Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Wifi w promocji UPC - warto?

Shishak - 27-06-2014, 11:30
Temat postu: Wifi w promocji UPC - warto?
Cześć,

Będę wynajmował mieszkanie w Bydgoszczy i będę chciał podłączyć UPC. Zauważyłem że w ofertach na rok oraz na dwa lata jest darmowe wifi? Opłaca się je brać czy lepiej własny router? Różne rzeczy słyszałem. Czekam na porady. Jak to działa. U rodziców w Gdańsku mam swój router TP-Link i nie narzekam. Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam.

Susane - 27-06-2014, 12:56

Najlepiej zwykły modem Cisco i własny router. Niestety obecnie bardzo trudno o modem, więc pewnie i tak dostaniesz router :)
Shishak - 27-06-2014, 15:34

Taka tragedia z tym routero-modemem od UPC? Jak zaznaczę w rozmowie że chcę zwykły modem to jest szansa że mi dadzą? W umowie na czas nieokreślony nie ma usługi wifi za darmo, to znaczy, że dostanę modem czy router z wyłączonymi funkcjami routowania ;)
Susane - 27-06-2014, 15:47

Szansa jakaś tam jest, ale niewielka. Jeżeli już brać od nich router to Cisco, potem Thomson, a unikać Technicolor, bo nadal mają nierozwiązany problem z softem. Jest jeszcze nowość, Ubee EVW3226. Na razie mało o nim wiadomo.
Shishak - 27-06-2014, 15:50

A jak wezmę na czas nieokreślony? Mogę zaznaczyć ewentualnie jaki router chce?
Susane - 27-06-2014, 15:58

Nie ma czegoś takiego jak wybór urządzenia, rodzaj umowy jest nieistotny. Możesz postawić warunek, że zawrzesz umowę, jeśli dadzą konkretny model, ale potrafią się zgodzić, a technik może i tak przynieść coś innego i cała procedura do powtórki. Niektórzy po kilka razy przechodzą coś takiego, są też szczęśliwcy, którym od razu przynoszą właściwy model. Nie ma reguły.
Shishak - 27-06-2014, 16:12

Kurczę to bardzo nie ciekawie. Często dają Technicolora?
Susane - 27-06-2014, 17:10

Tu raczej ktoś z UPC mógłby się wypowiedzieć. Pewnie dużo zależy od lokalizacji i stanów magazynowych. Od siebie dodam, że na pięć urządzeń z ich sieci jakie w tym momencie widzę, trzy to Technicolor, a dwa to Thomson.
szeF - 27-06-2014, 18:31

A ja mam takie pytanie, czy warto się pchać w modemo-router Cisco, czy pozostać przy modemie?
Przy internecie 120-250Mbit, oczywiście z umową poczekam do czasu wejścia dekoderów z horizonem, aczkolwiek lepiej zapytać wcześniej ;)
Oczywiście pytanie do kogoś, kto miał taki modemo-router Cisco, bądź ma, wywody teoretyczne mnie nie interesują.

Karol - 27-06-2014, 18:42

szeF napisał/a:
A ja mam takie pytanie, czy warto się pchać w modemo-router Cisco, czy pozostać przy modemie?

Jeśli masz modem, który działa bez problemu to warto przy nim pozostać. Tym bardziej, że masz jeden z lepszych modemów, jakie UPC obecnie oferuje. Nie ma sensu zmieniać na modemorouter - utracisz np. możliwość zmiany IP.

Susane - 27-06-2014, 18:53

Shishak napisał/a:
W umowie na czas nieokreślony nie ma usługi wifi za darmo, to znaczy, że dostanę modem czy router z wyłączonymi funkcjami routowania
Router z włączonym NAT i być może też Wi-Free :)
Shishak - 27-06-2014, 20:34

Wi-Free to chyba jest w prędkości 250 mbit/s a nie w 60 mbit/s którą zamierzam mieć w BDG.

//edit. rzeczywiście, a to ma jakiś wpływ na moją prędkość?

Karol - 28-06-2014, 07:57

Shishak napisał/a:
Wi-Free to chyba jest w prędkości 250 mbit/s a nie w 60 mbit/s którą zamierzam mieć w BDG.

//edit. rzeczywiście, a to ma jakiś wpływ na moją prędkość?

Wi-Fi jest w każdej prędkości jaką oferuje UPC, z tym że nie uzyskasz po Wi-Fi pełnych 250 Mb/s. Obecne modemoroutery z Wi-Fi, jakie oferuje UPC pracują w standardzie n, gdzie realna prędkość będzie wynosić 50-60 Mb/s.

Susane - 29-06-2014, 15:47

Miałam na myśli tę nową usługę Wi-Free. Nadal jest dla mnie zagadką, czy osoby, które dostają router, a ich umowa nie przewiduje darmowego Wi-Fi nie stają się przy okazji hotspotem. Jak ktoś sprawdzi niech da znać.
Karol - 29-06-2014, 16:50

Sorki, źle przeczytałem. Z tego co wiadomo usługa Wi-Free jest włączana automatycznie, więc musisz zlecić jej wyłączenie, np. poprzez Moje UPC.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group