Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Gry - gry online

piter122 - 13-10-2008, 22:12
Temat postu: gry online
Witam mam pytanko mam lacze 10mb chello modem oczywiscie czy jest mozliwosc nadania priorytetu grze ??? chodzi mi tu o wysylanie i odbieranie pakietow zeby mialy pierwszenstwo te z gry wlasnie
kvs - 13-10-2008, 22:33

Jeśli naraz masz na kompie odpalone kilka różnych aplikacji które korzystają z łącza internetowego to wówczas zapewne da się przy pomocy jakiegoś oprogramowania nadać najwyższy priorytet na grę.

Jeśli gra Ci kiepsko działa (w sensie duże pingi, lossy disconnecty) to żebyś nie wiem jak na komputerze cudował to nic nie poprawisz we własnym zakresie. Coś mi się wydaje, że kiedyś ktoś napisał, iż zmniejszając MTU można coś poprawić ale czy to faktycznie pomaga - nie wiem.

piter122 - 14-10-2008, 06:53

Lagow w grze niemam ping ok 30ms tylko tu glownie chodzi o hitreg w grach fps
Przemekk - 14-02-2013, 21:51

w sumie nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale z ciekawości zapoznam się z tematem
KOCUREK1970 - 15-02-2013, 18:44
Temat postu: Re: gry online
piter122 napisał/a:
Witam mam pytanko mam lacze 10mb chello modem oczywiscie czy jest mozliwosc nadania priorytetu grze ??? chodzi mi tu o wysylanie i odbieranie pakietow zeby mialy pierwszenstwo te z gry wlasnie

Tak, ale zrobisz to tylko na routerze, w funkcji QOS


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group