Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Horizon w UPC Polska

atomix - 04-12-2014, 18:32
Temat postu: Horizon w UPC Polska
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej UPC Polska oficjalnie zaprezentowała platformę Horizon, więc chyba czas rozpocząć nowy, "oficjalny" temat poświęcony TYLKO I WYŁĄCZNIE platformie Horizon w polskim UPC. :mrgreen:

UPC Polska informuje, że platforma Horizon oferuje:
personalizację - na podstawie programów oglądanych przez użytkownika Horizon zasugeruje treści, dobierając i stale aktualizując ofertę telewizyjną, odpowiadającą preferencjom użytkownika, co oznacza natychmiastowy dostęp do ulubionych gatunków filmowych, propozycji sportowych czy seriali
nagrywanie nawet czterech programów równocześnie podczas oglądania piątego;
zdalne nagrywanie z każdego miejsca na świecie poprzez aplikację;
automatyczne nagrywanie kolejnych odcinków seriali
zatrzymanie oglądanego programu na żywo i wznowienie oglądania w dowolnym momencie
aplikacje TV w tym media społecznościowe - np. Facebook czy YouTube;
nową, tematyczną kolejność kanałów (w przypadku dublujących się kanałów SD i HD zostawiono tylko kanały HD)
• przejrzyste, intuicyjne menu (interfejs)
• działający w technologii radiowej pilot z klawiaturą QWERTY, ułatwiający m.in. korzystanie z internetu na ekranie telewizora, wyszukiwanie programów i aplikacji

Znamy także pierwsze "oficjalne" promocje:
Pakiet Filmowy Fun: Horizon Select z nagrywarką (100 kanałów, w tym 33 HD) + Fiber Power 120 Mb/s z WiFi w cenie 149 zł (pierwsze trzy miesiące po 74,50 zł)
Pakiet Filmowy Max: Horizon Max z nagrywarką (134 kanały, w tym 40 HD) + Fiber Power 250 Mb/s z WiFi w cenie 179 zł (pierwsze trzy miesiące po 89,50 zł)
Pakiet Filmowy Hit: Horizon Select z nagrywarką (100 kanałów, w tym 33 HD) + Fiber Power 120 Mb/s z WiFi + Minuty Domowe Max (nielimitowane połączenia stacjonarne) w cenie 159 zł (pierwsze trzy miesiące po 79,50 zł)
Pakiet Filmowy VIP H orizon Max z nagrywarką (134 kanały, w tym 40 HD) + Fiber Power 250 Mb/s z WiFi + Minuty Domowe Max (nielimitowane połączenia stacjonarne) w cenie 189 zł (pierwsze trzy miesiące po 94,50 zł)

No cóż. Zapraszam do komentowania. Mam nadzieję, że temat będzie rósł i rósł. A UPC spuści nieco z ceny :shock:

PS1. Panowie i Panie, nie zagrzejcie infolinii :P
PS.: Ktoś na YouTube zamieścił pierwszy filmik prezentujący Horizon w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=OsAFmQw4xRk

GDA - 04-12-2014, 18:49

Ja się wypowiedziałem w poprzednim temacie - biedno i cholernie drogo, wiec nie dla mnie oferta
gomi - 04-12-2014, 18:58

Niestety, znajdą się i na te oferty chętni. Sam znam dość oczytaną i obeznaną osobę, która łyka wszystko co jej UPC wciska - bo choć net ma tylko do przeglądania netu to wzięła 250 Mb, żeby strony się szybciej otwierały...
atomix - 04-12-2014, 19:00

Myślę, że jeśli chodzi o ofertę na razie musimy zaczekać. Nie jest tajemnicą, że UPC musi po prostu "zabrać z rynku" kasę z wprowadzenie nowej platformy. Tak jak zawsze w UPC - na początku jest drogo, później to jakoś wygląda.

PS. Tutaj macie jeszcze artykuł z rpkom.pl. Podobno nie maja w planach wycofywania (jeszcze?) starych dekoderów. Po drugie myślą o komórkach.

intrygant - 04-12-2014, 19:10

Dobra, skoro jest i oficjalny temat, a nie temat do gdybania i narzekania... Mam pytania do osób, u których nowe pudełko już jest.

