Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Jaki dobry tani router do podziału łącza na dwa komputery

spoon - 11-10-2011, 09:57

Witam wszystkich. Noszę się z zamiarem wymiany routera, obecnie posiadam WRT54GS v5.1 z DD-WRT i jest ok, ale przymierzam się do łącza 120Mbit, a ten ma na wejściu tylko 100... Moje wymagania:

1x WAN 1Gbit
4x LAN 1Gbit
WLAN w standardzie N
Antena zewnętrzna odłączana
UPnP

Dobrze by było gdyby można było wgrać jakiś alternatywny soft jak DDWRT...

Dotychczas znalazłem:
    Edimax BR-6574n
    Edimax BR-6475nD - ten wydaje się ciekawy, ma 64ram, pytanie ile połączeń na raz obsługuje, mój linksys 4096.
    TP-Link TL-WR1043ND - dobre są te tplinki?
    Airlive (nie wiem co to jest) GW-300NAS
    DrayTek Vigor 2130n - lista funkcji prezentuje się imponująco, ale cena 730zł odstrasza...


Dlinka nie chcę - miałem, chłam.

A może taniej będzie kupić router bez WLAN ale z lepszym wyposażeniem i do tego dokupić AP?

KOCUREK1970 - 11-10-2011, 13:34

spoon napisał/a:

1.TP-Link TL-WR1043ND - dobre są te tplinki?
2.A może taniej będzie kupić router bez WLAN ale z lepszym wyposażeniem i do tego dokupić AP?

Witam
1.Sam mam tego TP Linka i bardzo sobie go chwalę(wgrany Gargoyle PL!!!-czego chcieć więcej,sprzęt śmiga 24/7/31 i ZERO problemów i ma wszystko to co chcesz-wifi 300n,lan 1 Gb,odkręcane anteny)-osobiście polecam!!!.
2.Wydaje mi się że to droższe rozwiązanie(musisz kupić 2 urządzenia i to najlepiej tej samej firmy żeby potem nie było problemów konfiguracyjnych),a w tym TP Linku masz to wszystko i to w jednej obudowie!!

oto stronka z softem do TP linków GARGOYJE PL!!!
http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71xx/
za pierwszym razem wgrywasz ten plik
openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
a kolejne aktualizacje to juz ten plik
openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Pozdrawiam

grzymek - 11-10-2011, 15:04

oto stronka z softem do TP linków GARGOYJE PL!!!
http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71xx/
za pierwszym razem wgrywasz ten plik
openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
a kolejne aktualizacje to juz ten plik
openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin

Witam.
Jak wgrywać to oprogramowanie?
Czy przez strone routera tak jak orginał?

KOCUREK1970 - 11-10-2011, 15:11

grzymek napisał/a:
Witam.
Jak wgrywać to oprogramowanie?
Czy przez strone routera tak jak orginał?

Witam
Dokładnie tak przez stronę routera jak oryginał :mrgreen:
hasło do pierwszego logowania to-password i dokładnie to słowo należy wpisać,a następnie zmieniamy na to co nam pasuje.
Pozdrawiam

grzymek - 11-10-2011, 15:19

Witam
Dokładnie tak przez stronę routera jak oryginał :mrgreen:
hasło do pierwszego logowania to-password i dokładnie to słowo należy wpisać,a następnie zmieniamy na to co nam pasuje.
Pozdrawiam[/quote]

Dzięki.

spoon - 11-10-2011, 21:01

czy ten TP-Link TL-WR1043ND to najwyższy model TP-Linka z serii SOHO czy jest jeszcze coś lepszego?

Coś jeszcze polecacie?

KOCUREK1970 - 11-10-2011, 21:15

spoon napisał/a:
czy ten TP-Link TL-WR1043ND to najwyższy model TP-Linka z serii SOHO czy jest jeszcze coś lepszego?,Coś jeszcze polecacie?

