Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Gry - chello i gry online (jest źle, a nawet bardzo źle)

kvs - 04-12-2011, 13:01

Precelos napisał/a:
rownie dobrze mozna puscic ruch przez AC-X

Zgadza się. Co ciekawe na stronie AC-X twierdzą że UPC ma tam punkt styku.

Snowman - 04-12-2011, 16:57

Cappo napisał/a:
Po przejściu do UPC ping do jednego serwera na którym grałem w UK dość mocno mi podskoczył(u poprzedniego operatora 50-60 a w UPC 130) okazało się że łączyłem się przez USA stąd taki ping. Pisałem do nich nie wiem ile razy, oczywiście wg UPC wszystko ok trasa jest najlepsza i nie ma żadnych problemów, a ja dalej pisałem wreszcie nie pamiętam już po jakim czasie trasa się zmieniła a ping spadł, choć nie wiem czy moje narzekanie miało na to jakiś wpływ.


ja juz nie mam do nich sily i wiem ze jak mi sie skonczy umowa to internetu juz od nich nie bede bral bo Oni zawsze maja standardowe teksty ze to nie ich wina i temat zamkniety

[ Dodano: 06-12-2011, 14:50 ]
sprawdzalem temat shella i tunelowania ssh ale niestety nie ma to zadnego wplywu na ping-no chyba ze ja cos robie nie tak :)

[ Dodano: 08-12-2011, 08:25 ]
magia znienawidzonego upc.

7 dni temu dostalem odpowiedz
"Szanowny Panie,
Dział Monitorowania Sieci stwierdził, iż przyczyny opisanych niedogodności leżą poza siecią UPC Polska. W związku z tym nie jesteśmy rozwiązać zgłoszonego problemu. Z przykrością stwierdzam, że na chwilę obecną nasza firma nie planuje zmiany routingu do tych zasobów, jak i nie posiadamy informacji czy w najbliższym okresie czasu operator pośredniczący planuje poszerzenie swojego łącza. Być może w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie, ale nie jesteśmy w stanie Panu tego zagwarantować."


minal tydzien i pingi ze 100 skoczyly na 40-50ms bo upc zmienilo trase przez atmana

Kod:
|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                            Gargoyle.lan -    0 |   22 |   22 |    0 |    0 |   16 |    0 |
|            89-74-16-1.dynamic.chello.pl -    0 |   22 |   22 |    0 |    9 |   16 |   16 |
|            89-75-5-65.dynamic.chello.pl -    0 |   21 |   21 |    0 |   12 |   47 |    0 |
|                          84.116.253.118 -    0 |   21 |   21 |    0 |   18 |   32 |   16 |
|                           84.116.253.70 -    0 |   21 |   21 |    0 |   18 |   62 |   62 |
|                          84.116.252.225 -   24 |   21 |   16 |    0 |   15 |   31 |   15 |
|                          84.116.135.226 -    0 |   21 |   21 |    0 |   16 |   47 |   15 |
|                         service.plix.pl -    0 |   21 |   21 |   15 |   15 |   16 |   16 |
|                         peering.plix.pl -    0 |   21 |   21 |    0 |   18 |   63 |    0 |
|               rev-77.79.192.42.atman.pl -    0 |   21 |   21 |   31 |   49 |  140 |   31 |
|                          gry.widzew.net -    0 |   21 |   21 |   31 |   42 |   47 |   47 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )


dobijaja mnie ludzie z ktorymi trzeba wymieniac korespondencje. przeciez chyba polowa powinna byc zwolniona z tej firmy za bzdury ktore wypisuja a raczej wklejaja gotowe teksty

[ Dodano: 02-01-2012, 15:56 ]
no i zniwu pingi polecialy na leb na szyje bo trasa po raz kolejny zostala puszczona przez tinet .F**K

Wolf1314 - 10-01-2012, 16:27

Witam

Czytajac niniejsze forum postanowilam zalozyc konto, aby dorzucic moje zdanie i doswiadczenia na ten temat. A wiec, mieszkam w Krakowie i w listopadzie podpisalam umowe z firma Aster na pakiet TwojSwiat (do 20Mb/s). Gram od 3,5 roku w World of Warcraft, a ostatnio zaczelam pogrywac rowniez w Star Wars The Old Republic. Od listopada do przerwy swiatecznej bylam bardzo zadowolona z internetu od providera.

