Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Aster - wifi w aster

arturaster - 17-03-2010, 08:25
Temat postu: wifi w aster
właśnie podpisałem umowę z aster, chcę mieć w domu wifi, niestety mój sprzęt nie obsługuje standadu kodowania wpa, w biurze aster po tygodniowych wielokrotnych konsultacjach z monterami, ich szefami, i informatykami aster poinformowano mnie że router aster (thompson)może kondować wyłącznie w systemie wpa2 ???????? czy to prawda? z instrukcji wynika że nie, podano tam kody także dla standardu wep, znajomi twierdzą, że kazdy router można "ustawić" by kodował sygnał w WPA lub WEP bądź wogóle nie kodował, pomóżcie bo w BOK ASTER jest "ściana"

czy to prawda że w aster wifi w domu przypisane jest do jednego komputera (info z innego forum) mam nadzieję że wifi w domu należy do mnie i nie powinno nikogo interesować ile komputerów z niego korzysta, 1 komp w domu to przeszłość

Precelos - 17-03-2010, 10:49

jaki masz sprzet?

jaki to jest dokladny model thomsona?

Marek - 17-03-2010, 16:28

Każdy ruter który obsługuje WPA obsługuje również WEP (ale nie w druga stronę stary sprzęt może obsługiwać tylko WEP).
Podobnie Każdy ruter który obsługuje WPA2 obsługuje też wcześniejszą wersję WPA.
Wyłączyć szyfrowanie zawsze można.

Da się ograniczyć ilość jednocześnie podłączonych do komputerów podobnie jak da się filtrować połączenia na podstawie numeru mac karty wifi - ale to głupi pomysł, to przez dniczym nie zabezpiecza a tylko przeszkadza.

kvs - 03-04-2010, 19:00

arturaster: modem ASTERA na pewno obsługuje WEP ale ten rodzaj szyfrowania nie jest szczególnie dobrym zabezpieczeniem, dlatego też stosowane jest szyfrowanie WPA.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group