Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - konfiguracja emule/torrenta (wydzielone z tematu o DC)

seven of nine - 06-02-2009, 10:20

Wracajac do emula, dzis zauwazylam cos idiotycznego.Niby E2K i Kad mam podlaczone,ale przy Webserver pisze iz jestem wylaczona. Co mam zrobic z tym problemem? :oops:
Marek - 06-02-2009, 10:56

Webserwer służy do zdalej kontroli Twojego programu (np gdy jesteś poza domem).
Jeśli z tego nie korzystasz możesz zostawić wyłączone.
Jeśli potrzebujesz tej funkcji musisz sobie najpierw ustawić na jakich zasadach ma to działać (port, hasło itd.. aby ktoś obcy nie bawił się Twoim programem)

Conroe91 - 06-02-2009, 15:49

Mi dziś w ogóle cały czas status closed by the peer. Zmiana IP nie pomogła. Szyfrowanie mam na forced. Jak u was?
Marek - 06-02-2009, 17:11

Cytat:
Szyfrowanie mam na forced. Jak u was?
Lepiej pozostawić dowolność - szyfrować tylko jeśli druga strona potrafi to obsłużyć.
Cytat:
Zmiana IP nie pomogła.
a dlaczego miało by to niby cokolwiek zmienić ?
Conroe91 - 06-02-2009, 18:08

Raz pomogło, to czemu są problemy z podłączeniem się.
Astral699 - 06-02-2009, 21:45

Marek napisał/a:
Cytat:
Szyfrowanie mam na forced. Jak u was?
Lepiej pozostawić dowolność - szyfrować tylko jeśli druga strona potrafi to obsłużyć.
Cytat:
Zmiana IP nie pomogła.
a dlaczego miało by to niby cokolwiek zmienić ?


Poniekad zmiana IP czasem może pomóc.
Tak jakby niektóre pule adresów był przycinane, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Mi jak było przycinane DC++ to na wszystkich adresach IP.
I tym adresie przy routerze i tym czesciowo nowym bez routera. Ten sam marny efekt.

Dodam tylko ze juz blisko 2-3 tyg DC++ działa bezproblemowo. Prędkosci takie jak powinny być. Jesli źródło jest szybkie to i kilkaset KBsec idzie. Wczytywanie listy uzytkowników na hubach trwa maksymalnie do 10 sekund. Zero rozłączeń.
Krótko - wreszcie jest tak jak być powinno.

Conroe91 - 06-02-2009, 22:12

No dobra, ale z torrentami sprawa się pogorszyła i to znacznie.
Astral699 - 09-02-2009, 19:51

Czy ja wiem...
U mnie jest przyzwoicie, tak juz od dosc dawna. Torrenty całkiem niezle smigaja od conajmniej 1.5 miesiaca.

seven of nine - 10-02-2009, 09:05

A ja sie wkurzylam i odinstalowalam emula. Sciagnelam go raz jeszcze ,ale z innego zrodla. Najsmieszniejsze jest to,ze z mety mnie podlacza i swietnie chodzi. Chore. :evil:
Lukassuss - 24-03-2009, 11:07

Hmm - mułek jest z zasady dla cierpliwych ;) Powinien sobie pochodzić trochę żeby się "rozbujać" i pokazać co potrafi.
W mułku jest punktowany system kredytów - czyli im więcej wysyłasz i im dłużej go używasz - tym więcej ty masz kredytów u ludzi i tym więcej ludzie mają ich u ciebie. Ergo - szybciej przeskakujesz w kolejkach i szybciej ściągasz.

Złe przeinstalowanie mułka - tzn. wywalenie wszystkiego i instalacja nowego - spowoduje utratę dotychczas zdobytych kredytów - czyli jakby zaczynać od nowa.

Generalnie mułek dobrze spisuje się pod chello, nie zauważyłem blokad, polecam do tego łącza jakiegoś moda - np. Xtrema. Nawet go nie instalujesz. Rozpakowujesz do jakiegoś katalogu, z niego odpalasz (a ma to swoje zalety ;) ) i hula.

Oczywiście najważniejsze są ustawienia - te odpowiednie pozwalają wykorzystać prawie pełne pasmo, te złe sprawią że mułek wlecze się jak stara chabeta. Gdyby ktoś był zainteresowany ustawieniem pod chello Turbo - mogę podać. Zresztą w sieci jest od groma różnych info co i jak.

Od wieków używam i nigdy nie zawodzi zwierzak :mrgreen:

Annonymous - 31-03-2009, 17:30

Lukassuss napisał/a:
Gdyby ktoś był zainteresowany ustawieniem pod chello Turbo - mogę podać.


Witam :] byłbym ktosiem zainteresowanym bowiem odkąd przesiadłem się na turbo mój biedny osiołek ma ochotę iść na salami z tymi prędkościami... na początku myślałem że port forwarding pomoże a tu lipa.

seven of nine - 17-05-2009, 20:18

Wracajac do tematyki torrentow, zauwazylam u mnie rzecz dziwaczna. Od 2 dni moj bitcomet nie chce polaczyc sie z serwerem,aczkolwiek filmiki scaiga. Hmm :D
Cappo - 17-05-2009, 21:22

seven of nine, na pewno masz włączone DHT.
Marek - 18-05-2009, 01:15

DHT to bardzo przydatna rzecz w sytuacji gdy serwer nie działa w momencie gdy zaczynamy coś ściągać.
Awaria serwera w momencie gdy już mamy listę peerów praktycznie w niczym nie przeszkadza.

seven of nine - 09-07-2009, 16:17

Dzis u mnie z Torrentami jest calkiem calkiem. Natomiast znow pojawil sie problem z Emulem. Mam co prawda HIGH ID, ED2k, wlaczone aczkolwiek Kad caly czas podlacza ale podlaczyc nie moze. Wsciekam sie, bo takich problemow z Emulem to jeszcze nie mialam. :roll:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group