Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Router, wifi, stabilność.

Q - 27-10-2011, 21:10

1. WPA2-PSK jest wystarczajace, ale zadne zabezpieczenie nie daje 100% gwarancji ze nikt Ci sie nie podepnie, jedyny 100% zabezpieczeniem jest wylaczenie wifi :) . Jedyne co polecam to zmienic domyslne haslo administratora i wylaczyc UPnP (reszta metod jest lekko niepraktyczna)
2. czytaj pkt 3
3.To nie zaden QoS tylko chyba prosty wbudowany skrypt z ktorym zbytnio nie mozna nic zrobic (nie widzialem nigdzie normalnych opcji od QoS) Jesli chesz miec zarzadzanie z prawdziwego zdarzenia to musisz poczytac o alternatywym oprogramowaniu (openwrt). Jedyne co mozesz to przekierowac porty na torrenty. Odnosnie przycinania wifi to masz cos takiego jak bandwith control. - Normalne uzytkowanie lacza nie ma zadnego wplywu na torrenty i jesli po wifi nikt nie bedzie ich odpalal, to czy bedzie mial pelna przepustowosc czy nie, nie bedzie mialo zadnego znaczenia tyle tylko ze po wifi net bedzie zamulony.
4. tak

walerian - 27-10-2011, 21:32

po wyłączeniu upnp w routerze miałem w uTorrencie trójkąt z wykrzyknikiem :/
+ jeden z plików miał czerwony status
Po ponownym włączeniu upnp wróciło do normy.

Tak BTW - co daje upnp?

PawSie - 27-10-2011, 22:13

Usługa UPnP minimalizuje konieczność konfiguracji komputera lub oprogramowania do pracy w sieci. Komputer obsługujący UPnP automatycznie konfiguruje swoją kartę sieciową oraz wyświetla informacje o stanie bramy sieciowej, dzięki czemu kompatybilne z tą technologią aplikacje sieciowe mogą zostać natychmiast uruchomione i nie wymagają dodatkowej konfiguracji zapory sieciowej, np. otwierania portów.
Q - 27-10-2011, 22:28

http://openrouter.info/in...owanie&Itemid=1

o tym na wiki nie pisza ;)

walerian - 28-10-2011, 09:51

w uTorrencie mam port 64074 oraz Enable UPnP mapping.
jak odbklować ten port w tp linku?

Q - 28-10-2011, 10:00

Forwarding -> - Virtual Servers , upnp w uT mozesz zostawic aktywne nie ma to znaczenia, przekieruj recznie port nastepnie wylacz upnp na routerze i zobacz czy beda pojawiac sie problemy (czasami bywa tak ze upnp musi byc aktwyne i nic sie z tym nie da zrobic zbytnio)
walerian - 28-10-2011, 10:25

zrobiłem dwie reguły- port dla torrenat oraz port "Teredo" bo on też mi się wyświetlał w UPnp.
W pole ip wpisywałem 192.xxxxx (adres komputera, nie IP z UPC czyli 89xxxx)

Niestety- trójkąt (no incoming...)
i transfer drastycznie spadł.

EDIT:
Ip dałem złe- teraz dałem z końcówką 1.100, a nie 1.1
+ port torrenta rozbiłem na dwie reguły- TCP i UDP/
Wydaje się , że teraz jest git.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group