Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne firmy - Cyfrowa UPC czy Nka...

voyagerPit - 15-06-2010, 16:33
Temat postu: Re: n lepsza
kamilek101 napisał/a:
Nka jest lepsza i tańsza ja mam ful pakiet fakt bez hbo ale płace 48zł mieś i poza kanałami premium mam wszystko


Tyle tylko, że za te 48zł nie ma bardzo wielu kanałów które są w UPC.
Osobna sprawa to kwestia kanałów sportowych, w N-ce poza Ligą Mistrzów NIE MA ŻADNEGO SPORTU !!!

kamilek101 - 15-06-2010, 19:42
Temat postu: Re: n lepsza
Jak nie ma jest cała oferta poza kanałami premium i vod n seriale itp
marcinbb - 17-06-2010, 10:38

Różnica w programach jest dość znaczna może na początek czego nie znajdziemy w N:
Całej paczki Polsatów, SuperStacji, Paczka Zone, Explorer, Całej paczki BBC ( w N BBC HD ), Paczka History, Kuchnia TV, Domo, E! Entertaiment, Wedding TV, Hallmark, TV1000, Paczka C+, Ngeo HD,
Mam nadzieje że w niczym się nie pomyliłem można by wymieniać czego nie znajdziemy w UPC a co jest w N przede wszystkim Eurosporty HD, Discovery HD, AP HD, Nsporty, Nfilmy HD, Filmboxy.

Więcej różnic niż podobizn przyznaje że miałem N bardzo podobał mi się układ kanałów od 1 do 150 bez większych przerw później FTA. W UPC trochę bez ładu i składu od 1 do 998 z wielkimi przerwami i zapychaczami UPC.
Ostatnie wykresy jakości TVP HD, TVP Sport pokazały że UPC w tym przypadku jest bezkonkurencyjna i przewyższa kanałami SD bitrate kanałów HD w N ( TVP Sport około 8Mbit/s w N średnio na SD przypada około +/- 2 Mbit/s vbr.
N ma lepszy dekoder który wie które programy nadawane są w DD 2.0 lub DD 5.1 i sam ustawia odpowiedni dzwięk w UPC niestety 99% jest w PCM dopiero po poklikaniu dowiadujemy się że kanał ma DD. Sam przewodnik programowy w N jest o niebo lepszy poza info o filmach pokazuje obsadę, rok prod. czas trwania w min.

Dodatkowo w N programowanie nagrywania przez Internet ( w UPC zapowiedzi tej opcji ), jakieś tam witryny internetowe do przeglądania ( w UPC ponownie zapowiedzi ), pełen komplet radii nadających w MP3, no i dodatkowe programy FTA czego w UPC nie ma nie było i nie będzie.

edyp - 03-09-2012, 18:08

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić ze Nka ma lepsza jakość. Wystarczy poszukać listy programów z aktualnym bitratem. Gdzieś widziałem na necie.

W dodatku programów HD jest 40 więc sam fakt takiej ilości o czymś świadczy. Widać to szczególnie na dużych telewizorach.

LNR - 06-10-2012, 17:43

Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.
edyp - 07-10-2012, 10:53

LNR napisał/a:
Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.


no jeszcze by można zaryzykować stwierdzenie że teraz w Nce jest liga mistrzów, liga europejska (po podłączeniu dekodera do neta), liga włoska. Sporo piłki nożnej. ;)

harnaś 2145 - 08-10-2012, 11:04

Witam,jestem ,tutaj,nowy na forum

mam niedlugo sobie kupic platforme n.jakie jest bitrate wszystkich kanalow hd w n podaje wszystkie kanaly ktore sa w n prosze podac bitrate tych kanalow hd ktore zaraz napisze prosze was abonentow n zebyscie podali mi bitrate kanalow hd w n.

1 typ1 hd
2typ2hd
3tvnhd
4typhd
5polsathd
6tvn7hd
7bbchd
8foxhd
9axnhd
10foxlifehd
11mgmhd
12romancetvhd
13wojna i pokoj hd
14sundancehd
15npremiumhd
16npremiumhd2
17npremiumhd3
18npremiumhd4
19hbohd
20hbo2hd
21hbocomedyhd
22cinemaxhd
23cinemax2hd
24filmboxhd
25historyhd
26bbcknowledgehd
27discoveryhdschowcase
28nationalgeographichd
29natgeowildhd
30animalplanethd
31nickelodeonhd
32nsporthd
33eurosporthd
34eurosport2hd
35tvnstylehd
36tvnturbohd
37hustlerhd
38redlighthd
39mtvlivehd

bulek - 09-10-2012, 11:41

42
enigmapl - 11-12-2012, 15:02

edyp napisał/a:
LNR napisał/a:
Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.


no jeszcze by można zaryzykować stwierdzenie że teraz w Nce jest liga mistrzów, liga europejska (po podłączeniu dekodera do neta), liga włoska. Sporo piłki nożnej. ;)


N z kanałami sportowymi Canal+ będzie (sportowo) połączeniem prawie idealnym. ;)

edyp - 31-12-2012, 13:16

No wszyscy już drepczą nogami i czekają z niecierpliwością co przyniesie fuzja Nki. Myślę że marketingowo to wykorzystają solidnie i odstawią konkurencję totalnie.
atomix - 31-12-2012, 13:40

Fuzja, fuzją, ale kablówki i tak będą miały przewagę, bo w swoich ofertach oprócz sportowych kanałów nowej platformy (Cyfry+ i "n") będą miały Polsat Sport, który jest tylko w Polsacie Sport. Do tego internet i telefon w pakiecie. Dlatego pod tym względem, dla kogoś kto chce mieć wiele w jednym dekoderze, kablówka często będzie lepszym wyborem...
KOCUREK1970 - 01-01-2013, 13:38

edyp napisał/a:
No wszyscy już drepczą nogami i czekają z niecierpliwością co przyniesie fuzja Nki

Toś mnie rozbawił.....
edyp napisał/a:
Myślę że marketingowo to wykorzystają solidnie i odstawią konkurencję totalnie.

Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi

edyp - 03-01-2013, 12:43

KOCUREK1970 napisał/a:
Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi

no mam inne wrażenie. Bo to na razie nKa ma coraz więcej innowacji i to ona je wprowadza piersza jak np. nGo i zarządzanie nagraniami na dekoderze z poziomu iPada

KOCUREK1970 - 03-01-2013, 18:33

edyp napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi

no mam inne wrażenie. Bo to na razie nKa ma coraz więcej innowacji i to ona je wprowadza piersza jak np. nGo i zarządzanie nagraniami na dekoderze z poziomu iPada

Taaa, a świstak siedzi i się śmieje, ilu ludzi ma ipada by z tej funkcji korzystać biorąc jeszcze pod uwagę ilu N ma klientów....innowacja na 100 tyś ludzi to żadna innowacja, a raczej wybujała fanaberia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group