Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Podział cyfrowego sygnału na dwa tv - na obu ten sam program

szymonst - 06-05-2008, 10:41
Temat postu: Podział cyfrowego sygnału na dwa tv - na obu ten sam program
Witam

Zamierzam wykupić "cyfrówkę" w UPC i tu pojawia się pytanie. Dodatkowo będzie sygnał analogowy, który mogę puścić do drugiego tv ale interesuje mnie też pakiet C+. Czy istnieje taka możliwość żeby rozbić cyfrowy sygnał na dwa tv (już za dekoderem) bez konieczności posiadania dwóch dekoderów? Oczywiście wtedy na obu będzie ten sam program.

petryk - 06-05-2008, 11:50

chyba nie ma takiej możliwość musisz miec dwa dekodery
szymonst - 06-05-2008, 12:02

Szkoda...na tym dekoderze co mam teraz nie ma najmniejszego problemu zeby sygnał np z C+ rozbić na dwa tv...Coraz mniej podoba mi się ta cyfrowa tv w UPC.
Neo10 - 06-05-2008, 13:28

Jeżeli ten dekoder ma wyjście euro a pewnie takim kablem się to podłącza to się da zrobić tak aby na dwóch tv byl sygnal z tego tv tyle że będzie to samo na obu tv.... ;]

Trzeba tylko rozdzielić na dwa a takie rozdzielacze są zdajsię dostępne np na allegro itp...

szymonst - 06-05-2008, 14:41

No wystarczy mi żeby na obu był ten sam program. Chodzi mi o to, że np w sypialni ktoś już śpi a ja patrze o 2 w nocy na NBA więc żeby nie przeszkadzać włączam drugi TV.
gomi - 06-05-2008, 18:32

Dekoder ma dwa wyjścia euro: jedno dla telewizora, drugie dla vcr/dvd. Bez problemu można do tego drugiego podłączyć drugi telewizor.
gorion - 17-05-2008, 18:37

a ktoś się może zastanawiał czy sygnał z dekodera cyfrowego np: z wyjścia EURO można wprowadzić poprzez modulator (np onyx MAV 1-02 ~50zł) z powrotem do koncentryka na którymś kanale, aby pozostałe odbiorniki mogły go odbierać analogowo?
patryk_waw - 17-05-2008, 18:49

Cytat:
z wyjścia EURO można wprowadzić poprzez modulator (np onyx MAV 1-02 ~50zł) z powrotem do koncentryka na którymś kanale, aby pozostałe odbiorniki mogły go odbierać analogowo?


Oczywiscie że można, ale...

1. Wszyscy oglądają tylko ten sam kanał
2. Po co jak w kablu masz sygnał analogowej TV i mozesz go dowolnie rozdzielić na telewizory (no chyba ze chcesz oglądać kanaly premium)

gorion - 17-05-2008, 19:18

patryk_waw napisał/a:

1. Wszyscy oglądają tylko ten sam kanał
2. Po co jak w kablu masz sygnał analogowej TV i mozesz go dowolnie rozdzielić na telewizory (no chyba ze chcesz oglądać kanaly premium)

No wlasnie, chodzi o kanaly Premium. Obawiam się tylko czy nie przytłumi to sygnału dochodzącego do dekodera, w dodatku powstanie "pętla" na koncentryku. Narazie mam taki plan:

kabel->SPLITER pierwsze wyjscie->DEKODER out(EURO)->MODULATOR-> z powrotem do drugiej koncowki splitera

patryk_waw - 17-05-2008, 19:29

gorion napisał/a:
Obawiam się tylko czy nie przytłumi to sygnału dochodzącego do dekodera


A nie możesz zastosować Video Sendera z "przedłużaczem pilota"? Np. takiego

Przykład

gorion - 17-05-2008, 19:35

Sendery zostawiam jako wyjscie awaryjne, po przygodach z Wifi okazało się że coś zakłoca sygnał, najprawdopodobniej urządzenia w węźle w piwnicy a ja jestem tuż nad nimi. Te tansze Sendery działają w miarę OK tylko o ile mają czysty zakres.
Redsik - 14-12-2018, 15:07

Koledzy mam pytanie.Mam 2 mieszkania i dwie umowy UPC.Czy dekoder z jednego domu bedzie dzialal w drugim??
grzegorzcze - 14-12-2018, 16:06

podejrzewam że przypuszczam , że nie , bo dekoder prawdopodobnie podłączony jest do ,, jednej umowy'' , ale o to się trza spytać w Centrali, :mrgreen:
Redsik - 14-12-2018, 16:23

Dziekuje dla pewnosci przywioze dekoder z jednego mieszkania i sprawdze na drugim.
zylx - 14-12-2018, 16:42

^^Będzie działał. Najlepiej sprawdzi się taki bez kanału zwrotnego, bo wtedy UPC nie ma nawet jak wykryć, ze jest gdzie indziej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group