Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - Warszawa, problemy z torrentem

mgregor - 26-05-2008, 00:42
Temat postu: Warszawa, problemy z torrentem
Witam

Jestem swiezo upieczonym uzytkownikiem internetu od UPC (Turbo). Od jakis 2 dni wystepuje DUZY problem z pobieraniem czegokolwiek torrentem. Zmienialem juz klientow, podlaczalem modem bezposrednio do komputera, odinstalowywalem antywirusa (firewall systemowy tez byl wylaczany a innego nie posiadam). I co? I nic. Max jakie aktualnie wyciagam to 20 kB/s. Ale to jest max a i tak za chwile mam 6-7 kB/s. Na chwile przelaczylem sie na mojego starego dostawce (jeszcze cudem dziala) i co? I mam 65 kB/s i to przez router. Czy to tylko cos u mnie czy ogolnie jest jakas padaka z torrentami? Przy pobieraniu ftp, http, p2m nie ma zadnego problemu. FTP i HTTP tylko smigaja (w zaleznosci od zrodla ale zawsze powyzej 250 kB/s). P2M czasami nawet do 500 kB/s.

Aktualnie na probe puscilem sciaganie jakiegos filmu. 36 seed'ow, 97 peer'ow i mam szalone 9 kB/s. Ciekawe bo jeszcze kilka dni temu bylo 400-500 kB/s (2 filmy poszly doslownie w godzine).

Pozdrawiam wszystkich
mgregor

AKTUALIZACJA:
Nie wiem CO, nie wiem JAK, nie wiem KTO (ale na pewno nie JA) i gdzie zrobil ale z wybiciem godziny 2 AM torrent oszalal i sciaga z predkoscia 130 kB/s. I teraz ja mam pytanie: dlaczego? Ja nie wiem. Moze ktos mi wyjasni ;-)

KeFaS - 26-05-2008, 01:49

Pewnie używasz publicznych trackerów, a z nich dużo nie wyciągniesz. Polecam prywatne. I klienta uTorrent www.utorrent.com
Masz w routerze przekierowany (i odblokowany w firewallu w routerze jak i w systemie) port?

mgregor - 26-05-2008, 06:18

Tak. Port przekierowany. Firewall systemowy wylaczony. Klient uTorrent (korzystam z niego od wersji chyba 0.7). Dziwne bo teraz tez puscilem sciaganie i leci 120-160 kB/s.

Korzystam z publicznych trackerow ale nie oczekuje predkosci 1.2 MB/s tylko maks 200 kB/s. No ale nie 5 kB/s ;-)

Marek - 26-05-2008, 09:04

Do torrentów jak do wszystkich sieci p2p trzeba trochę cierpliwości, nie od razu działają z pełną prędkością.

W torrencie nie liczy się wprawdzie ile danych wysyłałeś, ale mimo wszytko liczy się to jak szybko,a wiadomo, że nie od pierwszej chwili dane wysyłasz bo nie masz czego. Dlatego na początku dostaje się dane powoli, dopiero później gdy inni widzą, że szybko szybko odsyłasz dalej to co dostałeś sami zaczynają wysyłać więcej do Ciebie.

Na publicznych trackerach zazwyczaj leci lepiej niż na prywatnych (przynajmniej jeśli chodzi o popularne pliki które mają kilka razy więcej seedów niż perów a ilość danych wymienianych między nimi na sekundę liczona jest w gigabajtach). Pewnie za chwilę ktoś napisze coś zupełnie innego ale nic mnie to nie obchodzi ważne, że działa.

egefege - 27-05-2008, 08:59

KeFaS napisał/a:
Pewnie używasz publicznych trackerów, a z nich dużo nie wyciągniesz. Polecam prywatne.
co ma do tego publiczny tracker nie bardzo rozumiem, ja prawie zawsze maks wyciagam a sciagam tylko z publicznych, moze byc wiele innych przyczyn
clarkkent - 27-05-2008, 09:18

egefege napisał/a:
co ma do tego publiczny tracker nie bardzo rozumiem


Przeważnie jest dużo peerów, a mało seedów, co powoduje wolniejsze ściąganie.