Witam
Najwyższym modelem TP Linka jest model TL-WR2543ND(w Polsce jeszcze chyba niedostępny!!!-choć mogę sie mylić 8) ),a co możemy polecić-no cóż napisz czego oczekujesz od routera a napewno pomożemy w wyborze :mrgreen: .
Pozdrawiam

spoon - 11-10-2011, 22:27

Router dla mnie musi umieć obsłużyć dużo połączeń na raz :) Czyli szybki procesor i możliwie dużo pamięci. Specyfikacje fizyczne podałem parę postów wyżej. Chcę mieć już maszynę na lata, dobrą i niezawodną (żeby się nie wieszała), z alternatywnym softem zwiększającym możliwości. Dobrze by było gdybym miał w tym VPN PPTP. Myślę, że mogę wydać coś koło 400zł. Umowa kończy mi się w nowym roku dlatego już zacząłem się zastanawiać nad zmianą sprzętu ;)
mati_zlota - 12-10-2011, 00:11

za 400 zł to już można kupić asusa RT-N16, chyba nic porównywalnego nie ma w tej cenie
KOCUREK1970 - 12-10-2011, 00:39

mati_zlota napisał/a:
za 400 zł to już można kupić asusa RT-N16

Witam
Też dobry sprzęcik,no i mozna wgrać do niego Tomato.
Cytat:
chyba nic porównywalnego nie ma w tej cenie

proszę
Netgear WNR3500L(tutaj też wgrasz alternatywe),
LINKSYS E4200 Dual-Band N,a może coś z MikroTika
Pozdrawiam

KeFaS - 12-10-2011, 01:13

Gdzieś tu na forum jest inny, długi temat o routerach, podawałem kilka fajnych modeli TP-Linka i Netgeara opartych na procesorach 680MHz i 128MB RAM-u (dodatkowo radio w technologii dual-band), OpenWRT na nich śmiga dobrze i stabilnie, dodatkowego softu jest pełno, jak chcesz coś lepszego to już zostają tylko płytki routerowe typu Alix, RouterBoard, itp. W sumie nie wychodzi wcale dużo drożej, tylko trzeba dokupić osobno osprzęt, czyli radio, itp.

W sumie teraz już producent ostateczny tak naprawdę nie ma znaczenia, bo w takich routerach najczęściej i tak siedzi bardzo podobny sprzęt, a w Linksysach (Cisco) i TP-Linkach najczęściej dokładnie to samo.

spoon - 13-10-2011, 22:08

A powiedzcie mi co to są te TP-Linki bo to chyba dosyć młoda marka, u nas przynajmniej, wcześniej prawie nic o niej nie słyszałem. Dobry robią sprzęt? Bo ceny mają stosunkowo niskie - jak jest z jakością? Najbardziej zależy mi na tym, żeby router się nie wieszał, a jeśli już ma się powiesić to raz na rok ;-)
KOCUREK1970 - 13-10-2011, 22:29

Witam
Nie chcę sam siebie reklamować :lol: ,ale poczytaj moje posty w tym wątku na temat sprzętu TP Linka(ktory akurat posiadam-router,switch,powerline-jestem z niego baaardzo zadowolony!!!,a opinie innych forumowiczów(pozdrawiam 8) )tylko pozytywnie potwierdzają moje słowa na temat tego sprzętu).Ja osobiście bardzo polecam ten sprzęt-dobry,rozsądna cena,wsparcie techniczne producenta(soft),gwarancja door to door,no i :mrgreen: ORYGINALNY :mrgreen: (naprawdę) chinski produkt-czego chcieć wiecej u mnie sprzęcik śmiga 24/7/31 i 0,00 zwiech czy problemów(GARGOYLE PL )
Pozdrawiam

spoon - 14-10-2011, 10:13

Z tego co czytam po forach to bardzo dobrym wyborem jest Asus RT-N16, dobrze na nim śmiga DDWRT i ponoć Tomato też, procesor stockowo 533MHz (asus skręcił do 480) i 128MB RAM kusi... dodatkowo dwa porty usb, możliwość działania jako klient p2p, serwer ftp, serwer druku. Jeśli nikt nie zaproponuje mi do tego asusa alternatywy to chyba się skuszę :)
KeFaS - 14-10-2011, 14:22

spoon, taniej można kupić routery z jeszcze szybszym procesorem, ten Asus to raczej średnia oferta, chociaż nie wiem, zależy gdzie kupujesz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group