1. Jak z jakością obrazu w porównaniu do Mediaboxów czy KAONów? Subiektywnie oczywiście - lepsza, gorsza, bez zmian?
2. Czy przełączanie kanałów rzeczywiście trwa te +/- 3 sek. jak na załączonym przez atomixa filmie?
3. Czy zdarzają się dziury w przewodniku?
4. Czy zdarzają się problemy z brakiem napisów na C+/Cinemax/alekino+?
5. Może ktoś z Was ma już zapełniony dysk na ponad 50% ;) Czy odczuwa się spowolnienie pracy dekodera?
6. Ile mniej więcej czasu trwa ładowanie się dekodera od momentu załączenia pstryczka/listwy zasilającej?
7. Zauważyliście jakieś spowolnienie tych wszystkich animacji, wodotrysków po kilku godzinach pracy, albo podczas nagrywania?
8. Jak jest z przewijaniem nagranych programów? Co ile sekund/minut można przewijać?
9. Jakie przedziały czasowe można ustawić przed i po nagraniu?
10. Pytanie do osób, u których dekoder pełni funkcję routera - jak jest z zasięgiem?
11. Czy dekoder grzeje się tak jak Mediaboxy? Czy słychać głowicę dysku?
12. Czy jest możliwość zalogowania się do YT?


Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

MaxiGdansk - 04-12-2014, 19:30

Przeczytałem niedawno bodajże w Dzienniku bardzo dobry artykuł o - przepraszam za wyrażenie- sraczce jaką dostały wszystkie firmy oferujące dostęp do cyfrowej telewizji na wieść o tym,że Netflix ma w końcu wylądować legalnie na terenie Polski.
Owszem ktoś powie- UPC to marka znana i starym i młodym.Obeznanym w temacie i tym ciut mniej.
Ale podsumowanie wszystkich ofert w artykule było takie,że owszem Horizon mocno zawiesza poprzeczkę na rynku, ale głównie powodując skupienie uwagi konkurencji niż potencjalnych Klientów,bo umówmy się- jest najdrożej!
Ceny które przytoczył już kolega w pierwszym poście,owszem znajdą swoich biorców.Ale czekam,naprawdę czekam na dzień jak wspomniany już Netflix wkroczy dostojnie w Nasze progi i zrobi taką rewolucję jak w swoim czasie na rynku komórek zrobił Play a wcześniej Heyah. Bo teraz mam wrażenie scena dostawców telewizji cyfrowej jest zabetonowana cenowo,że aż żal patrzeć.

Kebap12 - 04-12-2014, 19:51

spokojnie, przegrzanie infolinii im nie grozi z taka zalosna oferta

[ Dodano: 04-12-2014, 19:56 ]
MaxiGdansk napisał/a:
Ale czekam,naprawdę czekam na dzień jak wspomniany już Netflix wkroczy dostojnie w Nasze progi i zrobi taką rewolucję jak w swoim czasie na rynku komórek zrobił Play a wcześniej Heyah

raczej tak sie nie stanie, znajomy ze szwecji ma netflixa i mowil ze praktycznie go nie uzywa bo jest bardzo malo nowosci, loguje sie przez poxy czy jakies inne wynalazki na amerykanskiego netflixa jak chce cos aktualnego obejrzec

marioking - 04-12-2014, 20:00

Nie wiem czemu Ci operatorzy tak uparcie wciskaja te swoje pudełka, za nic nie zrezygnuje z dostepu przed moduł cam!! Jedyne co czasem przeszkadza to brak możliwosci ogladania/nagrywania równoczesniej róznych pozycji ale tak poza tym musieliby mi doplacać bym chciał to pudło...a nie ja miałbym im placic!!!
RadkoR - 05-12-2014, 03:31

intrygant napisał/a:
Dobra, skoro jest i oficjalny temat, a nie temat do gdybania i narzekania... Mam pytania do osób, u których nowe pudełko już jest.


intrygant napisał/a:
1. Jak z jakością obrazu w porównaniu do Mediaboxów czy KAONów? Subiektywnie oczywiście - lepsza, gorsza, bez zmian?

Szczerze, to od razu wydała mi się lepsza. Niewiele, ale jednak lepsza. Może dlatego, że dekoder wspiera natywne 1080p i ma lepszy skaler niż poprzednie maszynki.
intrygant napisał/a:
2. Czy przełączanie kanałów rzeczywiście trwa te +/- 3 sek. jak na załączonym przez atomixa filmie?

