Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Licznik pobranych danych - Co nowego w ChelloInfo?

volk3r - 05-02-2005, 20:12

a moze taki gradiencik :)

Jacek - 05-02-2005, 20:58

volk3r, zmienny kolorek paska jest (w zależności od jego zaawansowania).
Co prawda, nie jest to gradient, ale jeśli taka wola Narodu, to nie ma problemu :)

Jacek

zwierzak_krak - 06-02-2005, 15:56

A dało by sie Jacku zrobic z tego wtyczke do Tlena?
Jacek - 06-02-2005, 16:15

zwierzak_krak, podejrzewam, że "dałoby się", ale z kolei domyślam się do będzie później... a dlaczego nie ma wtyczki do tlena pod linuxa? A ja chce wtyczkę do gg... A ja do mirandy... itd, itp.
Natomiast to będzie bardzo dobry moment na robienie takich wtyczek, jak wyjdzie nowa wersja. Będzie ona modularna i bardzo łatwo będzie można dorobić do niej dowolne wtyczki, pluginy, dodatki, ...

Jednak nie ukrywam, że im dalej w implementację tym więcej problemów, które coraz ciężej usuwać.
I podejrzewam, że byłoby bliżej nowej wersji, gdybym się dowiedział dlaczego program (nie piszę tu o wersji, którą publicznie udostępniam na stronie chelloinfo) po kilku godzinach działania nagle nie wiadomo z jakiego powodu (mimo, że kod analizowałem kilka już razy) wyskakuje InvalidPointerException :?
No ale jeszcze się nie poddaję, stąd są szanse na nową wersję, a co za tym idzie również na pluginy.

Jacek

mls - 21-02-2005, 01:44

Ponieważ dawno nie było nowej mojej wersji, zapraszam teraz na adres:
http://members.chello.pl/mlf/mci/

Dostępna jest tam najnowsza wersja mls chello info.

Jacek - 22-02-2005, 14:06

mls, kilka błędów (poza tymi, co zostały zgłoszone na cpd):

Usunięte, gdyż błędy zostały poprawione w nowej wersji

PS: po wystąpieniu któregokolwiek błędu przy zamykaniu obciążenie procesora rośnie na 100% i tylko kill z task managera pomoga.
A na przyszłość, to jeśli potrzebujesz to daj do betatestów wersję którą chcesz udostępnić - będzie później mniej problemów.

Jacek

mls - 22-02-2005, 17:40

Na jakiej konfiguracji testowałeś program (system operacyjny, aplikacja typu wine, etc)? Na kilku komputerach, na jakich testowałem program (nawet na czystych instalacjach Windows XP czy Windows 98 ) nie było żadnych (podkreślam żadnych) problemów.

Opisane przez Ciebie komunikaty błędów nie pochodzą z aplikacji, tylko z jakiegoś zewnętrznego źródła. Możesz napisać jakiego?

Marek - 22-02-2005, 18:55

mls napisał/a:
Opisane przez Ciebie komunikaty błędów nie pochodzą z aplikacji, tylko z jakiegoś zewnętrznego źródła.

Dlaczego uważasz że pochodzą z zewnętrznego źródła ?
Kod:

$upx -d mci.exe
$grep Failed mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep to mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep get mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep data mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep for mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep ServiceID mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep Invalid mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca
$grep Access mci.exe
Plik binarny mci.exe pasuje do wzorca

Itd.. jak widać program zawiera słowa należące do komunikatów.

Jacek - 22-02-2005, 18:56

mls, testowane na Windows XP z SP1 (styl srebrny jeśli jest to potrzebne).
Jeśli błędy nie pochodzą z programu (a z jakiegoś zewnętrznego źródła), to dlaczego wszystkie są podpisane (wyświetlają się) jako 'mls chello info'?
Dodam, że w tle tylko działa winamp i to napewno nie on jest przyczyną błędów.

Komunikaty na 100% pochodzą z programu, stąd nawet nie rozumiem co mogłoby być tym "zewnętrznym źródłem".

Jacek

mls - 22-02-2005, 23:33

No to jest już dostępna wersja 3.01m, w której to starałem się poprawić zauważone błędy :)

http://members.chello.pl/mlf/mci/

qma2k4 - 23-02-2005, 07:42

Ja bym jeszcze dodal mierniczek transferu (oczywiscie taki co by dzialal caly czas a nie po wcisnieciu "odswiez")
Mi by sie to bardzo przydalo :)

rcube - 23-02-2005, 09:26

A ja uzywam starego mls'a (2.3) i styka :)
Jacek - 23-02-2005, 11:10

No dobra - do wersji 3.01m już się nie czepam (przynajmniej jeśli chodzi o obsługę od strony użytkownika).

PS: na przyszłość weryfikuj również wczytywane dane (bo program może również wyświetlać że mam usługę "Dzielenie przez 0", "* Rejestracja modemu | http..." itd) ;)
Jeśli nie wiesz o co chodzi, to najwyżej napisze na priv :)

Ale z drugiej strony uświadomiłem sobie, że i w mojej wersji chelloinfo jest jeden chochlik, który przy ingerencji użytkowika wyświetla błąd dzielenia przez 0, ale pracuje dalej poprawnie.

Jacek

mizuk - 08-03-2005, 22:04

Jacek,
proponuję włączając się do tematu, aby NOWE miało jednorodny przejrzysty obraz,
zawierało podstawowe dane, limiter osobisty (tj. możliwość samodzielnego dla siebie
samego ustawienia limitu w każdej opcji, można do tego dodać jakiś dźwięk alarmowy),
limiter ogólny (na +_ j.w. zasadach) - aby uniknąć info z chello serwis, uruchamianie
z systray`a, a wszystkie opcje uruchamiane z panelu konfiguracji;
można do tego dodać odsyłacz-łącze do pomiaru szybkości.
to tyle, pozdrawiam :wink: mizuk
co do propozycji pozostałych uczestmików forum nie zajmuję (co nie znaczy że neguję lub
pomijam) ale po prostu mam za mało informatycznego i internetowego doświadczenia... :wink:

ps. a tak gwoli rozjaśnienia - co tak prócz tego, że świadomie lub nieświadomie
przekracza się limit, dzieje się fizycznie z łączem kiedy osiąga się potencjalnie
np. 100GB?

Grzesiek - 08-03-2005, 23:34

mizuk napisał/a:
Jacek,
ps. a tak gwoli rozjaśnienia - co tak prócz tego, że świadomie lub nieświadomie
przekracza się limit, dzieje się fizycznie z łączem kiedy osiąga się potencjalnie
np. 100GB?


Nie martw sie, nie uda CI sie przekroczyc 100 GB, co najwyzej troche poza limit danego pakietu, potem przycinaja.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group