Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Pikseloza na co drugim kanale

jedrek - 10-10-2015, 09:23
Temat postu: Pikseloza na co drugim kanale
Witam Zauważyłem u siebie że po godz 20.00 na co drugim kanale w trakcie emisji występuje pikseloza. Występuje ona przez krótki okres czasu ale cyklicznie. Mieszkam na Ursynowie. Ktoś z tych okolic ma podobnie czy to oznaka starzenia się dekodera.
MaxiGdansk - 10-10-2015, 10:51

Gdańsk to samo. Dekoder mediabox. Objawy dokładnie takie same.Czekam do poniedziałku, później popełnię kilka zdań na maila do UPC.
falcon777 - 11-10-2015, 19:41

U mnie to samo. Wrocław. Pikseloza jednak utrzymuje sie cyklicznie i losowo na większości kanałów. Niektórych programów wręcz nie da sie oglądać ( np. TV Puls HD_). Zgłoszenie juz poszło mailowo. Jak nie zareagują szybko to będę dzwonił. Nie wiem czy to dekoder czy jakiś ogólny problem w UPC.
ATS - 18-10-2015, 22:39

U mnie pikseloza od czasu do czasu wyskakuje na TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info. Zamawiałem wizytę technika, wymienił wtyczkę od koncentryka na wejściu, problem nie ustąpił i wzywam jutro ponownie.
piter182 - 19-10-2015, 14:31

Warszawa - Ursynów i u mnie pikseloza tvn24, kanaly sportowe. Babka w salonie powiedziala, żeby go przywrocić do ustawien fabrycznych, guzik to dalo...
jedrek - 19-10-2015, 15:58

Na razie w normie. Zastanawiają mnie te ciągłe informacje o przywracanie do ustawień fabrycznych. Niech zmienią oprogramowanie i okablowanie to będzie dobrze. U mnie co jakiś czas znowu zanika TVN24 na dwie trzy minuty.
Pitrek - 19-10-2015, 16:01

jedrek napisał/a:
Zastanawiają mnie te ciągłe informacje o przywracanie do ustawień fabrycznych.
A co innego mogą powiedzieć. :P To jest ich lekarstwo na wszystko.
sirkubas - 19-10-2015, 17:06

jedrek napisał/a:
Na razie w normie. Zastanawiają mnie te ciągłe informacje o przywracanie do ustawień fabrycznych. Niech zmienią oprogramowanie i okablowanie to będzie dobrze. U mnie co jakiś czas znowu zanika TVN24 na dwie trzy minuty.

Jeśli gniazdo antenowe w dekoderze nie rusza się, to wymiana kabla albo przynajmniej poprawa złącz na linii dekoder - skrzynka powinna problem rozwiązać.

Pitrek napisał/a:
jedrek napisał/a:
Zastanawiają mnie te ciągłe informacje o przywracanie do ustawień fabrycznych.
A co innego mogą powiedzieć. :P To jest ich lekarstwo na wszystko.

I jeszcze reset prądowy ;)

jedrek - 19-10-2015, 17:56

sirkubas napisał/a:
Jeśli gniazdo antenowe w dekoderze nie rusza się, to wymiana kabla albo przynajmniej poprawa złącz na linii dekoder - skrzynka powinna problem rozwiązać.
Gniazdo się nie rusza, kable w ścianie idą albo na klatkę a potem do piwnicy ale tego nikt nie wie łącznie z UPC. Okablowanie było chyba robione na szybcika tak na o....l.
stivi - 19-10-2015, 19:36
Temat postu: debata tvn24 polsat news tvp1
Witam a jak u Was z jakoscia obrazu na debacie o ile tvn24 mozna w miare porownac z polsat news to obraz na tvp1 bardzo kaszasty i ziarnisty ..oczywiscie kanaly w wersji hd ...jestem ciekawy od czego zalezy ta roznica ????
skreem - 19-10-2015, 20:26

U mnie też pixeloza ale o dziwo tylko na jednym z dekoderów (Pace w multiroomie) i głownie na kanałach nadających w paśmie 578 Mhz (Warszawa), na innych nie zauważyłem.

Technik był, wymienił rozdzielnicę (na "mniej tłumiącą"), zarobił nową końcówkę koncentryka od strony dekodera i się szybko zmył mówiąc, że teraz będzie dobrze. Guzik a nie dobrze - może nie jest tak źle jak było (momentami w ogóle nie dało się oglądać bo obraz znikał albo się całkiem zatrzymywał) ale pixele w sporych blokach nadal się pojawiają... Reklamacja na usługę technika w telefonicznym BOK złożona, ciekawe z jakim skutkiem.

ManiusNG - 20-10-2015, 22:32

U mnie (KRK) jest to samo. Wieczorami prawie się oglądać nie da. Ciekawe co jest grane.
fomftrt - 21-10-2015, 10:39

Spróbuj skalibrować antenę satelitarną. Mi to zazwyczaj pomaga.
eLBeG - 21-10-2015, 10:51

Zdajesz sobie sprawę, że piszesz w wątku o dvb-c? Ma jechać do centrali i im antenami ruszać, czy od sąsiada?
vezimir - 23-10-2015, 21:02

A może zamiast pisać tutaj posty w stylu "ciekawe z czego to.." napiszcie meila lub zadzwońcie do UPC na techniczny ? ;) Jeśli poprawa kabelka i ustawienia fabryczne nie pomagają to zakłócenia są gdzie indziej i technik musi to zobaczyć...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group