Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - uTorrent a Firefox i poczta

jedrek - 18-04-2008, 21:23
Temat postu: uTorrent a Firefox i poczta
Witam. Mam taki problem. Wczoraj zaktualizowałem Firefoxa do wersji 2.0.0.14 i co zauważyłem. Właczony uTorrent pobiera pliki uruchomienie przeglądarki i ładowanie stron bardzo wolne. Program do sprawdzania poczty Pop Tray w tym czasie nie jest wstanie sprawdzić poczty. Podaje komunikat: błąd połaczenia. Wyłączam uTorrenta i wszystko działa. Program sprawdza pocztę bez przeszkód strony w przeglądarce szybko się ładują. Nie sugerujcie mi tylko konfiguracji uTorrenta bo to już przerabiałem.Przy poprzedniej wersji liska takiej samej konfiguracji uTorrenta przed aktualizacją Firefoxa wszystko działało na medal.
Marek - 18-04-2008, 22:00

Nic nowego.

Zmniejsz ilość połączeń w µtorreńce, ogranicz upload.

Jeśli używasz windowsa xp wyłącz ograniczenie na ilość nawiązywanych połączeń (można to zrobić programem xpantispy albo samemu w rejestrze).

KeFaS - 18-04-2008, 23:36

Albo ustaw najwyższy priorytet dla protokołów HTTP i POP3, np. programem cFosSpeed
jedrek - 19-04-2008, 09:23

Marek napisał/a:
Nic nowego.

Zmniejsz ilość połączeń w µtorreńce, ogranicz upload.

Jeśli używasz windowsa xp wyłącz ograniczenie na ilość nawiązywanych połączeń (można to zrobić programem xpantispy albo samemu w rejestrze).
Marku upload zmniejszałem nie pomaga a wręcz download się zmniejsza. Połączenia też zredukowałem i nic.

KeFaS to też nie pomaga.

clarkkent - 19-04-2008, 09:54

jedrek napisał/a:
Połączenia też zredukowałem i nic.


Zrobiłeś odwrotnie niż mówił Marek. ;-)

jedrek - 19-04-2008, 10:32

clarkkent napisał/a:
jedrek napisał/a:
Połączenia też zredukowałem i nic.


Zrobiłeś odwrotnie niż mówił Marek. ;-)
Marek napisał:Zmniejsz ilość połączeń w µtorreńce, ogranicz upload. Tak zrobiłem
Marek - 19-04-2008, 10:37

To zostaje jeszcze windows - jest tam ograniczenie na ilość nowo nawiązywanych połączeń na sekundę (10 sztuk domyślnie), jeśli wszystkie z nich wykorzysta µtorrent inne programy nie będą mogły się z niczym połączyć, musisz albo je wyłączyć albo zwiększyć ten limit powyżej tego co sobie ustawiłeś w µtorrencie.
jedrek - 19-04-2008, 11:22

Marek napisał/a:
To zostaje jeszcze windows - jest tam ograniczenie na ilość nowo nawiązywanych połączeń na sekundę (10 sztuk domyślnie), jeśli wszystkie z nich wykorzysta µtorrent inne programy nie będą mogły się z niczym połączyć, musisz albo je wyłączyć albo zwiększyć ten limit powyżej tego co sobie ustawiłeś w µtorrencie.
Mareczku ustawiłem ilość połączeń bez ograniczeń, ustawiłem w uTorrent 300 w aplikacji 500 i nic to nie daje.Przy włączonym uTorrent przeglądarki IE7 i Firefox uruchamiają się bardzo wolno
Marek - 19-04-2008, 11:30

Najpierw pisałeś o wolnym ładowaniu się stron i problemach przy połączeniu z pocztą teraz i wolnym uruchamianiu się programów.

Zmniejsz ilość pamięci przeznaczonej dla torrenta, upewnij się czy działa dma dysku, pozabijaj niepotrzebne procesy działające w tle.

Jeśli to nie pomoże masz nastepujące możliwości:
- wymienić program na mniej zasobożerny
- kupić dodatkowy dysk tylko dla torrenta
- dokupić pamięci
- wymienić system na lepiej zarządzający pamięcią i posiadający lepszy algorytm kolejkowania odwołań do dysku

jedrek - 19-04-2008, 12:01

Mareczku te objawy które wymieniłem jak również i ty wymieniłeś na samej górze w ostatnim poście też miały i mają miejsce. uTorrent to chyba najmniej pochłaniający pamięć program. Myślę jeszcze o Bit Torrent w wersji 6.0xxx.Dysk mam bardzo pojemny 320 GB pamięci 2048 Mb no i system XP Home. Dzięki za pomoc.
clarkkent - 19-04-2008, 12:12

jedrek napisał/a:
clarkkent napisał/a:
jedrek napisał/a:
Połączenia też zredukowałem i nic.


Zrobiłeś odwrotnie niż mówił Marek. ;-)
Marek napisał:Zmniejsz ilość połączeń w µtorreńce, ogranicz upload. Tak zrobiłem


Chodziło mi o połączenia w Windowsie. ;-)

Marek - 19-04-2008, 13:10

Cytat:
pamięci 2048 Mb
W takim razie to na pewno nie brak pamięci, zostaje możliwość, że nie wyrabia się z operacjami dyskowymi (sprawdziłeś czy na pewno działa DMA ?) jaka jest szybkość odczytu/zapisu na tym dysku (tak średnio), albo że przeszkadzają jakiś inne rzeczy działające w tle - skoro to windows to np jakiś program antywirusowy, powyłączaj co się tylko da i sprawdź
clarkkent - 19-04-2008, 15:14

Marek napisał/a:
W takim razie to na pewno nie brak pamięci, zostaje możliwość, że nie wyrabia się z operacjami dyskowymi (sprawdziłeś czy na pewno działa DMA ?) jaka jest szybkość odczytu/zapisu na tym dysku (tak średnio)


Czasem warto umieścić plik stronicowania, na innej partycji niż systemowa.

jedrek - 19-04-2008, 15:32

DMA mam ustawione na uruchom jeśli dostępne wykrywaj automatycznie. Nie wiem czy o to chodzi.Jak sprawdzić szybkość odczytu i zapisu dysku. Jest to dysk Barracuda 7200 z szybkością transmisji danych z bufora 300MB/s SATA IIJak mi się uda to prześlę test
Henk - 19-04-2008, 16:52

Burst Speed wskazuje, że nie wyjołeś zworki z dysku przed montażem, Dysk pracuje Ci teraz na Sata I a nie na Sata II tak jak powinien.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group