Do Krakowa wrocilam po swietach 3 stycznia i wtedy zaczely sie codzienne problemy z wyzej wymienionymi grami. Codziennie od godzin wczesnopopoludniowych do polnocy efektywne granie w WoW i SWTOR jest makabra - lacze raz jest, potem go nie ma, potem znow jest, potem latency wzrasta do kosmicznych cyfr typu 29 tys. ms, a w nastepnym momencie wraca do 30-60ms. I tak jest w kolko az do polnocy, co w praktyce uniemozliwia mi raidowanie z gildia juz od tygodnia. Jestem jedyna osoba w gildii, ktora zaczela miec tego typu problemy ostatnio. Co ciekawe, mimo ze doznaje laga w grach i/lub wyrzuca mnie z serwera, Skype nadal dziala, choc czasem zdarza sie tzw. "robot" po stronie rozmowcy. Rozmowca twierdzi wtedy natomiast, ze jakosc mojego dzwieku jest bez zarzutu, a mimo to nie moge grac w gry przez lag. Strony internetowe otwieraja sie normalnie, problem dotyczy wiec wyglada na to gier online i komunikatorow glosowych takich jak Ventrilo.

Dopiero po jakims czasie dowiedzialam sie, ze 2 stycznia Aster oficjalnie polaczyl sie z UPC - ironicznie (lub nie?) ta data zgadza sie z momentem, w ktorym zaczely sie moje problemy z WoWem i SWTOR. Po skontaktowaniu sie z obsluga klienta Aster zostal do mnie przyslany pan z serwisu, ktory jednak stwierdzil, ze lacze jest w porzadku, a jesli problem dotyczy tylko gier online i komunikatorow takich jak Skype, to zebym sie kontaktowala mailowo z dzialem technicznym, bo problem moze wystepowac "ponad" Asterem. Mail zostal napisany, czekam obecnie na odpowiedz, ale czytajac posty na roznych forach, nie mam zbyt wiele nadziei. A wiec to prawda, ze UPC blokuje lub ogranicza transfer p2p co wplywa na latency w grach online? Jesli tak jest, to niestety czuje sie niejako oszukana, poniewaz nie mialam zadnego wplywu na polaczenie sie Aster z UPC, a tym bardziej, ze nie bylam swiadoma tego, ze UPC praktycznie uniemozliwia swoim klientom granie w gry online. A nie zamierzam kontynuowac swojej umowy po to tylko, aby moc przegladac strony internetowe - do tego celu rownie dobrze moglabym miec lacze 1-megowe.

petryk - 10-01-2012, 17:08

Widać że wina UPC chyba musisz szukać innego operatora
TePeO - 10-01-2012, 18:53

Wolf1314,

Twój rejon zapewne nie został jeszcze przełączony i jeszcze troche czasu upłynie zanim takie działania zostaną zrealizowane. To nie jest tak że 2 -go został wciśnięty guzik i wszyscy łaczą się poprzez infrastrukturę UPC.

Warto wykonać WINMTR-a do zasobów przez która się łączysz. Nie wiem tylko czy znasz IP serwera na którym grasz np SWTOR. A do niego należało by taki test wykonać.

ps.
Wyślij do mnie ID na priv-a. Zobaczę co uda się ustalić.

Snowman - 11-01-2012, 17:09

wolf

nie licz na to ze cos sie uda zrobic poniewaz tyle ile ja wymienilem korespondencji odnosnie pingow to glowa mala i do dnia dzisiejszego mam odpowiedz
Kod:
nawiązując do otrzymanej korespondencji z dnia 15 i 20 grudnia 2011 oraz 2 i 7 stycznia 2012 uprzejmie informuję, że Pana zgłoszenia zostały ponownie przekazane do weryfikacji do Działu Wsparcia Technicznego.

