Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Problemy w działaniu Internetu - 5-10 sekundowe przerwy w połączeniu (WiFi)

all0star - 30-08-2014, 22:20
Temat postu: 5-10 sekundowe przerwy w połączeniu (WiFi)
Witam,
od dawna jestem klientem Multimedi. 2 tygodnie temu zauważyłem, że od godziny 19-20 dostaję notoryczne (5-10sec czasem dłuższe) przerwy w dostawie Internetu. Na początku myślałem, że to kwestia routera więc podpiąłem modem bezpośrednio pod laptop ale rezultat był taki sam. Czy za przyczynę tego należy obarczać mojego dostawcę Internetu czy też mogę sprawdzić coś innego??

Dziękuje za każdą podpowiedź

KOCUREK1970 - 30-08-2014, 22:38

all0star napisał/a:
od dawna jestem klientem Multimedi.

To co ten wpis robi w dziale UPC?.
all0star napisał/a:
Czy za przyczynę tego należy obarczać mojego dostawcę Internetu czy też mogę sprawdzić coś innego??

Należy, jeśli to jego wina.
Na razie podłączyłeś modem bezpośrednio do komputera, ale to nadal ten sam komputer, i nie można wykluczyć jego winy.
Podłącz pod to wszystko inny komputer, potem można myśleć dalej.

all0star - 30-08-2014, 23:08
Temat postu: 5-10 sekundowe przerwy w połączeniu (WiFi)
to samo, podłączyłem pod stacjonarny, Ten sam efekt.
KOCUREK1970 - 30-08-2014, 23:22

all0star,
To zgłaszaj do operatora, sam nic więcej nie zdiagnozujesz.

darek11104 - 01-09-2014, 00:31

Mam coś podobnego w UPC na technicolorze po WiFi kilka razy dziennie tak się objawia niby jestem połączony z routerem i niby jest dostęp do internetu ale go nie ma wraca dopiero jak rozłączę się z siecią i połączę ponownie. Nie wiem jak jest po kablu bo akurat żadnego sprawnego nie mam.
adiko - 01-09-2014, 22:43

Miałem takie problemy ale z internetem stacjonarnym,dopiero interwencja w dziale technicznym pomogła.
darek11104 - 02-09-2014, 14:35

Sprawdziłbym po kablu ale wszystkie końcówki mam połamane i jak ruszę laptopem to wypada więc nie uznam a to czasem się raz na kilka godzin a raz miałem, że w ciągu kilku minut mi zrywało. Zobaczymy co będzie jak wejdzie nowy soft bo ogólnie to si dzieje gdzieś od lipca ale ostatnio przez 3 tyg mnie nie było i nie miałem okazji zwrócić uwagi na to.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group