Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - BitTorrent 6.0 DHT: NOT ALLOWED

Conroe91 - 01-01-2008, 20:54
Temat postu: BitTorrent 6.0 DHT: NOT ALLOWED
Korzystam z publicznych trackerów na isohunt.com I dzisiaj zobaczyłem w BitTorrencie że w statusie trackerów(wszystkich) mam napisane DHT: NOT ALLOWED Co to znaczy?
Zamieszczam poniżej link do screena na którym to jest napisane?
Link:
http://img168.imageshack....69798968in4.jpg
DHT mam włączone...
Co jest?

Marek - 02-01-2008, 01:55

Póki nie ma problemu z trackerem możesz ignorować takie rzeczy, (program niezbyt lubi się z trackerem).
Jeśli będzie się to powtarzać częściej lub tracker przy okazji padnie, zmień program na inny (może być wcześniejsza 5 wersja tego samego programu), takie kfiatki pojawiają się tylko w nowym bittorrencie i nowym µtorrencie.

Marcin - 03-01-2008, 02:06

Marek to nie jest tak jak piszesz.
Niektórzy admini trakerów nakazali wyłączenie DHT w klientach.Chodzi w szczególności o te serwisy które wymagają rejestracji i które dosyć restrykcyjnie traktują kwestię ratio oraz kwestię własności torrentów.
Włączone DHT pozwala udostępniać torrenta tym którzy nie są na serwisie zarejestrowani i którzy nie zawsze dbają o sensowne ratio.
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić.
DHT może być na nim faktycznie zakazane i potencjalnie grozić banem na konto.

Marek - 03-01-2008, 15:53

Po pierwsze isohunt to publiczna strona żadnych takich dziwacznych zakazów tam nie ma, nie trzeba też żadnych kont aby z niej coś ściągnąć. To już dość stara strona nigdy tam żadnych udziwnień i utrudnień nie było (żadnych ratio i innych tego typu bzdur) chodzi o to aby jak najszybciej i jak najwygodniej pobrać to czego się szuka.
Więc z całą pewnością nie jest tak jak piszesz.

Marcin - 04-01-2008, 01:18

Hmm , Marku swój post w zakresie dotyczącym traktowania DHT na zamkniętych trackerach podtrzymuje w całości.
Jeśli zaś chodzi o isohunt-a to pozwolę sobie zacytować:
Marcin napisał/a:
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić

W jednym przyznaje ci rację ,fakt moja wina że nie sprawdziłem tego sam i mój post odnosił się do kwestii DHT ogólnie a nie problemu poruszonego przez Conroe91.
Mogę tylko dodać że mój uTorrent z włączonym DHT mimo że korzysta z różnych trackerów i po podłączał się do sieci w statusie trackera informuje że DHT wyłączone (uTorrent 1.7.5 torrent z isohunta oczywiście).

clarkkent - 04-01-2008, 11:38

Marcin napisał/a:
Chodzi w szczególności o te serwisy które wymagają rejestracji i które dosyć restrykcyjnie traktują kwestię ratio oraz kwestię własności torrentów.
Włączone DHT pozwala udostępniać torrenta tym którzy nie są na serwisie zarejestrowani i którzy nie zawsze dbają o sensowne ratio.
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić.


Też o czymś takim czytałem w jakimś artykule w sieci - pojawił się też jakiś program, który umożliwiał ściąganie z prywatnych trackerów, nie będąc zapisanym w żadnym prywatnym serwisie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group