Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - modem USB + router

beny - 16-05-2005, 21:55
Temat postu: modem USB + router
Czesc,
Mam polaczony modem z kompem przez USB. Chce teraz polaczyc przez ethernet w celu polaczenia przez router w wiadomoym celu :) Wiadomo ze chello "spisuje" MAC karty a jak modem przez USB podlaczony jest? Co mam zrobic zeby moc bez problemu przejsc na polaczenie przez ethernet? Mam do nich dzwonic i powiedziec MA karty, jak praktykuja?
Dzieki!

Michal - 16-05-2005, 22:16

Poczytaj dokladnie forum i strone na ten temat znajdziesz odpowiedzi bo było nie raz mówione
maciekece - 17-05-2005, 05:32

Ja nie musialem nic robic, tylko przelaczyc i zamienic kable... wiec chyba tez nie bedziesz musial nic robic..:)
Ario - 17-05-2005, 18:18

Czyli, że chcesz przełaczyć się z trybu usb na RJ-45 ? Chyba nie powinno być problemu ale możesz odłączyć modem i komputer od sieci przed "przejściem" na RJ-45, jeżeli komputer ma służyć za router to tutaj moja rola się kończy :P jeżeli nie to zajrzyj => Tutaj <=
TankeR - 18-05-2005, 00:00

Cytat:
Wiadomo ze chello "spisuje" MAC karty a jak modem przez USB podlaczony jest?

Jeżeli masz modem podłączony przez USB to UPC widzi tylko numer MAC przypisany do modemu (na pudełku od niego powinna być przyklejona nalepka z kodem kreskowym i mi. adresem MAC modemu).

Cytat:
Co mam zrobic zeby moc bez problemu przejsc na polaczenie przez ethernet?

Jeżeli zainstalujesz w PC karte sieciową to UPC bedzie widziało tylko numer MAC karty sieciowej - tak więc musisz znać adres strony od wymiany infrastruktury(link jest gdzieś na głównej stronie chello) i od razu po wlączeniu modemu i skonfigurowaniu nowego połączenia sieciowego logujesz się na tej stronce oraz tylko klikasz dalej(dzięki temu UPC pobierze numer MAC k.sieciowej) następnie reset modemu i już masz zarejestrowaną sieciówkę(w sieciach kablowych autoryzacja następuje w oparciu o adres MAC tak więc jezeli byś nie zarejestrował nowej k.sieciowej to mógł byś się dostać tylko na główną stronę chello i właśnie stronke rejestracji infrastruktury).

pozdr

skus - 18-05-2005, 09:02

ja mam takie pytanie dotad mialem clasika podzielonego na moj komputer i ojca w ten sposob zeby on mial internet musialbyc moj komputer 24h wlaczony. Postanowilismy kupic router zeby wreszcie z tym skonczyc i mam takie pytanie:

Na classsiku jest jeden numer IP (modem bedzie podlaczony do routera o ile sie nie myle) wiec te ip bedzie adresem routera, a moj komputer i ojca trzeba bedzie ustawic na inne powiedzmy 192.168.0.1 i 2. Czy w takim wypadku bedą nasze komputery za NAT'em? Bardzo bym chcial zeby chodziaz moj komputer mial adres zewnetrzny jak wiadomo p2p na wewnetrznych ciezko hula

Jacek - 18-05-2005, 10:24

skus, co to ma wspólnego z USB? Czy fakt, że w temacie znalazłeś słowo router to już na 100% oznacza, że ten temat jest najlepszy? Wg mnie to już lepszy jest wątek "Dzielenie łącza na chello" :x :evil:

Tak - te komputery będą za NATem. A "adres zewnętrzny" będzie miał na danym porcie, który sobie przekierujesz na routerze. Natomiast było to już wielokrotnie na forum wałkowane, dlatego poszukaj.

Jacek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group