Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Forum - trojan na forum??

Don Vito - 24-04-2007, 04:53
Temat postu: trojan na forum??
Przy opcji search pojawia się alarm kasperskiego że jest trojan http://tinypic.com/view.php?pic=49kwwma

//Dodałem ankietę - jeśli będzie znikome użycie tej opcji, to ją usunę.
//Jacek

Caney - 24-04-2007, 06:20

u mnie to samo :?: :?: :?: :?:
Jacek - 24-04-2007, 10:09

To nie jest trojan.
Strona wyszukiwania ma opcję otwarcia wszystkich znalezionych wyników w nowych oknach.
Taka próba jest traktowana przez KAV jako windowbomb (o ile jest kilkadziesiąt stron do otworzenia!) - nie jest to nic groźnego.

Jeśli obawiacie się tego i nie używacie przycisku "Otwórz wszystkie w nowych oknach", to mogę to wyłączyć.

Instrukcja jak wyłączyć alert dla naszego forum: http://forum.mediaswiat.p...p?p=59784#59784

Marek - 24-04-2007, 10:53

Opcja bardzo użyteczna - zwłaszcza gdy się czyta całe forum i chce sie potwierać wszystko w osobnych zakładkach (szczególnie, że forum nie zawsze działą szybko więc czytając zawartość pierwszej zakładki spokojnie w tle ładują się pozostałe)

Proponuję nie zwracać uwagi na ten program a wręcz go usunąć, ilość fałszywych alarmów jakie generuje ten progerm jest porażająca i do tego sposób w jaki informuje o rzekomych zagrożeniach jest kompletnie niewłaściwy.

Ten peogram potrafi każdy zbłąkany pakiet udp w sieci przedstawić jako próbę włamania, podobnie każdą przypadkową próbę połaczenia z zamkniętym portem tcp. Jak już sobie chce to niech loguje "nieudana próba połaczenia z nieistniejącą usługą z pod adresu..." ale on napisze "próba włamania z ..." (ewentualnie mógł by dopisać w jakiś podpowiedziach, że bardzo duża ilość nieudanych połączeń z różnymi zamknietymi portami może być oznaką skanowania, zjawiska niegroźnego ale czasem poprzedzającego jakieś inne działania) podobnie tutaj zamaiast dać info funkcja taka to a taka może otworzyć niebezpiecznie dużo okienek/zakładek i posiadać przy komunikacie przycisk "tak wiem to jest zaufana starona nie informuj mnie ponownie o tym samym" to on wyświetla jakąś kompletnie bezsensowną informację o trojanie (chyba ktoś kto pisał ten program nie widział nigdy na oczy trojana i nie wiem czym jest trojan - więc ja bym mu nie ufał bo jak zobaczy prawdziego trojana który będze zainstalowany na pilnowanycm komputerze to napisze, że to np ciastko z kremem i nie należy go ruszać aby nie pobrudzić palców) a ten komunikat nic użytkonikowi nie mówi na co powinien uważać.

Trojan - 24-04-2007, 16:52

Ja jestem TROJAN :P ale mnie chyba nie usuniecie :D
Jacek - 24-04-2007, 22:07

Trojan, taki miałem zamiar, ale nasi użytkownicy jednak pragną abyś jednak pozostał (patrz wyniki ankiety) ;)
Don Vito - 24-04-2007, 22:53

Dziękuje za odpowiedzi i jednoczesne uspokojenie :)
Trojan - 25-04-2007, 00:16

Jacek, to dobrze :D ja tez wole pozostac :D
Jacek - 23-07-2009, 22:48

Sorry, za odkopanie tematu sprzed 2 lat, ale krótkie howto jak dodać wykluczenie (dotyczy wersji KAV/KIS 2010 - 9.0.0.x)






patgaw - 24-07-2009, 23:29

ja bym jednak zbanował uzykownika Trojan, bo cos podejzanie ta myszka miki wyglada. pewnie to taka przykrywka.
Mysle ze to on, jest tym anonimem co rozsyla wirusy na PW.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group