 

Uzyskana opinia w przedstawionej sprawie nie różni się od informacji, jakie były już Panu przekazywane w grudniu 2011. Dział Monitorowania Sieci poinformował, że przyczyny opisanych niedogodności leżą poza siecią UPC Polska. W związku z tym nie możemy rozwiązać zgłoszonego problemu.

Ponadto, na obecną chwilę, nasza firma nie planuje zmiany routingu do wskazanych zasobów, jak i nie posiada informacji, czy w najbliższym okresie czasu operator pośredniczący planuje poszerzenie swojego łącza. Routing jest dobierany optymalnie, ale na routing poza siecią UPC nie mamy wpływu.


i tak za kazdym razem

Wolf1314 - 12-01-2012, 04:20

TePeO napisał/a:
Wolf1314,

Twój rejon zapewne nie został jeszcze przełączony i jeszcze troche czasu upłynie zanim takie działania zostaną zrealizowane. To nie jest tak że 2 -go został wciśnięty guzik i wszyscy łaczą się poprzez infrastrukturę UPC.

Racjonalnie myśląc, zgodziłabym się, jednak chroniczne problemy z latency występują jedynie w godzinach od około 13 do 24. Około północy lag znika jak ręką odjął, dzisiaj przykładowo grałam od północy około 3 godziny bez przerwy - brak jakiegokolwiek laga, żadnych rozłączeń, ping non-stop 60-70ms. Natomiast, gdy próbowałam spokojnie pograć popołudniu, co 5-10 minut rozłączenia, lag, niemożliwość ponownego połączenia z serwerem, ponieważ występowała utrata połączenia na pasku ładowania. A gdy już udało mi się wrócić do gry, po kilku minutach (czasem sekundach) ping znów skakał z 60-70ms do 3 tys., 4 tys., 5 tys., itd. itd. aż do rozłączenia. I tak w kółko przez jakieś 3 godziny z przerwami, bo potem po prostu sobie dałam spokój do północy. Po północy natomiast, internet cudo. Co skłania mnie do uwierzenia w teorię, że UPC ogranicza dostęp do łącza w godzinach dziennych transmisjom danych z gier MMO.

Cytat:
Warto wykonać WINMTR-a do zasobów przez która się łączysz. Nie wiem tylko czy znasz IP serwera na którym grasz np SWTOR. A do niego należało by taki test wykonać.

Ściągnęłam program, postaram się zrobić test w najbliższym czasie. Znam IP serwera, na którym gram w WoWa, jednak IP serwerów SWTOR nie są jeszcze publicznie udostępnione, pewnie dlatego, że gra jest jeszcze dość świeża.

Cytat:
ps.
Wyślij do mnie ID na priv-a. Zobaczę co uda się ustalić.

Laickie pytanie - o jakie ID chodzi? :P

P.S.

Wczoraj ponownie dzwoniłam do Obsługi Klienta, gdzie pani stwierdziła, że "rzeczywiście pingi są wysokie" z tego, co mówię, i że jest to "dziwny problem", po czym skontaktowała się z działem technicznym. Potem zapewniła, że dział techniczny otrzymał maila i że jest w trakcie weryfikacji problemu. Tylko skoro tak, to można było napisać jakąkolwiek wiadomość zwrotną :/ Rzekomo mam do końca tygodnia otrzymać telefon w tej sprawie.

No cóż, na razie jestem zmuszona wziąć wakacje od normalnego raidowania, a jakiekolwiek inne rzeczy robić po północy, kiedy to internet jest niemalże doskonały. Łudzę się jeszcze, że to może być problem związany z "przełączaniem", jednak gdyby tak było, to problemy występowałyby cały czas, a nie jedynie za dnia.

A na koniec, screenshot (wtorkowy) z jednego z wielu momentów, w którym granie przez ping jest niemożliwe.



A 7 tys. ms to jeszcze mała liczba w porównaniu do tego, co ostatnio widuję. (A po północy ping cudownie wraca do 30-60ms i zostaje na tym poziomie, hmm...)

gbbsoft - 12-01-2012, 08:31

Wolf1314 napisał/a:
występują jedynie w godzinach od około 13 do 24.

