Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - uTorent wysyłanie

Zlatan - 26-03-2010, 11:31
Temat postu: uTorent wysyłanie
Witam. Posiadam UPC FB 25mb, pobieram pliki z prędkośćią max z prywatnego trackera, natomiast wysyłam z prędkością ok 60kb/s. Więc moje pytanie czemu tak słabo?? Posiadam windows7 i Router w domu, porty wszystkie odblokowane.
Marek - 26-03-2010, 12:21

Widocznie nie ma chętnych którzy by te dane mieli pobierać, na mało popularnych trackerach tak często jest.
Poseeduj jakiegoś torrenta którego ściąga kilkaset osób to zobaczysz.

Przy okazji upewnij się czy są połączenia przychodzące czy tylko wychodzące bo programy pod windows potrafią blokować nasłuchiwanie na portach i nie wszyscy mogą się z tobą połączyć.Podobnie będzie się dziać gdy masz źle skonfigurowany ruter.

Zlatan - 26-03-2010, 12:41

Hmm pobrałem odcinek serialu amerykańskiego fantastyczno–przygodowego który ma s-17886 l-3004 i pobierają ten odcinek ludzie a u mnie wysyła tylko z prędkością 30kb/s więc coś musi blokować. Pytanie czy WIndows, utorent żle skonfigurowany czy może problem leży w wewnętrznym IP
Marek - 26-03-2010, 14:02

Cytat:
który ma s-17886 l-3004
jeśli ma prawie 6 razy więcej udostępniających niż pobierających to nic dziwnego, że dane nie są wysyłane pełnym łączem.
brak - 26-03-2010, 16:08

Zlatan napisał/a:
Pytanie czy WIndows, utorent żle skonfigurowany czy może problem leży w wewnętrznym IP

Poczytaj:
http://forum.pclab.pl/t538670.html
Ustaw:

i daj znać czy pomogło.

POL - 26-03-2010, 16:29

Na prywatnych trackerach z reguły zabronione jest używanie sieci DHT (można dostać bana), po za tym nie nalicza ratio. DHT wskazane tylko dla publicznych trackerów.
Zlatan seeduj 5-10 rzeczy jednocześnie. Przy większej ilości dość często uzyskasz maksymalny upload.
Ewentualnie spróbuj włączyć szyfrowanie połączeń wychodzących o ile dana strona torrentowa je obsługuje

KeFaS - 27-03-2010, 00:12

Jest jeszcze coś takiego jak sloty do wysyłania. Zwiększ liczbę slotów i wtedy zobacz czy będzie lepiej, ale generalnie to tak jak napisał Marek - na tych pozycjach po prostu jest już wystarczająca ilość wysyłających, stąd niska prędkość wysyłania.
Zlatan - 27-03-2010, 07:58

No dobra ten przykład pokazałem żeby wam pokazać przykład słabego transferu. Zrobiłem to co poradziliście problem występuje z plikiem który pobiera 2(8) i moja prędkość wynosi 12-20kb. Więc nie wydaje mi się że ktoś ma takie słabę łącze tylko że coś u mnie nie gra
patgaw - 31-03-2010, 13:23

Zlatan napisał/a:
s-17886 l-3004


i to niby jest prywatny tracker?

marcinbb - 31-03-2010, 15:50

może ma DHT włączone i zasysa z torrenty.org też "prywatny" tracker bo ściąga z niego jakieś 10 osób :mrgreen: Ale tam to i można spokojnie wysyłanie ustawić na 0,5 kB/s, tam ratio nie ma znaczenia
KeFaS - 01-04-2010, 01:16

marcinbb napisał/a:
Ale tam to i można spokojnie wysyłanie ustawić na 0,5 kB/s, tam ratio nie ma znaczenia


I tym sposobem zabijać ogólną ideę P2P.

patgaw - 03-04-2010, 18:48

marcinbb napisał/a:
może ma DHT włączone i zasysa z torrenty.org też "prywatny" tracker bo ściąga z niego jakieś 10 osób :mrgreen: Ale tam to i można spokojnie wysyłanie ustawić na 0,5 kB/s, tam ratio nie ma znaczenia



torrenty.org to jest prywatny-publiczny tracker jak toaleta u kiepskich.
sciagaja oni tam torrenty z wiekszych trackerow (publicznych) i wstawiaja je do siebie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group