Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - TP atak na internet w kablówkach

mojehadtv - 11-02-2010, 08:00

Teraz opłata "za kabek", jak to nazwałeś" jest niższa niż podane przez Ciebie 36,60 zł/m-c.
damnian - 11-02-2010, 11:04

Heh, ja sadze ze ludzie na wsi maja telefon stacjonarny i to w 99% maja go po to zeby dzwonic, a nie zeby zakladac jakas tam neostrade, takze nie mozna liczyc do ceny internetu ceny za usluge telefoniczna.
Niebieski - 16-12-2010, 16:19

W pewnym sensie to prawda, bo telefon był zakładany dla kontaktu z cywilizacją więc jeżeli ktoś założy internet to powinno się liczyć go jako oddzielną usługę bez dodatkowych kosztów, tak mi się wydaje. Tak samo jak powinno się uwzględniać dodatki jako oddzielną formę marketingu, bo bony które są oferowane nie są przecież wliczane w ceny abonamentu
Marek - 16-12-2010, 19:52

Tylko, że mając internet/komórkę nie jest już potrzebny telefon stacjonarny.

Na zamianie telefonu stacjonarnego na voip zaoszczędzi się ponad 30zł /mieś więc nawet w sytuacji w której ktoś musiał by dopłacać za kabel 29zł nie będzie mu się ten telefon stacjonarny opłacał.

A jeśli potrzebuje telefonu do celów alarmowych zawsze może skorzystać z komórki (wystarczy jedno doładowanie za 5zł na rok).

TePeO - 16-12-2010, 22:39

Cytat:
więc nawet w sytuacji w której ktoś musiał by dopłacać za kabel 29zł nie będzie mu się ten telefon stacjonarny opłacał.


Zamiast płacić opłatę 29zł za utrzymanie łącza pod Neo, można skorzystac z opcji zawieszenia usługi telefonicznej. Zostaje kilka zł w kieszeni.

Aczkolwiek nadal jest to spora suma...

Niebieski - 17-12-2010, 15:19

Zawieszenie linii jest dobrym rozwiązaniem jak ktoś nie chce korzystać z telefonii stacjonarnej, wtedy można mieć dostęp do sieci po kosztach a bony przy podpisaniu umowy, w pewnym sensie redukują tą opłatę.
Peterek - 17-12-2010, 20:12

Witam,

Moim zdaniem Marek ma rację. Czytam ostatnią ofertę TP - śmieciowata pseudonawigacja "Lark" "Made in PRCh" jest mi zbędna, dopóki pracuję stać mnie na lepszą i droższą, zbędna mi również klawiatura Logitecha itp. "prezenty".
Wolałbym - sam obecnie wmanewrowany podstępnie w terminówkę w UPC, ale gdy się ona skończy biorę ponownie umowę bezterminową - szybki stabilny internet w niskiej konkurencyjnej cenie i - koniecznie - na bezterminową umowę, bez spamowania mojej osoby i rodziny "nowymi korzystnymi ofertami" i bez "zawracania d..".

Tymczasem - przypominam - normalny, nie spamiarski cennik TP wygląda nadal tak: http://www.tp.pl/b/binari...y_366661809.pdf - czyli np. opcja 256 kB/s bez 'promocji" to wydatek 119,58 zł netto (bez utrzymania linii lub abonamentu) miesięcznie, zaś opcja 6144 kB/s to wydatek 240 zł (z VAT) ...

Czyli o "ataku na kabłówki" (czyli obecnie około 80zł za 25 MB/s bezterminowo miesięcznie) trudno tu nadal pisać. Może kiedyś?..

Btw. Internet to już normalne medium, podobnie jak woda czy gaz - niestety nie dla TP - gdzie jest źródlem olbrzymich zysków przy małych nakładach.
Czy ktokolwiek z Was zdecydowałby się na "promocję" terminową dostawę np. energii elektrycznej, gazu lub ciepla?

Niebieski - 20-12-2010, 12:55

Peterek, ale podajesz ceny przy umowach na czas nieokreślony, nieobjęte promocyjnymi stawkami i dodatkowymi bonusami. Powiedź mi kto dziś bierze umowę na czas nieokreślony, nie mówię oczywiście wyłącznie o telekomach.. Zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć Neostradę w promocji z bonami i niższe stawki niż komfortowe warunki umowy bezterminowej z wiadomymi wyższymi cenami abonamentowymi.
Marek - 20-12-2010, 13:29

Cytat:
Powiedź mi kto dziś bierze umowę na czas nieokreślony

Każdy kto tylko ma taką możliwość

W kablówkach jest taka możliwość, w neostradzie możliwość ta została zablokowana przy pomocy zaporowych cen.

FIL - 23-12-2010, 11:27

UPC też ma umowy terminowe, patrz nowe promocje więc różnicy dużej nie ma. Umowy w TP są na 12 lub 24 miesiące, nikt nie bierze cennikowej standard bo to okradanie samego siebie z kasy. Z tego co zauważyłem to i vectra ma umowy terminowe nawet 3 letnie ;) Generalnie czy kablówka czy TP to promocja wiąże nas z operatorem i trzeba się z tym pogodzić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group