A między 24 a 12 jest szybszy internet... ;)

Vorpal - 12-01-2012, 09:13

Wolf1314 napisał/a:


Ściągnęłam program, postaram się zrobić test w najbliższym czasie. Znam IP serwera, na którym gram w WoWa, jednak IP serwerów SWTOR nie są jeszcze publicznie udostępnione, pewnie dlatego, że gra jest jeszcze dość świeża.



Ściągnij sobie wireShark, interfejs może nie być najprostszy w obsłudze, ale poszukaj przechwytywania (capture). Odpal przechwytywanie na karcie sieciowej, z której korzystasz lan/wifi, poźniej włącz gre i pograj chwile - np napisz coś do kogoś itp. Następnie zminimalizuj grę i zatrzymaj przechwytywanie. Będziesz mieć pełną listę pakietów co i gdzie wysłał Twój komputer. Gdzieś w tym bałaganie będzie też ip Twojego serwera SW:ToR

Peka - 12-01-2012, 15:31

Miałem podobny problem ok 2 lata temu kiedy zmienil sie sposób przesyłania pakietów w WoW'ie. Cały ruch do serwerów był traktowany jako p2p i grać się nie dało wysokie msy, dc co chwile. Z pomocą przyszły róznego rodzaju tunele np. http://www.wowtunnels.com/ który ja używałem przez kilka tygodni zanim UPC nie poradzilo sobie z problemem.. Podejrzewam że podobne narzędzia są dostępne dla ToR'a. Inna opcją jest vpn ale zdaje sobie sprawe że nie każdy ma dostęp do takich rzeczy.
Wolf1314 - 12-01-2012, 18:14

gbbsoft napisał/a:
A między 24 a 12 jest szybszy internet... ;)

Wiem, że wtedy internet jest szybszy, ale nawet w ciągu doświadczania problemów z latency w WoWie i SWTOR Speedtest pokazuje, że prędkość łącza jest taka, jaka być powinna i że ping jest również poprawny.

TePeO napisał/a:
Warto wykonać WINMTR-a do zasobów przez która się łączysz. Nie wiem tylko czy znasz IP serwera na którym grasz np SWTOR. A do niego należało by taki test wykonać.

Wykonałam test dzisiaj, oto wyniki (testy w warunkach małej aktywności, ale zawsze):

Test do serwera, na którym gram w WoWa:



Test do serwera SWTOR (dziękuję za polecenie WireShark'a do znalezienia IP!):


Jeśli natomiast chodzi o tunnelowanie, to kolega próbował, po czym jego konto zostało zablokowane ze względu na "podejrzaną aktywność" :/

TePeO - 12-01-2012, 19:21

Wolf1314,

Test do WoW-a masz ucięty... Co do SWOTR to czasy odpowiedzi na ostatnim hoscie nie są jakieś tragiczne.

Zrób testy zaróno jak jest problem i gdy go nie ma (w godzinach nocnych). Dłuższy czas testowania ustaw.

Zgred2 - 12-01-2012, 20:27

Witam, od kilku dni staram się pomóc Wolf1314 z jej problemem z internetem i zaczynamy już trochę rozkładać ręce.

Sprawdziliśmy czy to nie zakłócenia Wi-Fi, czy to nie router, czy to nie kabel, czy to nie sterowniki od karty sieciowej, czy to nie aktualizacje do Windowsa, itd. itd.

Był u niej technik z Aster, poradził tylko żeby sprawdzić neta z kabla prosto z gniazdka a nie z routera, co byśmy spróbowali ale wcześniej nie działało + ja myślałem że włączone jest filtrowanie MAC więc i tak by net z gniazdka prosto nie działał, ale jednak działa. (tylko że wciąż są z nim problemy). Wysłaliśmy e-mail na opinie@aster.pl koło poniedziałku, do dzisiaj cisza, we wtorek Pani na infolinii (to już po wizycie technika) powiedziała że do końca tygodnia zgłoszenie będzie "weryfikowane" więc czekamy.

