Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - "TCP test failed!" Próbowałam już wszystkiego!! Po

eliza19 - 29-12-2004, 20:46
Temat postu: "TCP test failed!" Próbowałam już wszystkiego!! Po
Drodzy panowie internauci!

Przeszukałam kilka forów i nigdzie nie ma rozwiązania mojego problemu. Mam Win XP SP1, niedawno założyłam sobie chello Light, a więc mam zewnętrzny numer IP, a w emule'u wyświetla się, że mam HIGH ID. Jednak kiedy chcę przeprowadzić test portu TCP to wyskakuje info jak w temacie postu. Wyczytałam, że trzeba wyłączyć Firewall WinXP i tak zrobiłam. Używam Spy Sweepera firmy Webroot, chociaż zastanawiam się nad Kerio, bo wszyscy go zachwalają. W każdym razie, zrobiłam ten sam test przy wyłączonym Spy Sweeperze i dalej to samo. Podkreślam, ze jak na razie mam Service Pack 1, bo słyszałam, że SP2 też stwarza wiele problemów z p2p.

Aha, mój emule coś tam ściąga, średnia prędkość 4-9KB/s ale to chyba mało, co?

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem, co robić.

Eliza

Over - 30-12-2004, 00:46
Temat postu: Re: "TCP test failed!" Próbowałam już wszystkiego!
eliza19 napisał/a:

Aha, mój emule coś tam ściąga, średnia prędkość 4-9KB/s ale to chyba mało, co?


To zależy co ściągasz i od kogo... (ja osobiście bym sie cieszył :wink: ale juz niedługo)
Spróbuj wpisać w ustawiniach TCP Port 4662 a UDP Port 4672
A... i jak masz tego firewalla to musisz sobie zrobić przekierowanie na port by mieć highID

eliza19 - 30-12-2004, 01:33

Cytat:
Spróbuj wpisać w ustawiniach TCP Port 4662 a UDP Port 4672

Dokładnie takie dane mam w ustawieniach.


Cytat:
A... i jak masz tego firewalla to musisz sobie zrobić przekierowanie na port by mieć highID


Nie czytasz, co piszę: już mam HighID, nie muszę robić żadnego przekierowania.

W każdym razie dzięki.

Pliiiz, poradźcie mi coś!!!

rychu - 30-12-2004, 10:04

4-9? normalka. mam chello light i u mnie to samo, może po nocach trochę więcej urywa.
eliza19 - 30-12-2004, 12:10

Cytat:
4-9? normalka. mam chello light i u mnie to samo, może po nocach trochę więcej urywa.


Do Rycha: a test portu TCP? Czy wyskakuje Ci taki sam komunikat (TCP test failed?)[/quote]

Over - 30-12-2004, 16:09

hmm.. nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem :? przeszkadza to że tak sie wyświetal ? Czy nie mozesz się połączyć z żadnym serverem ? Ja tak miałem raz, ze nie mogłem się połączyć z serwerem i też pozazywał, że test portów 'failed'. Zrobiłem kilka razy(nie pytaj czemu) reinstall i po 2 dniach było dobrze :] .
Klaudi - 30-12-2004, 16:13

Odpowiedź masz na forum na którym już o to pytałaś. Wystarczy opcja szukaj.
ODPOWIEDZ.1
ODPOWIEDZ.2
Zastosuj się do odpowiedzi Kobry :D

eliza19 - 30-12-2004, 16:49

Dzięki za odpowiedź :D

W takim razie nie przejmuję się tym komunikatem. Myślałam tylko, że jak coś zmienię w konfiguracji żeby test przechodzić pomyślnie, to mulek będzie lepiej ściągał.

Nie mam najmniejszych problemów z logowaniem do np Razorback2 czy Project Grande ale mój mulek 0.44d w porywach dochodzi do 18KBs ale zazwyczaj to jest 3-10, raczej słabiutko.

Ale to już temat na osobnego posta :P

rychu - 30-12-2004, 23:24

nikt nie zna wyroków wujka Billa :)

jednak nie ma to jak linuch na pokładzie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group