Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

o UPC - Rozwi±zanie umowy z UPC, zapytanie

OrMoon - 14-02-2012, 09:49
Temat postu: Rozwi±zanie umowy z UPC, zapytanie
Mam ma³y dylemat odno¶nie rozwi±zania umowy z UPC. Uprzedam, ¿e interesuje mnie tylko definitywne rozstanie.
Umowê podpisa³em w maju 2010 roku.
Telewizja i internet na czas nieokre¶lony. C+ umowa do 6 maja 2012r.
Je¿eli na dniach z³o¿e wypowiedzenie czy to w BOK lub wype³nie formularz na stronie
to rozumiem ¿e do koñca marca bede mia³ us³ugi a od kwietnia ju¿ nie?
Natomiast co z C+, bo si³± rzeczy powinien byæ naliczony do koñca umowy.
Zap³acê tylko ró¿nicê??

Obecnie posiadam max hd, 25mb neta i c+ hd. P³acê 145 z groszami.

Pozdrawiam i z góry dziêkuje za odp.

marcinbb - 15-02-2012, 08:36

Mia³em podobny dylemat:
Umowê teoretycznie mia³em do 2012.05 ale nie przypominam sobie abym tak± podpisywa³ wiêc zadzwoni³em do UPC na pocz±tek z pytaniem do kiedy mam umowê?
Pani stwierdzi³a ¿e do maja 2012r, wiêc zapyta³em dlaczego p³acê jak za umowê na 12 miesiêcy a umowê mam na 24 miesi±ce ( pamiêtam ¿e jak podpisywa³em umowê 24 miesi±ce kosztowa³o 135 PLN miesiêcznie a na 12 miesiêcy 149,90 )
Pani zamiesza³a siê trochê i przyjê³a moj± reklamacjê po kilku dniach oddzwoni³a i napisa³a maila:
Cytat:
Szanowny Panie,

Pragnê poinformowaæ, i¿ pro¶ba z³o¿ona przez Pana w dniu XX stycznia 2012, podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem Ogólnopolskiego Biura Obs³ugi Klientów, zosta³a rozpatrzona przez UPC Polska.

Informujê, i¿ po dok³adnym zapoznaniu siê z Pana spraw± zosta³a pojêta indywidualna decyzja o odst±pieniu od naliczenia kary za wcze¶niejsze rozwi±zanie umowy w zakresie telewizji cyfrowej upc.

Tyle w temacie uda³o siê za³atwiæ sprawê bez problemu. Proponuje te¿ zadzwoniæ i porozmawiaæ a mo¿e siê uda ja zostawi³em sobie tylko internet.

maro786 - 15-02-2012, 16:09

witam nie chcia³em tworzyæ nowego tematu wiêc zapytam siê tutaj mam podpisan± umowê z UPC dnia 1.12.2010 na promocjê - Mistrzowska 2010-2
-pakiet pe³ny max hd
-internet 25mb
p³acê 121 z³

na tej umowie mam co¶ takiego ¿e ''umowa zawarta jest na czas nieokre¶lony chyba ¿e strony postanowi³y inaczej'' i nie mam innej informacji ¿e podpisa³em j± na 2 lata bo tak mia³o byæ
Chcia³em siê te¿ dowiedzieæ czy je¶li usun±³ polsat futbol to czy bêdê móg³ zrezygnowaæ bo nie mam ¿adnego wykazu kana³ów do tej umowy b±d¼ siê zapodzia³a

Marek - 15-02-2012, 18:23

maro786 napisa³/a:
Chcia³em siê te¿ dowiedzieæ czy je¶li usun±³ polsat futbol to czy bêdê móg³ zrezygnowaæ
bêdziesz móg³
maro786 - 15-02-2012, 19:01

dziêki za info ale mimo to powinienem dostaæ informacjê od nich o takiej mo¿liwo¶ci czy co¶ w tym stylu choæ nie wiem czy zrezygnuje bo mieszkam na parterze w bloku i nie wiem czy bêdê móg³ powiesiæ talerz bo pewnie tylko tej balkonowej barierki mo¿na a ja mam rolety które by w tym przeszkadza³y wiêc najlepiej by³o by to zrobiæ na której¶ ze ¶cian po bokach tych ¿aluzji (na zewn±trz) tylko nie wiem poprostu czy tak mo¿na czy nie trzeba pozwolenia itp pierdu³ bo blok by³ ocieplany ¿ebym potem nie mia³ problemów :P
OrMoon - 15-02-2012, 20:04

