Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

P2P - Konfiguracja uTorrent (vista)

adrenalin3 - 26-12-2007, 17:13
Temat postu: Konfiguracja uTorrent (vista)
Witam.
Jaka jest najlepsza konfiguracja w uTorrent aby transfer byl dosyc szybki. Moje łacze 512, system: Vista.
Aktualny transfer: 5-20 kb/s :<

Z gory dziekuje :roll:

Marek - 26-12-2007, 19:57

Cytat:
Moje łacze 512,
symetryczne ?
Tofi - 27-12-2007, 00:48

W ofercie chello nie ma symetrycznych. Do skonfigurowania łącza wykorzystaj "Kreatora sieci uTorrent". Znajdziesz w Opcje/Kreator ustawień, lub Ctrl+G, lub na pasku statusu na dole zielone kółko z "odtickowanym OK". W pozycji rodzaj ustawiasz tyle ile masz prędkości Upload (w pakiecie chello Starter to chyba powinno być 128 kb/s, czyli ustawiasz xx/128). Będą to teoretycznie najlepsze ustawienia, ale zauważyłem, że gdy przeceniam prędkość upload kilkukrotnie, to pliki wolniej się ściągają (spada prędkość ściągania pojedynczego pliku), ale więcej ich sie ściąga jednocześnie i w statystykach łącze jest wykorzystywane znacznie lepiej, przy jednoczesnym znacznym obciążeniu systemu. Zatem stosuję ustawienia automatyczne zgodne z prawdą na dzień, a podrasowanie ustawiam kiedy nie korzystam z komputera. Efekt podrasowania można uzyskać ustawiając wszystkim plikom "wymuszony start". Tylko pojawia się pytanie czy nie szkoda Ci miesięcznego transferu na ruch P2P, bo w najniższej taryfie są ograniczenia.
Marek - 27-12-2007, 09:42

Tofi, ale on nie ma chello, nie zaznaczył tego w profilu a adres z którego pisze na forum to cośtam-cośtam.eltronik.net.pl dlatego pytam.
Tofi - 27-12-2007, 11:36

adresu nie widze (nie jestem moderatorem) a napisał w dziale chello/upc więc niech się innej odpowiedzi nie spodziewa
adrenalin3 - 27-12-2007, 12:32

dzieki Panowie. Nie jest szał 50-70 kb/s ale smiga ^^!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group