Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Wybór optymalnego kanału WIFI

działek - 15-05-2017, 21:10

Pitrek jak zawsze niezastąpiony...chociaż Kasia pnie się w górę! ;)
Myślę, że z instrukcją sobie już poradzę, dzięki!
Aktualnie mam Thomson TWG870UG, ale zrobiłem sobie dysk udostępniony pomiędzy dwoma kompami w sieci (po wifi) i nie jestem zadowolony. Przesył plików na poziomie 1mb/s stąd kombinuję może zmienić router, zmianę kanału, zmianę częstotliwości na 5GHz...

KOCUREK1970 - 15-05-2017, 23:12

działek napisał/a:
zrobiłem sobie dysk udostępniony pomiędzy dwoma kompami w sieci (po wifi) i nie jestem zadowolony.

Co, jak, na czym i czym dokładnie, jaka obudowa itd...
działek napisał/a:
Przesył plików na poziomie 1mb/s stąd kombinuję może zmienić router, zmianę kanału, zmianę częstotliwości na 5GHz...

A pomyślałeś o jakim serwerze Synology, Qnap, Netgear?
I podłączyć go LAN-em z głównym modemorouterem?

działek - 16-05-2017, 08:21

Nie wiem o co dokładnie pytasz :)
Na stacjonarnym (win10) połączonym po wifi z routerem TWG870ug, udostępniam katalog z filmami. Laptop (win7) w tej samej domenie ma uprawnienia do tego katalogu, zmapowany i gdy wrzucam na niego pliki max transfer na poziomie 1mb/s. W około jest spore zagęszczenie sieci, a sam również mam bezprzewodową mysz, klawiaturę więc kombinuje co tu nie gra ;)

Myślałem o Netgear, ale to zdecydowanie za dużo jak na domowe potrzeby, a i cena nie jest mała, więc zrezygnowałem.

KOCUREK1970 - 16-05-2017, 13:06

działek napisał/a:
Myślałem o Netgear, ale to zdecydowanie za dużo jak na domowe potrzeby, a i cena nie jest mała, więc zrezygnowałem.

Nowe Synology masz gdzieś za 300 zł (jakiś niski model, ale zawsze).
Za te pieniądze kupić coś używanego, ale lepszego klasowo.
działek napisał/a:
W około jest spore zagęszczenie sieci, a sam również mam bezprzewodową mysz, klawiaturę więc kombinuje co tu nie gra

Zainstaluj na komputerze InSSIDera v2/Home i tu wstaw wynik pomiaru.

działek - 16-05-2017, 19:10

Załączam zrzuty, da się wyłączyć tą sieć Wifi Free?

ZAL1 ZAL2

KOCUREK1970 - 16-05-2017, 19:24

działek napisał/a:
da się wyłączyć tą sieć Wifi Free?

Samemu nie - musisz to zgłosić do UPC (wgrywają wtedy na modemorouter innego configa).
działek napisał/a:
Załączam zrzuty

No cóż - kanałów dla 2,4 GHz jest tylko 13, biorąc pod uwagę, że między sieciami winny być odstęp 2 kanałów - nie ma szans w paśmie 2,4 GHz by to działało lepiej.
Albo 5 GHz (ale to i sprzęt w komputerach, telefony itd. trzeba wymienić), albo kabel lub PLC.

Pitrek - 16-05-2017, 20:23

działek, nic nie obiecuję, ale spróbuj ustawić na sztywno kanał 13.
działek - 23-05-2017, 21:58

To jeszcze kończąc wątek, podziękowania chłopaki jak zwykle za nieocenioną pomoc :)
Wymiana routera, podniesienie transferów przesyłu i zabawa w konfigurację pomogła. Leci na wifi po LANie ~6,5MB/s ...aż serce się raduje :D

Ja to lubię sobie utrudniać życie ;)
Ostatnio była u mnie sąsiadka i zapomniała pendrive'a aby zgrać kilka rzeczy. I tak sobie pomyślałem, że skoro można pracować za pomocą VPN to tak samo mogę jej skonfigurować openVPN i udostępnić jakieś zasoby...bawiliście się może w cuś takiego, bo dopiero zaczynam się doktoryzować? :P

uptade 8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group