Zadzwoni³em do BOKU, o dziwo bardzo mi³a pani poinformowa³a mnie, ¿e gdy z³o¿e podanie o rozwi±zanie umowy, to od kwietnia bêdê mia³ od³±czone us³ugi i zap³acê dodatkowo do faktury oko³o 17 z³ za c+ za okres który pozosta³ mi do zakoñczenia umowy. Je¿eli rzeczywi¶cie tak to jest to mnie to satysfakcjonuje.
Choæ co¶ mi tu nie gra, bo je¿eli licz± czas za który mia³bym zap³aciæ c+ to wysz³o by co¶ ko³o 30.. Tak czy tak ¶le wypowiedzenia i cya upc :)

budry - 15-02-2012, 22:24

Tak czy tak ¶le wypowiedzenia i cya upc

OrMoon napisa³/a:
papaa
TajemniczyXX - 08-03-2012, 16:44

Lepiej zrobiæ tak:

Napisaæ do nich pismo ³adnie z danymi swoimi i wys³aæ faxem i w nim napisaæ ¿e w zwi±zku z tak± i tak± umow± rezygnujê z us³ug np na tv cyfrow± i nie bêdê jej przed³u¿a³ po up³ywie okresu jej obowi±zywania.[/b]

Potem to pu¶ciæ te¿ mailem do nich i napisaæ ¿e te¿ pismo wys³ano faxem na nr taki a taki. oddzwaniaj± od razu.Albo za³±czyæ w mailu skan pisma.

dziba - 14-03-2012, 19:20
Temat postu: koniec czworki
Witam wszystkich.Wie ktos kiedy mozna zrezygnowac z uslug upc z powodu usuniecia kanalu czworki???mam juz dosc ich telewizji cyfrowej...ja juz postanowilem i biore enke.umowe mam do 30.04.2012r.nie wiem czy wytrzymam do tego czasu:)zostawiam tylko neta bo jak wiemy jest najlepszy.Mam pakiet c+ z hd i pewnie zaplace jakas kwote do konca okresu promocyjnego czyli do pazdziernika a place 30zl czyli rozumiem ze doplace za kazdy miesiac 11zl tak?a moze lepiej poczekac na usuniecie kanalu czworki i zakonczyc przygode z telewizja cyfrowa upc bez ponoszenia kar?pozdrawiam tych ktorzy czekaja na rozwiazanie umowy...
gbbsoft - 14-03-2012, 19:42

Policz kwotê kary, wyjdzie nie du¿a - za jeden miesi±c (kwiecieñ). Mo¿e siê op³aca po prostu zerwaæ. Tylko co tu zrywaæ, skoro jak z³o¿ysz wymówienie, to umowa najszybciej skonczy ci siê pewnie... 30.04.2012.

Wiêc ju¿ teraz powinie¶ powiadomiæ UPC, ¿e z koñcem kwietnia zrywasz umowê, bo jest ponad miesi±c terminu wypowiedzenia, a ju¿ po³owa marca...

atomix - 14-03-2012, 21:24

dziba, zaczekaj do koñca kwietnia (koniec nadawania radiowej Czwórki) lub do koñca maja (koniec nadawania Polsat Futbol). Wtedy - z powodu wycofania kana³u - mo¿esz rozwi±zaæ umowê bez ponoszenia kary za wszystkie us³ugi - tv (w tym Canal+), net i telefon.
dziunia0904 - 05-08-2012, 11:51

