Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telefon w UPC - Fax w UPC pytanie.

Hand - 27-01-2014, 19:13

no tak ale dla problemu kolegi dotyczacego analogowego faksu nie ma to znaczenia

poza tym raczej oczywistym jest to ze nie idzie to po liniach telefonicznych skoro zadna linia telefoniczna nie jest do modemu podlaczona

RadkoR - 27-01-2014, 19:21

GDA napisał/a:
ale mi chodziło o sposob przekazywania tego głosu
nie idzie po drutach telefonicznych a przez voip

Mógłby być nawet przekazywany satelitą. Faks analogowy działa na zasadzie transmisji danych dźwiękiem. Koniec i kropka. :)

Transmisja faxu brzmi dokłądnie tak samo jak dial-up w starych modemach montowanych w kompach:
http://www.youtube.com/watch?v=iHW1ho8L7V8

Jeden fax nadaje te trzaski, drugi je nasłuchuje i tak się komunikują. Jak już wpomniałem jest to transmisja analogowa w torze głosowym.


Inna sprawa to prędkość transmisji danych w VoIP (w przypadku głosu jest to po prostu jego jakosć - trzaski, itp.) w UPC. Ta kiedyś była za niska i czasem faxy nie działały poprawnie ze względu na zbyt słabą jakość łącza. Bodajże w 2007 roku UPC to poprawiło i faxy chodzą normalnie.

seven of nine - 27-10-2015, 20:26

Odswieżam temat i proszę o pomoc.
Z mojego banku w prezencie dostałam faks - Phillipsa (nówka). Zzy w ogóle będzie działał pod UPC ? W jednym pokoju mam podpięty telefon do modemu, w drugim zaś znajduje się dekoder Horizon. Czy mogę podpiąć go do Horizona? A jeśli tak, to co dalej?

jedrek - 28-10-2015, 11:16

Jak w dekoderze masz sygnał telefoniczny to może. Ja czasem podpinam fax pod modem z kombajnu Canona.
seven of nine - 29-10-2015, 14:00

Dzieki za info :) :mrgreen:
sirkubas - 31-10-2015, 10:24

Jeżeli masz horizon i oddzielny modem do telefonu, to pod horizonem nie będzie działał. Usługa telefoniczna (i internetowa) jest podpięta tylko do jednego urządzenia, czyli w Twoim przypadku do modemu.
R10 - 18-05-2016, 17:39

Połącz gniazdko RJ-11 faksu oznaczone 'Line' z gniazdkiem RJ-11 modemu UPC (u mnie w modemie [i]UPC są dwa gniazdka telefoniczne oznaczone numerami 1 i 2, trzeba wybrać właściwe - to, dla którego świeci się dioda na panelu czołowym[/i]), a aparat telefoniczny podłącz do gniazdka w faksie oznaczonego 'Tel'.
Faksy na linii telefonicznej UPC chodzą bardzo dobrze i szybko (33,6kbps), mimo iż tak naprawdę telefon w UPC to VOiP (kodek G.711 PCMA, ale UPC nie obsługuje T.38 niestety, tyle ze nie znam żadnego operatora VOiP, który by obsługiwał T.38, który okazuje sie dość martwym standardem).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group