Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Aster - Przejscie z UPC do ASTER

rOx123 - 28-04-2010, 15:26
Temat postu: Przejscie z UPC do ASTER
Witam
Ze wzgledu na tragiczny dostep do internetu mam zamiar przejsc do Aster. Przez cale mieszkanie idzie kabel ze skrzynki UPC do mojego modemu. I w zwiazku z tym, rodzi sie pytanie. Czy po zerwaniu umowy Aster wypnie kabelek z skrzynki Upc i wepnie do swojej czy bedzie musial klasc swoj nowy kabel ze swojej skrzynki ?
Pozdrawiam

Marek - 28-04-2010, 16:45

Kabel jest twoją własnością (płaciłeś za niego) możesz z nim robić co tylko chcesz.
Jacek - 29-04-2010, 13:39

Najprawdopodobniej w skrzynce UPC (lub tuż przed nią) odcięty zostanie kabelek i podłączony (lub przedłużony jeśli jest za krótki) do skrzynki Aster.
Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby w mieszkaniu był wymieniany kabel.

Zupełnie inna sytuacja jeśli w domu masz stary kabel koncentryczny "cienki", a chcesz podłączyć telewizję cyfrową - wówczas najprawdopodobniej zostanie on wymieniony na nowy. Ale są to sporadyczne przypadki.

Jacek

eli - 29-04-2010, 22:26

ja zmieniam aster na upc i odwrotnie co 2 3 lata

nigdy nie miałem zmienianych kabli w domu - w erze przedcyfrowej pan przerabiał coś na klatce i po sprawie, teraz mam cyfrowa tv i dorzucili wzmacniacz sygnału w miejscu gdzie kable są rozgałęzione

wzmacniacz pojawił się pewnie dlatego ze kable są juz stare - ok 15 lat maja

jaro65 - 03-10-2010, 17:46

Za kabel się nie płaci ja nie płaciłem przenosiłem UPC z jednego mieszkania do drugiego zabrałem jedynie modem, przyjechał człowiek z serwisu wyciągnął swój kabel około 18 metrów bieżących podłączył internet i kablówkę dostałem jeszcze gratis na wieczne użytkowanie 5 programów gratis, trzeba było dobrze zagadać i wszystko z jedyne 1 zł. polski, oczywiście teraz płacę abonament.
Neo10 - 03-10-2010, 18:27

Tak jak napisali przedmówcy ;] kabel jest twoją własnością także masz dwie opcje ;] obcinają ci kabel przy skrzynce i podciągają do swojej skrzynki ;] albo demontujesz swój kabel zanim przyjdzie monter i każesz mu w to miejsce ułożyć nową instalację a sam masz trochę kabla dla siebie ;] Ja osobiście zawsze tą drugą wersje wybierałem ale jak ktoś ma ładnie ułożony kabel to wiadomo że lepiej wybrać pierwszą opcję ;]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group