Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telefon w UPC - z Netii do UPC

Kriso - 16-08-2013, 13:02
Temat postu: z Netii do UPC
mam umowę na czas nieokreślony w Netii i chcę wziąć telefon w UPC, słyszałem, żeby nie stracić dotychczasowego numeru stacjonarnego trzeba zgłosić się do UPC i powiedzieć im, żeby UPC wypowiedziało umowę Netii w moim umieniu czy to tak ma być?
GDA - 16-08-2013, 13:25

http://www.upc.pl/telefon/przenies-numer-do-upc/
Kriso - 01-11-2013, 11:18

wczoraj do końca dnia miała zostać przeniesiona usługa z Netii do UPC, ale telefon stacjonarny nie ma sygnału po podniesieniu słuchawki (wpięty jest do modemu), natomiast jak dzwonię na mój numer stacjonarny to w komórce słyszę sygnał, że działa (sygnał połączenia), ale telefon stacjonarny nie oddaje dzwonka, co jest?
zygikuleczka - 01-11-2013, 14:01

Kriso napisał/a:
(wpięty jest do modemu)

Jest inne gniazdko w modemie na rj11? Jeśli tak to przepnij tam kabel, zrestartuj modem i sprawdź.

KOCUREK1970 - 01-11-2013, 21:53

Kriso napisał/a:
wczoraj do końca dnia miała zostać przeniesiona usługa z Netii do UPC, ale telefon stacjonarny nie ma sygnału po podniesieniu słuchawki (wpięty jest do modemu),

Winien być do rj 11, do portu 1, zresztą możesz to sprawdzić w modemie, logujesz się do niego, nie podając żadnych danych, po prostu LOG IN klikasz, wybierasz zakładkę VOICE i tam na dole powinno być LINE 1 READY.
Kriso napisał/a:
natomiast jak dzwonię na mój numer stacjonarny to w komórce słyszę sygnał, że działa (sygnał połączenia), ale telefon stacjonarny nie oddaje dzwonka, co jest?

Dzwonisz na pocztę głosową w UPC na swój numer, po 10 sygnałach (o ile dobrze pamiętam, bo zaraz wyłączyłem tą funkcję poczty głosowej) odezwie się poczta na Twoim koncie, ze możesz zostawić wiadomość.
zygikuleczka napisał/a:
zrestartuj modem i sprawdź

Dla pewności, zresetuj modem przyciskiem z tyłu obudowy (RESET EMTA), powinien pobrać nowego konfiga.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group