Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Thomson870 podział łącza

krishnamishna - 20-11-2011, 22:49
Temat postu: Thomson870 podział łącza
Posiadam wymieniony sprzęt od operatora mam 2 podłączone latopy oraz łącze 25mb czy jest możliwość taki zrobić żeby 1 latop operował na łączy 20 mb a drugi dostał tylko przydział 5mb/s
KeFaS - 21-11-2011, 00:52

Na tym routerze się tak nie da. Żeby tak zrobić musiałbyś kupić router z możliwością zainstalowania alternatywnego systemu jak OpenWRT lub Tomato i na nim odpowiednio skonfigurować podział. Szczegóły dotyczące takich urządzeń znajdziesz na forum w innych tematach, np. tu
Marek555 - 31-01-2012, 12:34

Nie tylkoOpenWRT czy Tomato. jest także całkiem tani(około 70 zł) router 8level WRT-150. I można to zrobić. Mam takie coś i działa! Ustawia się QOS i dzieli pasmo jak sobie życzysz
Może po czasie, ale też i ... może ... przyda się komuś innemu.
pozdrawiam

Susane - 01-02-2012, 17:03

QoS to coś zupełnie innego niż wydzielenie na stałe określonego pasma danemu użytkownikowi.
Marek555 - 01-02-2012, 18:40

... może tak, może nie ... , ale w tym routerze można to zrobić.
Od jesieni mam właśnie to urządzenie, podłączone 3 komputery i każdy ma swoją i tylko swoją działkę z puli z 25Mb. I nie wchodzi w"paradę" współużytkownikom.
A Qos w tym modelu własnie przydziela zgodnie ze skonfigurowaną regułą minimum i maksimu upload i download dla poszczególnych podłączonych urządzeń.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group