Witam serdecznie, mam pytanko konkretnie do marcinbb:
mój narzeczony odpoisa³ umowe juz chyba trzeci± z UPC na pe³y pakiet cyfrówki: tv+telefon i internet. Umowê ma na czas nieokreslony, oczywiscie jest tez podobna klauzula zawarta jak jeden z kolegów pisa³ wy¿ej, ze umowa zawarta na czas nieokreslony jesli strony nie postanowi³y inaczej. promocja wiosenny HIT w UPC, 2011-1. przeprowadzamy sie i narzeczony wyprowadza sie z mieszkania w ktorym jest us³uga UPC, w zwiazku z tym chcemy rozwiazac umowe UPC, do czego mamy takie prawo, poniewaz umowa jest na czas nieokreslony wiec wg prawa konsumenckiego obowizuje nas tylko 30 dniowy okres wypowiedzenia jej. Dzwoni±c na BOK w UPC babka, bardzo zreszta niemi³a, oznajmi³± nam ze nie mo¿emy rozwiazac tej umowy bez poniesienia kosztó kary za jej przedwczesne zerwanie. Czyta³±m dwukrotnie regulamin i nie ma w nim nic takiego. Ma³o tego w regulaminie jest punkt dotycz±cy rozwiazania umowy, i jest informacja ze z wy³±czeniem umow promocyjnych i na czas okreslony abonent i dostawca us³ugi s± uprawnieni do rozwiazania umowy z zachowanie okresu wypowiedzenia, tj jeden miesiac, przy czym rozwiazanie umowy nastepuje po pe³nym okresie rozliczeniowym. To jest dla mnie bardzo zrozumia³e i jednoznaczne z tgym ¿e takiego wypowiedzenia moge dokonaæ bez ¿adnych konsekwencji ponoszenia jakichkolwiek kar pieniêznych. Dlaczego konsultanci mysla ze ludzie to czarna i tepa masa? Nie do¶æ ze nie wywiazuja sie z umowy, likwiduja wiekszosc programó, to jeszcze na si³ê próbuja zatrzymac klienta wciskaj±c kity i straszac kar±. Czy mieliscie moze podobna sytuacje? prosze o odpowied¼...... :cry:

JACKo - 05-08-2012, 13:22

Z tego co pamiêtam to promocje s± zwykle na 24 mies. Tak wiêc zosta³ nieca³y rok.
Google mi pokaza³o regulamin i jest zapis:
Cytat:
§ 6
[Przyznanie Profitów]
1. Warunkiem przyznania profitów okre¶lonych w § 5 jest
zobowi±zanie siê Uczestnika Promocji do pozostania
Abonentem Organizatora Promocji w zakresie wybranego
Wariantu przez 24 miesi±ce, licz±c od daty Przyst±pienia do
Promocji. Warunek ten dotyczy tak¿e korzystania z upustów
zakresie Pakietu Super HD oraz Us³ugi Dodatkowej Pakiet
Bezpieczeñstwa UPC.

Marek - 05-08-2012, 13:42

dziunia0904, zg³o¶ siê ¿e siê przeprowadzasz i prosisz o przeniesienie us³ug pod nowy adres - jak oni sami zobacz± ¿e nie s± w stanie ¶wiadczyæ tam us³ug to nie bêdzie im tak ¿al ¿e trac± klienta, nie bêd± wiêc robiæ pod górê.

Aby siê dowiedzieæ czy masz umowê w promocji zobacz ile p³acisz (na ile przychodzi rachunek) i porównaj to z cennikiem.

JACKo, czasem na rok, czasem na dwa lata, zale¿y od promocji.

Czêsto jest tak ¿e niby jest promocja ale zni¿ka wynosi³a 5z³ i to jest ca³a wielka kara któr± trzeba by zap³aciæ.

onet408 - 13-02-2015, 12:32

Witam jestem nowy na forum wiec nie jestem pewien czy pisze w dobrym dziale.
posiadam pakiet upc max hd, hbo, canal+ do tego internet, telefon i multiroom hd umowa do sierpnia 2016. Chcia³ bym rozwiazac umowe bo to jest przesada zeby p³acic 260 z³ co miesiac i teraz moje pytanie: je¿eli upc od 6 miesiecy nie w³aczy³o mi pakietu hbo na dodatkowym dekoderze to czy mogê zerwaæ z nimi umowe z powodu niedotrzymania umowy z ich strony bez ponoszenia kosztów jesli tak to bardzo prosze o pomoc w napisaniu takiego pisma


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group