Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - uTorrent i dziwne błędy statusu tracker'a

Nigihayami - 23-02-2008, 14:44
Temat postu: uTorrent i dziwne błędy statusu tracker'a
Witam!

Jestem użytkownikiem Sprint'a od UPC od około miesiąca i mam problem ze sciąganiem przez uTorrent'a. W statusie połączenia z tracker'em pojawiają mi się często dwa komunikaty: 'connection closed by peer' i 'tracker sending invalid data'. Dzieję się tak zarówno na tracker'ach prywatnych (boxtorrents, scenehd), jak i publicznych.
Używam uTorrent'a w wersji 1.7.7 i Outpost'a 6 gdzie umożliwiłem komunikację UT ze wszystkimi portami TCP i UDP. Komputer połączony jest bezpośrednio z modem'em.
Jakieś rady?? Czytałem na zagranicznych forach, że coś takiego pojawia się kiedy ISP stosuje jakieś ograniczenia w stosunku do protokołu BT lub nakłada na niego niski priorytet ale nie słyszałem by UPC coś takiego robiło ;|. Będę wdzięczny za każdą pomoc ;)

clarkkent - 23-02-2008, 20:23

Nigihayami napisał/a:
Używam uTorrent'a w wersji 1.7.7 i Outpost'a 6


Stawiam, że na 99% to wina Outpost'a (blokuje). Wyłącz go lub odinstaluj i zobacz jak będzie ze ściąganiem.

Nigihayami - 24-02-2008, 13:48

clarkkent napisał/a:
Stawiam, że na 99% to wina Outpost'a (blokuje). Wyłącz go lub odinstaluj i zobacz jak będzie ze ściąganiem.


Hmm...spróbuję, aczkolwiek przeglądam pobieżnie teraz logi i żadnych blokowań nie widzę a błędy i tak się pojawiają ;|.

AvrooK - 28-02-2008, 10:03

a jesteś pewny że to nie wina trackera ? tak by wychodziło z komunikatów które przytoczyłeś
ANIOŁ - 29-02-2008, 08:09

clarkkent napisał/a:
Nigihayami napisał/a:
Używam uTorrent'a w wersji 1.7.7 i Outpost'a 6


Stawiam, że na 99% to wina Outpost'a (blokuje). Wyłącz go lub odinstaluj i zobacz jak będzie ze ściąganiem.


Sam używam Outposta i nie mam żadnych problemów z uTorrentem,a przypadkiem nie zbanowali tego klienta lub wersji na trakerze z którego kolega pobiera ? ;)

Nigihayami - 29-02-2008, 10:31

AvrooK napisał/a:
a jesteś pewny że to nie wina trackera ? tak by wychodziło z komunikatów które przytoczyłeś


Raczej tak. Sprawdzałem na 3 czy 4 torrentach (z dwóch publicznych i 2 prywatnych trackerów) więc raczej to musiało być coś u mnie.

Po zmianie outpost'a na wersję 4 problem już nie występuje. Dopóki nie znajdę rozwiązania zostanę przy niej. Może rzeczywiście jakieś połączenia były blokowane :|

ANIOŁ napisał/a:
a przypadkiem nie zbanowali tego klienta lub wersji na trakerze z którego kolega pobiera ?


Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim :P Prawie wszędzie uTorrent jest polecany jako jeden z trzech najlepszych klientów.

ANIOŁ - 29-02-2008, 10:50

Nigihayami napisał/a:


ANIOŁ napisał/a:
a przypadkiem nie zbanowali tego klienta lub wersji na trakerze z którego kolega pobiera ?


Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim :P Prawie wszędzie uTorrent jest polecany jako jeden z trzech najlepszych klientów.


Kiedyś na jakimś Węgierskim trakerze widziałem że blokowali uTorrenta:-)
Hmmm dla mnie dziwne, skoro firewall to wystarczy reguła ustawić dobra odblokowac port i po sprawie... ;)

Spike - 13-05-2008, 10:18

Witam
Właśnie założono mi Turbo i już mam 1 problem. Przy ściąganiu pojawia mi się błąd : Status trackera http 400.

Czy ktoś wie o co chodzi?

AtoMan - 13-05-2008, 14:01

ANIOŁ napisał/a:
Kiedyś na jakimś Węgierskim trakerze widziałem że blokowali uTorrenta:-)


A z jakiego powodu?

W sumie BitComet też kiedyś był bardzo poważany, a teraz... a uTorrent 1.7 przecież do "centrali" wysyła różne informacje o plikach, poza tym są różne "przeróbki" pomagające w nabijaniu ratio ;-)

ANIOŁ - 14-05-2008, 00:07

AtoMan napisał/a:
ANIOŁ napisał/a:
Kiedyś na jakimś Węgierskim trakerze widziałem że blokowali uTorrenta:-)


A z jakiego powodu?



Wegierskiego nie znam wiec nie wiem ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group