:
Odpowiem tak - ¿aden urz±d siê tym nie zajmie, nie sam z siebie - UKE/UOKiK/PRK zrobi to tylko wtedy, kiedy bêdzie wiêcej takich skarg, ale to i odpowiednim pismem trzeba to umotywowaæ - raczej w przepisach trzeba byæ bieg³ym - wskazany "adwokacki be³kot".

Tak jest prawda

dziabaq - 03-05-2016, 09:55

Dorotka.01 napisa³/a:
dziabaq napisa³/a:
easumuj±c ci±g przyczynowo skutkowy jest jasny Nieprecyzyjna oferta -> Umowa bez zapisów o kosztach -> Naliczenie op³at dodatkowych - powo³anie siê na regulamin.


Mam ten sam problem z Orange, gdzie mo¿na zg³osiæ takie praktyki?

[ Dodano: 29-04-2016, 17:52 ]
Próbowa³am reklamowaæ, ale odrzucili reklamacjê.



UOKIK - Ja ju¿ zg³osi³em pisemnie.....

VDSL - 03-05-2016, 12:58

dziabaq napisa³/a:
Dorotka.01 napisa³/a:
dziabaq napisa³/a:
easumuj±c ci±g przyczynowo skutkowy jest jasny Nieprecyzyjna oferta -> Umowa bez zapisów o kosztach -> Naliczenie op³at dodatkowych - powo³anie siê na regulamin.


Mam ten sam problem z Orange, gdzie mo¿na zg³osiæ takie praktyki?

[ Dodano: 29-04-2016, 17:52 ]
Próbowa³am reklamowaæ, ale odrzucili reklamacjê.



UOKIK - Ja ju¿ zg³osi³em pisemnie.....

Jestem ciekawy co odpisz± czy wo gule

KOCUREK1970 - 04-05-2016, 00:31

Cytat:
Jestem ciekawy co odpisz± czy wo gule

A co mu odpisz± - pewnie to co nam (w innej sprawie) - bêd± czekaæ na wiêcej zg³oszeñ.

W naszej sprawie ju¿ siê pó³ roku przygl±daj± i monitoruj±.

GDA - 12-05-2016, 08:43

kiniecki napisa³/a:
Supernov± mam od 3 miesiêcy i w tym czasie nie by³o z ni± ¿adnych problemów.

Zdecydowa³em siê równie¿ na "¶wiate³ko" - dosta³em ofertê nie do odrzucenia pomimo tego ¿e UPC muszê utrzymywaæ do koñca lutego 2017 (ale za to zap³aci Orange)

kolego @kiniecki napisz mi proszê jak jest z nagrywaniem? czy to prawda ¿e nagrywasz tylko to co ogl±dasz? bo teraz mam chwile czasu i wczyta³em siê w ich box-a (wczoraj umowê "podpisa³em" w samochodzie :-D )

kiniecki - 12-05-2016, 13:11

Ja umowê podpisa³em dopiero po zainstalowaniu i sprawdzeniu, ¿e wszystko dzia³a...

Mo¿esz nagrywaæ jeden program i jednocze¶nie ogl±daæ inny :-)

GDA - 12-05-2016, 13:22

"podpisa³em" w cudzys³owie ;-) papiery mam na mailu, instalacja pod koniec miesi±ca tak aby równo zacz±æ p³aciæ po umowie UPC

i piszesz ¿e u¿ywasz i jest wsio olrajt?

to siê cieszê, bo ju¿ to nie raz pisa³em ale zawiod³em siê na ca³ej linii Horizonem - mia³em nadzieje ¿e bêdzie to sprzêt jak na o¶ciennych rynkach w pe³ni multimedialne centrum a tu klapa na ca³ej linii nawet - YT nie potrafi± normalnego wystawiæ - jedyny plus to te 4 g³owicy i obraz w 1080p

kiniecki - 12-05-2016, 13:53

Na dekoderze od Orange zapomnij o YT czy innych wodotryskach.
z opcji "interaktywnych" masz: Prognozê pogody, podgl±d faktury, chyba jakie¶ radio i to chyba wszystko.


Tam mo¿esz ogl±daæ TV, nagrywaæ TV i masz ca³kiem spor± ofertê VOD.

GDA - 12-05-2016, 14:07

kiniecki napisa³/a:
Na dekoderze od Orange zapomnij o YT czy innych wodotryskach.

zdaje sobie sprawê - przecie¿ sama cena odzwierciedla to ¿e to jest tylko dekoder do prze³±czania kana³ów, a nie multimedialna skrzynka jak± mia³ byæ Horizon a nie jest

dlatego idzie do lamusa (multimedia mam w TV z Androidem)

beny8989 - 12-05-2016, 15:29

I podpowiem ¿e mo¿e za jaki¶ czas (nie wiem kiedy dok³adnie) modu³ ci+. I jak by¶cie sprawdzili mi jak zachowuj± siê pingi do tego ip 46.105.244.179. Ja niestety ale do koñca roku siê bujam z UPC a bym dawno ich pogoni³ bo mam do¶æ skacz±cego pingu i do tego gubienie pakietów.
aster - 12-05-2016, 20:26

Jak szybko Orange wchodzi w kolejne budynki z tymi ¶wiat³owodami?

Jak sprawdzi³em na ich stronie to budynek obok ju¿ ma, a mój budynek choæ jest w miarê nowy jeszcze nie. Czy jest to kwestia dogadania siê z administracj± budynku skoro Orange ma ju¿ mocn± obecno¶æ tutaj w okolicy?

beny8989 - 12-05-2016, 20:27

zejd¼ do piwnicy i zobacz czy wisi skrzynka od nich. Najszybszy sposób jaki znam. A czas jaki to ok 2 miesiêcy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group