Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Nietypowy problem z internetem

Pitrek17 - 13-12-2010, 21:02
Temat postu: Nietypowy problem z internetem
Witam, mam taki problem, na moim komputerze nie działa mi tak jak powinien internet, mam neostradę 6 mb/s, ściąga max 400 kb/s, na speedtestach wychodzi że mam 3 mb/s, natomiast na laptopie wszystko chodzi bez problemowo, w speedtestach pokazuje 6 mb/s i ściąga prawie 700 kb/s. Co może być przyczyną że mi zwalnia na kompie neta, tak jak by go blokowało, modem jakiego używam to speedtouch 330 pod usb, czy możliwe że właśnie zwalnia mi usb ?
KOCUREK1970 - 13-12-2010, 21:31
Temat postu: Re: Nietypowy problem z internetem
Pitrek17 napisał/a:
Witam, mam taki problem, na moim komputerze nie działa mi tak jak powinien internet, mam neostradę 6 mb/s, ściąga max 400 kb/s, na speedtestach wychodzi że mam 3 mb/s, natomiast na laptopie wszystko chodzi bez problemowo, w speedtestach pokazuje 6 mb/s i ściąga prawie 700 kb/s. Co może być przyczyną że mi zwalnia na kompie neta, tak jak by go blokowało, modem jakiego używam to speedtouch 330 pod usb, czy możliwe że właśnie zwalnia mi usb ?


Witam
Może ten opis Ci pomoze

http://pl.wikipedia.org/w..._SpeedTouch_330

Maksymalna prędkość transferu:
Przy standardowych ustawieniach sterowników jest ograniczenie prędkości synchronizacji do 3072 kb/s związane z trybem transmisji USB: BULK. W celu uzyskania większych prędkości należy przełączyć metodę transferu USB z BULK na ISO w aplikacji "SpeedTouch USB Diagnostics", zakładka "USB". Warto dodać, że ustawienie BULK/ISO dotyczy transmisji na kablu USB pomiędzy komputerem, a modemem USB. Dlatego bezsensownym jest włączenie trybu ISO gdy wykupione łącze ADSL jest o mniejszej przepustowości niż 4Mb/s, gdyż modem zarezerwuje dla siebie pasmo transmisji USB, którego nie będzie w stanie w pełni wykorzystać. Efektem takiej nadmiarowej rezerwacji pasma USB dla modemu może być spowolnienie lub brak reakcji innych urządzeń USB dla których już nie starczy wolnego pasma USB.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group