Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - DC++ problem po za³o¿eniu routera

Pio69 - 05-06-2011, 10:43
Temat postu: DC++ problem po za³o¿eniu routera
Mam net w UPC 25MB - za³o¿y³em router TP link 340 - po konfiguracji chodzi³o przez pewien czas dobrze

dzi¶ /po jakim¶ miesi±cu/ próbujê wej¶æ i "dupka blada" - wchodzê do DC+, wczytuje listê hubów wy¶wietla huby

ALE nie pobiera od klientów listy plików, nie wyszukuje plików w lupce itp
- pokazuje siê opis "przekroczenie czasu po³±czenia" :mrgreen:

- ode mnie niektórzy mog± pobieraæ

mo¿e ktos pomo¿e - bo nie mam pomys³u co to mo¿e byæ za cudak???


W koñcu rozwi±za³em sam :)

je¶li kto¶ bêdzie mia³ takiego cudaka na TP LINK 340 to niech sprawdzi czy przypadkiem -?? nie zmieni³ siê adres - dlaczego??? to zrobi³ nie wiem??

- cmd potem wpisaæ komendê ipconfig/all
mi zmieni³ adres routera z x.x.x. 100 na 101
- potem trzeba wej¶æ na konfiguracje TPLINK w zak³adce DHCP Clients List - forwarding zmieniæ /dodaæ port np 1024 i zmieniony adres sieciowy x.x.x.101

- a na koniec w DC++ w "ustawieniach po³aczeñ" - firewall z rêcznym przekierowaniem portów, wstawiamy port z konfiguracji z TPlinka tzn x.x.x.101 + wstawiony port

i smiga :lol:

KeFaS - 06-06-2011, 22:54

Ustaw sobie statyczne adresy IP w konfiguracji DHCP.
Pio69 - 09-09-2011, 18:50

MAM KOLEJNY PROBLEM
dzis przyszed³ technik i za³o¿y³ FP 50 w promocji do 100MB

niestety DC++ nie dzia³a - nie wiem jak skonfigurowaæ???, nie pobiera, nie wyszukuje
zak³adam, ¿e musze zrobiæ taki numer jak z TPLINK ale gdzie i jak???


poczta te¿ nie dzia³a

czy osoby, które instaluj± musz± na si³ê "pieprzyæ i nie informowaæ o wszystkim" :twisted:

uda³o siê rozwi±zaæ jak zawsze samemu - a napiszê bo potem po zmianie - nie bêdê pamieta³

wchodzimy na http://192.168.100.1 - wpisujemy has³o /oczywi¶cie upc nie informuje jakie jest/

- potem ADVANCED - port filtering - wpisujemy port TCP i UDP - zatwierdzamy
na koniec wchodzimy w dc+ w ustawienia - oznaczamy firewall z rêcznym przekierowaniem portów, wstawiamy ip i numery portów :)

i mo¿na pobieraæ wyszukiwaæ :mrgreen:

pozosta³a jeszcze sprawa pocztyt - ale to nie dzi¶ :)

Rafal - 09-09-2011, 19:08

Sprawd¼ czy nie masz zablokowanych portów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group