Niestety tak. Mediabox wydawał się szybszy pod tym względem.
intrygant napisał/a:
3. Czy zdarzają się dziury w przewodniku?

Do tej pory nie zauważyłem.
intrygant napisał/a:
4. Czy zdarzają się problemy z brakiem napisów na C+/Cinemax/alekino+?

Nie mam jak sprawdzić. Brak abonamentu.
intrygant napisał/a:
5. Może ktoś z Was ma już zapełniony dysk na ponad 50% ;) Czy odczuwa się spowolnienie pracy dekodera?

Nie mam nawet w 2% zapełnionego. ;)
intrygant napisał/a:
6. Ile mniej więcej czasu trwa ładowanie się dekodera od momentu załączenia pstryczka/listwy zasilającej?

Dłuuuuuugo. Zdecydowanie najdłużej ze wszystkich dekoderów z jakimi miałem do czynienia.
Samo uruchomienie trwa ze 2 minuty. Czasem wyskoczy błąd 1101 i trzeba zacząc zabawę od początku.
Z racji tego, że dekoder nie ma typowej karty SmartCard a uprawnienia są mu przyznawane przy każdym twardym resecie to trzeba odczekać 4-5 minut na załadowanie uprawnień. Do tego czasu dostępne jest 30 kanałów z darmowej ofertry DVB-C.
intrygant napisał/a:
7. Zauważyliście jakieś spowolnienie tych wszystkich animacji, wodotrysków po kilku godzinach pracy, albo podczas nagrywania?

Spowolnienia są od samego początku niestety. Nie jest to na chwilę obecną demon prędkości.
intrygant napisał/a:
8. Jak jest z przewijaniem nagranych programów? Co ile sekund/minut można przewijać?

Przewijanie jest niezłe i dosyć płynne. Pojedyncze wciśnięcie kursora w bok przewija o 15 sekund. Gdy chcemy przewinąć więcej to po prostu trzymamy przycisk.
intrygant napisał/a:
9. Jakie przedziały czasowe można ustawić przed i po nagraniu?

Przed i po: 15s, 30s, 1m, 2m, 5m, 15m. Bufor nagrywania oglądanego kanału: 30m, 60m, 90m, 120m.
intrygant napisał/a:
10. Pytanie do osób, u których dekoder pełni funkcję routera - jak jest z zasięgiem?

U mnie nie działa jako ruter, ale sieje WiFi. Zasięg całkiem niezły ale sporo gorszy niż mojego WDR4300.
intrygant napisał/a:
11. Czy dekoder grzeje się tak jak Mediaboxy? Czy słychać głowicę dysku?

Jest delikatnie ciepły, ale nie parzy tak jak potrafił to robić MediaBox po całej nocy....słuchania radia.
intrygant napisał/a:
12. Czy jest możliwość zalogowania się do YT?

Nie... :-/

[ Dodano: 05-12-2014, 03:33 ]
Jako ciekawostkę dodam, że gdy dzwonimy na infolinię UPC i wybierzemy "Pomoc Techniczna" i "Telewizja cyfrowa" to jest tylko odtwarzany komunikat, że gdy mamy jakiś problem z Horizon Boxem (to czy mamy Horizona jest sprawdzane automatycznie po naszym numerze telefonu (przypisanym do konta użytkownika) to powinniśmy docisnąć kable. Nie ma możliwości połączenia z konsultantem. ;) Musiałem się połączyć "na około" czyli przez zgłoszenie "Problemu z internetem".

intrygant - 05-12-2014, 10:31

RadkoR, wielkie dzięki za odpowiedzi.
Martwi mnie brak płynności i długi czas załączania dekodera. Myślałem, że (patrząc przyszłościowo, jak ceny za te pudełka spadną do akceptowalnych) w końcu zamienię znienawidzonego Mediaboxa na Horizon Box, a tu, jak na razie się na to nie zanosi. Fajny wygląd, nowoczesny interfejs, ale co z tego, jak to wszystko chodzi z lekką czkawką.

Daj znać, jak będą poprawiać soft ;) I jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź!

