Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telefon w UPC - Nowa usługa: UPC Phone

jss - 10-10-2012, 13:36
Temat postu: Nowa usługa: UPC Phone
UPC Phone to aplikacja pozwalająca na wykonywanie i odbieranie połączeń wykorzystując taryfę stacjonarną UPC na telefonie komórkowym.

Do korzystania z aplikacji wystarczy posiadać usługę telefoniczną UPC i telefon z systemem Android 2.0 i wyższym lub IOS 4.0 i wyższym oraz konto w systemie Moje UPC.
Klient może podłączyć maksymalnie 3 urządzenia mobilne w ramach swojej taryfy telefonicznej, połączenia pomiędzy tymi urządzeniami realizowane są za darmo. Pozostałe połączenia wykonywane przez aplikację taryfikowane są zgodnie z taryfą jaką Klient posiada.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play (wersja dla sytemu Android) lub App Store (wersja dla systemu IOS).

więcej na stronie : http://www.upc.pl/telefon...kowe/upc-phone/

entersc - 10-10-2012, 16:22

Bardzo Fajna sprawa,nie muszę mieć dwóch telefonów na biurku,wystarczy komórka.Działa bardzo dobrze.Oby więcej takich nowości.Pozdrawiam
gregor - 10-10-2012, 16:46
Temat postu: A jak z 3G
Połączenia przez wifi rozumiem ale jak będą naliczane połączenia przez 3G, mam telefon kom. w Orange i co oni nie będą naliczać za korzystanie z ich 3G, czy może będę płacił podwójnie raz za połączenie 3G dla Orange i drugi za to samo połączenie w ramach abonamentu do UPC, nie bardzo rozumiem może mi to ktoś wyjaśni.
petryk - 10-10-2012, 16:51

I działa tylko na wifi od UPC ?
JANUARY - 10-10-2012, 17:13

A już myślałem, że też mogę skorzystać z tego. :sad:
comer - 10-10-2012, 17:25

A będzie ta aplikacja na inne systemy?

gregor napisał/a:
Połączenia przez wifi rozumiem ale jak będą naliczane połączenia przez 3G, mam telefon kom. w Orange i co oni nie będą naliczać za korzystanie z ich 3G, czy może będę płacił podwójnie raz za połączenie 3G dla Orange i drugi za to samo połączenie w ramach abonamentu do UPC, nie bardzo rozumiem może mi to ktoś wyjaśni.

TU chodzi o połączenie 3G z internetem w telefonie. Czyli albo za darmo przez wifi albo przez internet (od operatora) w telefonie za który płacisz bądź posiadasz darmowy pakiet internetu w telefonie od operatora.

petryk - 10-10-2012, 19:04

Zainstalowałem sobie na telefon z Androidem i mam problem zalogowaniem na konto moje UPC łącze sie przez wifi nie polecam
kelt - 10-10-2012, 20:50

Brawo UPC, zajebisty patent. :)
Normalnie sie zalogowalem, poprawnie wykrylo moj nr. telefonu stacjonarnego i wszystko działa. (Galaxy Mini 2 / HTC Desire)

Ale pare pytan:
1. Jak wygladaja stawki za polaczenia za granice, dzwoniac z Polski korzystajac z tej aplikacji? (oprocz tego czy dzwoniac powiedzmy do Szwecji na nr. stacjonarny, moge korzystac z darmowych minut?)
2. Co jesli mamy podlaczone 2 smartphony do aplikacji UPC Phone, i powiedzmy ze z obu telefonow odbiore polaczenie?

RadkoR - 10-10-2012, 21:40

petryk napisał/a:
I działa tylko na wifi od UPC ?

Nie. Działa na każdym łączu. WiFi albo 3G.
Przed chwilą przetestowałem. Fajne to. :)
Z innego telefonu wykonałem połączenie na mój numer stacjonarny. Jednocześnie dzwonił telefon domowy i ta appka w fonie. Fajny dzwonek nawet ma. ;)

Marek - 10-10-2012, 23:54

No no, coś czuję że niedługo będzie można korzystać z własnych bramek jak u innych operatorów VOIP
(wystarczy co by ktoś korzystając z tego klienta SIP na telefonie wyciągnął z niego adres serwera i jak wygląda własny login oraz hasło).

kubawojcik - 11-10-2012, 06:52

Fajne to bo nie muszę kupować telefonu.
Od dziś iPad jest moim stacjonarnym :)

Caney - 11-10-2012, 07:22

30 sekundowa rozmowa przez 3G to u mnie 415 KB pobranych danych przez operatora... (Orange)
Całkiem nie źle... ;)

gregor - 11-10-2012, 09:34

Niby fajnie ale u mnie na SG S II w Gdańsku po wifi często zrywa-zanika połączenie /czerwona ikonka/, po 3G jeszcze nie sprawdzałem, no i nie ma jak sprawdzić ile wykorzystałem darmowego pakietu minut w UPC /mam 240/ bo po wykorzystaniu to mam taniej u operatora komórkowego. Ogólnie to przydałby się do tej funkcji jakiś przejrzysty cennik aby wiedzieć co i jak a nie szukać po różnych cennikach i domyślać się czy pasuje.

[ Dodano: 11-10-2012, 12:36 ]
Można sprawdzać połączenia na stronie Moje UPC ale tam są jakieś stare połączenia nie ma bieżących no i od ok 2 godzin brak połączenia /czerwona ikonka/ reset nie pomógł. Jak tak dalej to lipa.

kvs - 11-10-2012, 13:56

Marek napisał/a:
No no, coś czuję że niedługo będzie można korzystać z własnych bramek jak u innych operatorów VOIP


Trzeba by posniffować ruch między komórką a routerem :-) Podejrzewam, że temat jest do rozkminienia.

petryk - 11-10-2012, 15:43

Ale czy to jest opłacalne? jak ktoś ma ograniczenie w komórce na internet

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group