Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Dekodery do horizona kiedy.?

Tom753 - 16-01-2018, 22:21

Pitrek napisał/a:
Tom753 napisał/a:
Czy można podłączyć Horizona kablem etharnet do ContBoxa
Jak najbardziej. Podłączasz LAN Horizona do LANu Compala. Możesz w ten sposób powiększyć zasięg Wi-Fi.
Tom753 napisał/a:
twierdził że tak nie wolno i jest to błąd z mojej strony dlatego wizyta będzei płatna
Nie wiem o co chodzi, ale informacje na stronie UPC może pomogą Ci zareklamować opłatę za wizytę technika.
W końcu samo UPC :arrow: podaje jak zrobić z Horizona APeka (Access Point)

Hasło i nazwę SSID do Wi-Fi konfigurujesz na Horizonie.
Zainteresuj się :arrow: także tym.


BArdzo dziękuję za pomoc - zobaczę jak zareaguje UPC

jarul777 - 17-01-2018, 12:22

Dzisiaj rano dostałem nowy soft na Horizonie. Głowy nie dam za numerek, bo byłem półprzytomny, ale chyba 0.13.144. To jakaś większa akcja, ktoś też to dostał? Bo wydaje mi się, że dawno nie było żadnego update'u.
Pawop - 17-01-2018, 21:47

Ja od kilku miesięcy na LS mam 0.13.145
Kronin - 17-01-2018, 22:59

jarul777 napisał/a:
Dzisiaj rano dostałem nowy soft na Horizonie. Głowy nie dam za numerek, bo byłem półprzytomny, ale chyba 0.13.144. To jakaś większa akcja, ktoś też to dostał? Bo wydaje mi się, że dawno nie było żadnego update'u.

U mnie na HS z PVR nadal wisi 0.13.142. Wymuszenie pobrania softu nie zaktualizowało mi do niczego nowszego.

aster - 18-01-2018, 02:18

Czy ten Horizon box jest aktualnie używany przez jakieś duże sieci kablowe zagranicą?

Czy któraś z nich ma 4K w Horizonie lub np. oferuje Horizona do Full HD a zaczęła oferować nowy box do 4K? Chcę po prostu wiedzieć na czym stoimi jeśli UPC miałby wprowadzić kanały w 4K do swojej oferty - czy będą dłubać przy Horizonie czy pojawi się nowy sprzęt. A najlepiej spojrzeć chyba na podobne firmy na innych rynkach.

Z modemem to dobrze trafili i nawet Virgin Media w Anglii używa ten sam sprzęt, pytanie tylko co z tv...

verso - 18-01-2018, 13:23

Mam pytanie techniczne ;)
Czy można zamienić miejscami dekoder Horizon z Muliroomem Mediabox ??? np. w salonie miałbym dekoder Horizona a w sypialni Mediabox i biorąc pod uwagę problemy z Horizonem (oby nie) zamieniam je miejscami, tj. Mediabox trafia do salonu a Horizon do sypialni (rzadko używany TV). Ruter mam oddzielny - pozostaje bez zmian.

Wydaje mi się, że taka zamiana urządzeń chyba nie ma wpływu na prawidłowe działanie usług UPC ??? co Wy na to ???

GDA - 18-01-2018, 13:29

Oczywiście że nie ma żadnego znaczenia

u mnie głowny odbiornik to telewizor z CI+ który jest de facto multiroomem, Horizon stoi w drugim pokoju wyłączony i się kurzy

verso - 18-01-2018, 13:36

GDA napisał/a:
Oczywiście że nie ma żadnego znaczenia

u mnie głowny odbiornik to telewizor z CI+ który jest de facto multiroomem, Horizon stoi w drugim pokoju wyłączony i się kurzy

"GDA" - dzięki! wymyśliłem taką alternatywę w przypadku gdyby Horizon zaczął wariować :P

daroslav - 18-01-2018, 16:28

aster napisał/a:
Czy ten Horizon box jest aktualnie używany przez jakieś duże sieci kablowe zagranicą?

Czy któraś z nich ma 4K w Horizonie lub np. oferuje Horizona do Full HD a zaczęła oferować nowy box do 4K? Chcę po prostu wiedzieć na czym stoimi jeśli UPC miałby wprowadzić kanały w 4K do swojej oferty - czy będą dłubać przy Horizonie czy pojawi się nowy sprzęt. A najlepiej spojrzeć chyba na podobne firmy na innych rynkach.

Z modemem to dobrze trafili i nawet Virgin Media w Anglii używa ten sam sprzęt, pytanie tylko co z tv...


Tak używają:
https://www.upc.at/fernsehen/digital-tv/

https://www.upc.cz/televi...d-dvr-mediabox/

Filmik o nowym boxie (kiedys juz tutaj linkowany): https://www.youtube.com/w...ST_FYMUSxU&t=8s i info: https://dtve-dev.knect365.com/2016/05/11/liberty-global-to-create-single-advanced-set-top-for-all-europe/

GDA - 18-01-2018, 17:37

Ale ten film i info jest sprzed 2 lat (rocznikowo) tak więc to już historia
Radeckiii - 18-01-2018, 20:02

jarul777 napisał/a:
Dzisiaj rano dostałem nowy soft na Horizonie. Głowy nie dam za numerek, bo byłem półprzytomny, ale chyba 0.13.144. To jakaś większa akcja, ktoś też to dostał? Bo wydaje mi się, że dawno nie było żadnego update'u.

Dzisiaj rano dostałem ten sam soft.

Pawop - 19-01-2018, 00:45

0.13.144 na HS to odpowiednik 0.13.145 na LS. Mam nadzieję, że będzie tak samo bezproblemowy.
nordof - 19-01-2018, 07:08

Dobry żart :)
erwinsans - 19-01-2018, 07:33

Soft 144 mam już od pół roku chyba. Tryb ECO i STANDARD na nim dalej szwankuje. Reszta okej.
nordof - 19-01-2018, 13:41

erwinsans napisał/a:
Soft 144 mam już od pół roku chyba. Tryb ECO i STANDARD na nim dalej szwankuje. Reszta okej.
Włączę z ciekawości ten tryb TURBO :) . Sam jestem ciekawy czy wreszcie będę mógł oglądać nagrywany właśnie program? Czy pausa i cofanie działa ok?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group