Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Problemy w działaniu Internetu - Problem z predkoscia

Danielskii - 07-05-2005, 22:36
Temat postu: Problem z predkoscia
Witam serdecznie,
Mam chello od polowy lutego. Wiem ze jestem podobno w tej predkosci 1Mbps. Ogolnie z netem nie bylo problemow do dlugiego weekendu:/ Jak robie test na predkosc Łacza to srednio mam 400kbps. Krew mnie zalewa jak to widze bo w koncu place za co innego. Zresetowalem modem, wyczysccilem kompa nie wiem co moge jeszcze zrobic. ale i tak nic nie pomaga. Zadzownilem do BOK i tam Pan poprosil zebym sprawdzil na jakiejs czeskiej stronce i na numionie max speed ale tam mam calkiem inne wyniki po 900 wiec ja mowie ze tu na stronce jak sprawdzam albo nawet na numionie ale nie max speed tylko Measure your speed to mam zgola inne wyniki. Ja rozumiem ze nie jest gwarantowane 1Mbps ale chociaz 700kbps to juz powinienem osiagac prawda??

Jacek - 07-05-2005, 22:39

Danielskii, wszystkim (większości) w ostatnich dniach działa tragicznie łącze.
Podejrzewam, że jest to związane z pracami modernizacyjnymi, także wytrzymaj jeszcze trochę.

PS: zauważyłem, że łącząc się przez proxy.chello.pl idzie o kilka kbps szybciej niż bez proxy.

Danielskii - 07-05-2005, 22:47

Dziekuje za szybka odpowiedz.
Mam takie jeszcze pytanie gdzie moge sprawdzic jaka mam predkosc. Do tej pory sprawdzalem na stronce chellopl:] i ewentualnie na numionie ale po rozmowie z Panem z BOK`u nie wiem czy mam sprwadzac ten max speed na tej czeskiej czy gdzie:/

Jacek - 07-05-2005, 22:56

Danielskii, ciężkie pytanie.
Ja testuję na chellopl (chociaż czasami może być np: awaria serwera na którym jest test, przez co prędkości mogą odbiegać nieznacznie do rzeczywistości) oraz czasami protokół ftp, ściągając pliki z ftp://ftp.atman.pl

Jacek

fellipe - 08-05-2005, 08:50

jak to nie gwaratowana? ja mam classica i ma byc 256-10 KB i juz i tak jest wszystko smiga choc zdarzaja sie przerwy a chello nie raczy napisac maila.Czasem tez pisze mail ze idzie jak krew z nosa to odpisuja po tygodniu[akurat mialem juz wtedy przyciete] ze to wina przekroczenia limitu.Odpisalem wprost ze jeszcze jeden taki mail i moga po modem przyjezdzac :mrgreen:
SiNuS - 08-05-2005, 08:57

fellipe napisał/a:
Odpisalem wprost ze jeszcze jeden taki mail i moga po modem przyjezdzac :mrgreen:

Już widzę jak trzęsą portkami na takie maile... 8)

fellipe - 08-05-2005, 10:30

Trzes nie trzesa ale mija 2 godzinki i pisza ze oni przetestowali i nic dziwnego nie wykryli ale poprawe czuc.Oni nigdy sie nie przyznaja ze cos nie tak z netem zawsze jest pieknie ale to juz kazdy chellowiec wie :lol:
rcube - 08-05-2005, 11:54

fellipe napisał/a:
jak to nie gwaratowana? ja mam classica i ma byc 256-10 KB i juz i tak jest wszystko smiga choc zdarzaja sie przerwy a chello nie raczy napisac maila.Czasem tez pisze mail ze idzie jak krew z nosa to odpisuja po tygodniu[akurat mialem juz wtedy przyciete] ze to wina przekroczenia limitu.Odpisalem wprost ze jeszcze jeden taki mail i moga po modem przyjezdzac :mrgreen:


A jaki upload ?

unLucky_Luke - 08-05-2005, 12:48

tu sobie sprawdzcieSpeed test
Marek - 08-05-2005, 15:24

unLucky_Luke napisał/a:
tu sobie sprawdzcieSpeed test

sprawdziłem i co widzę ???

Oooo mam 333 MEGABITY na sekundę (nie wiem jak się ta moja stara karta sieciowa wyrabia)
ale tester swietny baaaaaaardzo optymistyczny

Adam - 08-05-2005, 19:42

witam,

Powiem szczerze, że ja już nie wiem co jest z tym laczem [mam lighta ze stara predkoscia] przeruzne testy robie i np. na www.dsl.cz mam o to taki odczyt:

Rychlost stahování dat:
60.2 KB/sec
Rychlost připojení k Internetu:
481.8 Kbps

i tak naprawde na tej jedynej stronie mam taka predkosc wiec w sumie nie powinienem sie czepiac [do 512 duzo nie brakuje :) ] ale np. na : http://infospeed.verizon.net/

301KBits 37.6KBytes

tak wiec szczerze i uczciwie mozna robic tysiace testow z roznymi wynikami a i tak nie wiadomo czy chodzi lacze dobrze czy zle.

Generalnie ja zglupialem
pozdrawiam

PS. Jesli chodzi o ftp://ftp.atman.pl/ ok. 66,3 KB/s przy sciaganiu pliku "test1mb"

Przemek - 08-05-2005, 19:48

Cytat:
tak wiec szczerze i uczciwie mozna robic tysiace testow z roznymi wynikami a i tak nie wiadomo czy chodzi lacze dobrze czy zle.
Generalnie ja zglupialem

Adam, przestań zawracać sobie głowe tymi wszystkimi testami, jeżeli z ftp leci ci ponad 60kB/s, to wiadomo na 100%, że łącze chodzi idealnie. :wink:

Adam - 08-05-2005, 20:12

Adam, przestań zawracać sobie głowe tymi wszystkimi testami... :wink: [/quote]

Dzięki Przemku i tak tez zrobie tak to se testowac mozna do "usr**** smierci"

Pozdrawiam

PS. Do szczescia potrzeba mi jeszcze 1 mega :mrgreen: [moze juz niedlugo :D ]

fellipe - 08-05-2005, 22:07

Racja testy roznie wychodza najlepiej wziac jakis szybki FTP i tak sprawdzic.Mi leci 250 na maxa alke upload ciagle kolo 37 KB czyli gdzies w polowie.
mizuk - 11-05-2005, 06:32

Dziś:
>abeltronica: 497,36 kbps (62,12 kBps);
>dsl: 452 down/116 up
>atman.pl - vide zrzucik (skądinąd ciekawe, że przed zamieszczeniem na forum
wszystko jest czytelne, teraz trudno to odczytać, a brzmi to tak: brak uprawnień
dostępu(a więc zero danych).

ps. :( blackmat - czy musisz umieszczać ten sam post w 3 miejscach?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group