Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Aster - Jaki AP z routerem do astera...?

omirek - 07-12-2007, 09:59
Temat postu: Jaki AP z routerem do astera...?
Mam pytanie: Mam w domu sieć Astera w Piasecznie, chce też ją mieć na laptopie przez WiFi, jakie urządzenie powinienem wybrać, czy konfiguracja jest dość trudna, paweł.
clarkkent - 07-12-2007, 12:03

omirek, router wifi. Konfiguracja nie jest trudna, o ile masz jakieś pojęcie o komputerach. Są oczywiście instrukcje, wystarczy poczytać.
omirek - 07-12-2007, 12:32

Polecasz jakis model, jakąś firmę...? Musze miec urządzenie które będzie jednoicześnie Access Pointem i routerem..? Musi mieć mozliwość klonowania adresu MAC..? Paweł. Jakieś przykładowe instrukcje..?
clarkkent - 07-12-2007, 12:58

Cytat:
Musze miec urządzenie które będzie jednoicześnie Access Pointem i routerem..?


To właśnie router wifi jest takim urządzeniem. Modelu żadnego nie polecam, bo na rynku jest ogromny wybór i zróżnicowanie cenowe. Najlepiej jakbyś sam poszukał, bo przeważnie jak coś polecałem, to ten ktoś i tak sobie coś innego wybrał.

Poniżej w linku masz uniwersalną instrukcję do routerów:

http://portforward.com/guides.htm

omirek - 07-12-2007, 22:26

Szefie, a ten router musi miec mozliwość klonowania adresu mAC..?
clarkkent - 07-12-2007, 22:52

Cytat:
a ten router musi miec mozliwość klonowania adresu mAC..?


Nie jest to warunek konieczny, ale możliwość klonowania może być przydatna, aby inni użytkownicy (np. poza lokalem) nie mogli się połączyć z routerem wifi, jeśli przypisane są mu adresy MAC kart sieciowych Twoich komputerów.

Orion - 17-12-2007, 10:03

omirek napisał/a:
Polecasz jakis model, jakąś firmę...? Musze miec urządzenie które będzie jednoicześnie Access Pointem i routerem..? Musi mieć mozliwość klonowania adresu MAC..? Paweł. Jakieś przykładowe instrukcje..?


Polecam dwa sprawdzone modele w sieciach UPC i Aster
TP-Link TL-WR542G i Linksys WRT54GL


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group