RadkoR - 05-12-2014, 12:04

Myślę, że to po prostu kwestia dopracowania softu. Dam znać jak pojawią się jakieś aktualizacje.

[ Dodano: 05-12-2014, 15:55 ]
obiecane zdjęcia:
http://imgur.com/a/bBhca
(EDIT: dodałem zdjęcie z porównaniem wielkości z PS4 i XBO).

[ Dodano: 05-12-2014, 16:42 ]
Fajną opcją jest możliwość zaprogramowania nagrania niezależnie od EPG na 2 tygodnie do przodu. Wybieramy wtedy kanał i wprowadzamy godzinę początku i końca nagrania.

[ Dodano: 05-12-2014, 16:43 ]
Przy ustawianiu nagrania z EPG można także wybrać dodatkowy czas przed i po nagraniu, dla każdej pozycji z osobna.

Pawop - 05-12-2014, 19:23

Co do przełączania kanałów, to u mnie to trwa niecałe 2 sekundy, nie widzę różnicy w porównaniu z Mediaboxem.
bulek - 06-12-2014, 17:30

Też nie widzę różnicy przy przełączaniu kanałów. Może dlatego, że miałem Philipsa, a nie Cisco. Najbardziej się cieszę, że pilot uniwersalny nim steruje jak Mediaboxem przez IR, a nie jak oryginalny pilot po RF.

Ogólnie bardzo sprawnie działa. Jedna rzecz, która mi przeszkadza, to poruszanie się po przewodniku. Podobno obejmuje 2 tygodnie w przód. Nie widzę natomiast żadnej opcji do wyboru dnia, który chcę oglądać jak to byłow Mediabox (wciskało się chyba niebieski klawisz). Mogę co prawda jechać w prawo dokolejnych dni, ale to nie jest wygodne. Ktoś pwadł na to jak zmienić w przewodniku dzień?

matek3265 - 06-12-2014, 18:22

Cytat:
Jedna rzecz, która mi przeszkadza, to poruszanie się po przewodniku. Podobno obejmuje 2 tygodnie w przód. Nie widzę natomiast żadnej opcji do wyboru dnia, który chcę oglądać jak to byłow Mediabox (wciskało się chyba niebieski klawisz). Mogę co prawda jechać w prawo dokolejnych dni, ale to nie jest wygodne. Ktoś pwadł na to jak zmienić w przewodniku dzień?


A czy jest możliwość zmiany widoku w przewodniku? np. na widok jednego kanału jak to było znane z mediabox'a (zielony przycisk i wybór widoku) czy nie ma w Horizonie takiej opcji? (U innych operatorów widok nazywa się "gazeta / lub / tabela" a jak w Horizon?)

I jeśli ktoś może mi odp. czy jest możliwość ustawienia na ile minut przed ma być przypomnienie o programie wyświetlone? W przypadku nagrania (wyczytuję w instrukcjach) jak najbardziej można ale czy w przypadku przypomnień też?

PS. szkoda, żę nie można wybrać konkretnego dnia, to chyba jakaś masakra jakby padło mi wyszukiwać 15 dni wprzód "na piechotkę" tym bardziej że np. w Horizon GO taka opcja jest możliwa, dlaczego w dekoderze tego nie ma???

bulek - 06-12-2014, 19:06

matek3265 napisał/a:
A czy jest możliwość zmiany widoku w przewodniku? np. na widok jednego kanału jak to było znane z mediabox'a (zielony przycisk i wybór widoku) czy nie ma w Horizonie takiej opcji? (U innych operatorów widok nazywa się "gazeta / lub / tabela" a jak w Horizon?)

Nie widzę.

matek3265 napisał/a:
I jeśli ktoś może mi odp. czy jest możliwość ustawienia na ile minut przed ma być przypomnienie o programie wyświetlone? W przypadku nagrania (wyczytuję w instrukcjach) jak najbardziej można ale czy w przypadku przypomnień też?

Nie można ustawić czasu. Przpomnienie wyświetla się niezobowiązująco na 3 min przed czasem, a potem po prostu znika jeśli nic nie zrobisz. Nie ma tu zachowania z Mediaboxa, gdzie przełaczenie kanałów następowało samo. Wydaje mi się, że wyświetla się jeszcze ponownie kiedy program się zacznie i znika dośc szybko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group