Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Dziwny problem z internetem

bamboo8 - 05-05-2013, 12:53
Temat postu: Dziwny problem z internetem
Witam posiadam internet z Netii na kablach TPS'y oraz router TP-linka .

Internet to 10 mb/s

Poza tym posiadam 2 komputery podłączone kablem eth do routera oraz jednego laptopa łączącego się przez wi-fi.
Na routerze wszystkie diody są zapalone tak jak powinny ( włącznie z "Internet").

Problem polega na tym, że nie mam dostępu do internetu na obu komputerach podłączonych do routera kablem natomiast na laptopie, który łączy się przez wi-fi internet jest (z niego piszę)

Resetowałem modem, komputery, zmieniałem kable lecz nadal to samo, gdy klikam na centrum udostępniania i sieci i wykonuje "Rozwiąż problemy" pokazuje mi że mam odłączyć router na 10 s a potem podłączyć robiłem tak lecz nic . Dodam że posiadam Windows 7 na wszystkich komputerach. DhCP jest włączone Ipv6 wyłączone a uzyskiwanie adresu ip na automatycznie.
Dodam, że czasami gdy robie "Rozwiąż problemy" wyskakuje mi "Karta sieciowa Połączonie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP." Dziś około godziny 3:00 wszystko jeszcze działało położyłem sie spać i około godziny 13:00 włączyłem komputer lecz internetu nie było. Nie mam antywirusa ani zapory.

Jakieś pomysły ?

miaucoon - 28-05-2013, 14:35

A co wykazuje Ci ipconfig?

Dostajesz prawidłową adresacje i DNSy?

Możesz spróbować wpisać na sztywno w ustawienia sieci googlowe DNSy i zobaczyć czy problem nie przejdzie.

segar - 14-02-2014, 15:38

Wpisz w konsoli ipconfig i napisz co wyskakuje.
Renka - 18-03-2014, 22:00

też miałam taki problem, wezwałam informatyka
KOCUREK1970 - 19-03-2014, 23:54

Najlepiej w routerze wpisać mac karty sieciowej komputerów w DHCP SERVER i każdemu z osobna przypisać IP z puli wewnętrznej, i wtedy zawsze dany komputer będzie miał to samo IP nadane przez router.
Renka - 16-04-2014, 13:42

napisz/zadzwon do serwisu - oni po to są żeby pomagać!
pugilares - 23-08-2014, 19:03

Masz "internet z Netii na kablach tepsy i router TP Linka". Jakie masz urządzenie od Netii? Obawiam się, że modemorouter. Prawdopodobną przyczyną problemów może być to, że urządzenie od Netii ma ustawiony podobny zakres numeracji po DHCP, co TP Link. Należy zrezygnować z TP Linka i korzystać z modemoroutera od Netii. Ew. przełączyć modemorouter w tryb bridge, tak aby działał jak sam modem.
Mordimer - 31-08-2014, 15:18

Od Netii nic nie ma. Wystarczy TP-Link
Knagan - 12-06-2015, 10:25

Dobra rada: "zadzwoń do serwisu" :P Akurat tam to oni wiedzą najmniej :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group