egefege - 27-05-2008, 09:29

clarkkent napisał/a:

Przeważnie jest dużo peerów, a mało seedów, co powoduje wolniejsze ściąganie.
ja nie wiem skad wy sciagacie mi tam z publicznych idzie pelna para
clarkkent - 28-05-2008, 07:10

egefege napisał/a:
ja nie wiem skad wy sciagacie mi tam z publicznych idzie pelna para


Mi nie.

egefege - 07-06-2008, 21:08

mi idzie pelna para download, ale zauwazylem ze wiecej jak 48 uploadu nie moge wyciagnac, a powinienem 64 kilobajty bo mam jeszcze chello light z podwojnym wysylaniem, nie wiem czy nie blokuja zeczywiscie p2p bo na testach jest te 55-60
cinek_p - 12-07-2008, 08:43

chello u mnie (okolice Katowic) na bank blokuje, ogranicza torrenta, po prostu nie wyrabia im infrastruktura i muszą jakoś przyoszczędzać przepustowość. Przykład: w domu mam chello 2 mbit i max jaki wyciągam to 50 KB po około 1,5 godzinie od rozpoczęcia ściagania i do tego mam max 5 podłączonych userów od których ściągam, w pracy mamy dsl 2 mbit i po około 5 minutach ten sam torrent idzie po 150 KB i przy podłączonych 30 userów. Także takie gadanie że torrent publiczny to dno z którego się ściąga po 20 KB mija się z celem. Wszystkiemu winne jest chello i ich chore pomysły co 6 miesięcy podwyższanie prędkości. Dodam że te utorrent jest ustawiony tak samo u mnie jak i w pracy.
mgregor - 12-07-2008, 11:40

To ja dodam od siebie:
http://www.azureuswiki.co...#Czech_Republic

Wg. Azureus Wiki Czeski (a jesli czeski to i polski pewno tez) UPC limituje torrenty. Ale na dole jest adnotacja ze dane te sa trudne do zweryfikowania i maja charakter orientacyjny. Wiec tak naprawde nie mozna tego byc do konca pewnym.

KeFaS - 12-07-2008, 19:28

Wy mówicie tutaj o pojedynczych przypadkach, bo u wielu osób wszystko działa dobrze i nic nie jest blokowane. Możecie zgłaszać to do serwisu, ale wątpię żeby Wam pomogli, bo zapewne pliki które próbujecie ściągać (i zarazem udostępniać) nie są do końca legalne. Może pokombinujcie z portami, zmieńcie je i zobaczcie czy to da efekty. Wiele osób na pewno jest podłączona do routerów i/lub firewalli i pewnie nie przekierowała/odblokowała sobie portu, a to też bardzo wpływa na transfer. Połączenia szyfrowane to też dobry pomysł, ale publiczne trackery chyba nie obsługują SSL. Jeżeli rzekoma blokada jest na sam protokół BT to poszukajcie w umowach, czy jest jakiś dopisek o tym, że UPC nie gwarantuje dostępu do wszystkich protokołów sieciowych, a jeżeli nie ma takiej informacji to możecie reklamować.
cinek_p - 17-07-2008, 21:57

witam

Poszukuje osób (wyłącznie z usługą chello) w różnych częściach kraju do testów usługi torrent, ponieważ od 3 tygodni MAM DRASTYCZNY spadek prędkości do max 30 KB chce ustalić czy to problem lokalny czy krajowy. Torenty wyłącznie publiczne i proszę nie pisać "żeby ściagać z prywatnych bo publiczne to badziew". Mój nr GG wyśle na Priva.

Marek - 17-07-2008, 22:15

Chętnie się przyłączę.

Mogę się również zająć przygotowaniami - tzn poszukam kilka różnych legalnych torrentów na publicznych tracerach do których bezproblemu będzie można podać publicznie linki na forum.

p.s. nie wysyłaj mi numeru GG jak już załóż nowy temat na forum.

beeing - 28-08-2008, 16:21

jesli to aktualne to chetnie sie dolacze do testow...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group