Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - THOMSON TWG870UG +FTP z NAS-a

actchris - 03-04-2014, 20:07
Temat postu: THOMSON TWG870UG +FTP z NAS-a
Witam

Mam problem z ustawieniem FTP, sieć obecnie wygląda tak:

THOMSON TWG870UG > EDIMAX BR-6435nD > NAS QNAP i na nim jest ustawiony FTP

Wcześniej na Thomsonie przekierowałem port na Qnapa i działało ale teraz niby dałem przekierowanie na Edimax i nic nie działa, nie wiem gdzie tego odszukać tak żeby było OK.

KOCUREK1970 - 03-04-2014, 23:14

Odpowiednie porty na Tomku przekierowane, UPnP włączone.

Co prawda nie mam Qunapa, ale mam Synology.

actchris - 04-04-2014, 07:27

Działa częściowo bo rano na szybko zmieniłem parę ustawień. Zadziałało jak wchodzę z innego miejsca ale lokalnie jak chce wejść po FTP to loguje się na IP i na tym koniec, zobaczę jak wrócę z firmy bo rano nawet net nie działał.

upd: raz zadziałało ale pa paru min już nie chce się połączyć .. będę miał zabawę :)

Z czego co widzę pomogło ponowne zatwierdzenia DMZ na Tomku bo wcześniej mimo że ustawiłem do nie zapisał.

KOCUREK1970 - 04-04-2014, 15:52

actchris napisał/a:
Z czego co widzę pomogło ponowne zatwierdzenia DMZ na Tomku bo wcześniej mimo że ustawiłem do nie zapisał.

Możesz jeszcze Tomka zresetować przyciskiem z tyłu obudowy, tylko pamiętaj, że musisz go od nowa poustawiać, możesz też (jeśli ma taką funkcję) wyeksportować jego ustawienia, potem reset, i wgrać je z powrotem.
Ja np. musiałem w samym serwerze Synology poustawiać też porty, i jakie aplikacje z których mają korzystać.
Jeśli w samym Tomku, jest firewall i można tam wpisać przekierowanie portów pod konkretny IP, to zrób to.

actchris - 07-04-2014, 07:47

Działa w 99% czyli z dowolnego miejsca łączę się bez problemu ale w domu już nie potrafi się połączyć, znaczy łączy się ale zapętla na portach i tak sobie wisi :)
KOCUREK1970 - 07-04-2014, 20:07

No to jeszcze pozostaje, zresetować i ustawić od nowa sam serwer Qnap.
callahan - 13-04-2014, 22:12

Resetować serwer? Tzn. uruchomić ponownie?
Po co walczyć z portami active/passive ble, ble, ble...? Spróbuj przez sftp - tylko jeden przekierowany port jest potrzebny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group