Nawet ze skype'em są problemy, siedzimy na skypie dużo i zawsze skype się pieprzy trochę ale nigdy to tego stopnia. WoW'a ucina bo serwery tam po prostu mają wyłączone odsyłanie odpowiedzi na zapytania, tzn. mają tracert i WinMTR w dupie :P

Nie wiem co się dzieje ale ja na studiach we Wrocławiu mam też UPC i nigdy nie miałem takich cyrków, jeśli to jest wina migracji Astera do UPC, to mogliby przynajmniej odpowiedzieć że są możliwe pewne problemy dopóki migracja się nie zakończy. Niestety na razie 0 odzewu, informacji, a osoba wysłana do Wolf1314 do domu nie miała pojęcia co robić i wyszła z założenia że to wina routera.

Wolf1314 - 13-01-2012, 01:30

Ok, więc... Zrobiłam testy WinMTR-em zarówno podczas okresu, gdy rozłączało mnie co minutę i cały czas był lag, jak i potem po północy, kiedy lag i rozłączenia zniknęły.

1. WoW WinMTR test podczas rozłączeń i lagu:



Film skompilowany podczas dzisiejszego dnia:

http://www.youtube.com/watch?v=v7m6k_ENo30

2. WoW WinMTR test podczas, gdy nie było lagu ani rozłączeń (noc):



3. SWTOR WinMTR test z dzisiaj, kiedy oprócz 2 rozłączeń i kilku lagspike'ów nie było za dnia większych problemów:



Plus filmik, co prawda nie z dzisiaj, ale z ostatnich dni:

http://www.youtube.com/watch?v=nC86tlGdIuY

4. SWTOR WinMTR z dzisiejszej nocy, mniej więcej od 1:30 do 2:45:



Podczas tego wszystkiego Skype działał (Venta nie sprawdzałam), choć czasem jakość połączenia drastycznie spadała.

Rozkładam ręce i drapię się po głowie, ale jak to się mówi, I'm keeping my mind open to suggestions.

Susane - 13-01-2012, 03:41

Tak wygląda mtr na adres 159.153.76.174 w sieci UPC:
Kod:
mtr -r 159.153.76.174
HOST: linux-1234                  Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
  1.|-- ???                       100.0    10    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
  2.|-- 89-75-12-1.dynamic.chello  0.0%    10   17.2   7.6   4.0  17.2   4.1
  3.|-- 84.116.252.213             0.0%    10   34.9  33.0  29.3  40.5   4.0
  4.|-- 84.116.136.193             0.0%    10   30.0  31.5  28.8  39.1   2.8
  5.|-- de-fra01a-ri2-xe-2-2-0.ao  0.0%    10   29.9  30.6  29.4  32.9   1.2
  6.|-- decix.xcr1.fra.cw.net      0.0%    10   31.0  33.4  29.6  54.3   7.4
  7.|-- xe-4-0-0-xcr1.fra.cw.net   0.0%    10   58.9  61.7  57.7  73.3   6.2
  8.|-- xe-0-1-0-xcr1.amd.cw.net   0.0%    10   58.5  60.4  57.0  74.5   5.2
  9.|-- xe-4-1-0-xcr1.lsw.cw.net   0.0%    10   58.1  62.9  57.3  93.3  10.8
 10.|-- xe-4-2-0-xcr1.lnd.cw.net   0.0%    10   43.8  46.1  42.6  53.5   3.5
 11.|-- xe-0-0-0-xcr1.duc.cw.net   0.0%    10   71.5  59.7  57.2  71.5   4.3
 12.|-- bioware-gw1.duc.cw.net     0.0%    10   57.4  59.3  57.4  60.7   1.1
 13.|-- 159.153.72.42              0.0%    10   60.1  60.4  57.8  69.2   3.3
 14.|-- 159.153.76.174             0.0%    10   58.2  58.8  57.0  60.4   1.2


U Ciebie trasa jest zupełnie inna. Pierwsze urządzenia mają adresy lokalne, a na jednym z nich są spore opóźnienia. Masz komputer podłączony bezpośrednio do modemu podczas gry, czy jest coś jeszcze po drodze?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group