Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telefon w UPC - modem Webstar i dwie linie telefoniczne

wdylag - 18-03-2007, 13:49
Temat postu: modem Webstar i dwie linie telefoniczne
Witam,

Mam obecnie podlaczony modem Webstar z UPC. Posiadam usluge chello i telefon UPC podpiety do jednego portu.
Moje pytanie jest takie, czy da sie w jakis sposob wykorzystac drugi port telefoniczny w modemie? Czy jest to np SIP ktory moge skonifgurowac pod jakiego VOiP'a?


Pozdrawiam.

narkoman - 18-03-2007, 14:59

to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]
kvs - 18-03-2007, 19:36

narkoman napisał/a:
to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]

A to bardzo ciekawe.
W Aster fax działa normalnie jak się go podłączy pod linię1.
W sumie nie będę się wykłócał co do line2 w przypadku UPC, może i faktycznie zrobili sobie jakąś tajną kompinację dla faxów...

Wg mnie gniazdko line2 w modemie jest na okoliczność gdyby abonent chciał wykupić sobie 2 niezależną linię z osobnym nrem telefonu.
wdylag napisał/a:
Mam obecnie podlaczony modem Webstar z UPC. Posiadam usluge chello i telefon UPC podpiety do jednego portu.
Moje pytanie jest takie, czy da sie w jakis sposob wykorzystac drugi port telefoniczny w modemie? Czy jest to np SIP ktory moge skonifgurowac pod jakiego VOiP'a?


Modemu w żaden sposób samodzielnie nie przekonfigurujesz i nie wykorzystasz portu line2 do korzystania z innego voipa niż ten co oferuje UPC. Prawdopodobnie jak napisałem: port line2 będzie służył gdy zechcesz korzystać z 2 linii telefonicznych z UPC

narkoman - 18-03-2007, 23:35

kvs napisał/a:
narkoman napisał/a:
to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]

A to bardzo ciekawe.
W Aster fax działa normalnie jak się go podłączy pod linię1.
W sumie nie będę się wykłócał co do line2 w przypadku UPC, może i faktycznie zrobili sobie jakąś tajną kompinację dla faxów...

no ja tam nie wiem mozna powiedziec ;) tak nam powiedzieli na szkoleniu to tak informuje klientow i tak pisze tu...

marbet - 30-03-2007, 13:42

Witam moze juz dziala warto sprawdzac to wejscie czasami a nóż bedzie aktywne hehe.


Pozdro...

Rudorufu - 04-04-2007, 11:45

Mając dwa telefony do podpięcia, muszę skontaktowac się z UPC?
Szkoda, że port line2 jest nieaktywny :? W sumie zawsze można rozdzielacz kupic :mrgreen:

kvs - 04-04-2007, 15:46

tak samo się rozdziela sygnał jak w przypadku linii z tpsa, więc chyba nie ma potrzeby się z nimi kontaktowac.
kiniecki - 04-04-2007, 15:56

kvs napisał/a:
tak samo się rozdziela sygnał jak w przypadku linii z tpsa, więc chyba nie ma potrzeby się z nimi kontaktowac.


Ale Ty chcesz mieć dwie linie z dwoma numerami czy dwa telefony???

Bo jezeli dwa telefony to kupujesz roxdzielacz i popdłaczasz do LINE 1

A jeżeli dwie różne linie z dwoma różnymi numerami to wtedy tylko kontakt z upc :D :D:D:D:D

Rudorufu - 04-04-2007, 20:37

kiniecki napisał/a:
Bo jezeli dwa telefony to kupujesz roxdzielacz i popdłaczasz do LINE 1


Port Line1 mam obok gniazda power i nie szło podłączyc bezpośrednio rozgałęziacza. Banalne rozwiązanie: switch->mikrofiltr(neo)->rozgałęziacz->okablowanie telefonów :mrgreen:
W końcu raz się części z zestawu neo przydały :mrgreen:

picku - 07-04-2007, 00:35
Temat postu: Drogi wdylagu...
Jest dokładnie tak jak napisał kvs. Modemy webstar jakie oferuje UPC to EPX2203 z dwoma liniami oznaczonymi line1 i line2, oraz model EPC2203 z liniami tel1 i tel2. W obu przypadkach działa tylko i wyłącznie linia z jedynką. Ta z dwójką może posłużyć w do podłączenia drugiego telefonu ale będzie on miał wtedy inny przydzielony numer. Na chwilę obecną usługa taka nie jest jednak świadczona i gniazda z dwójką są nieaktywne. Mam wielką nadzieję, że kiedyś w przyszłości jednak się to zmieni.
leszczumaster - 16-04-2007, 04:06

kiniecki napisał/a:
switch->mikrofiltr(neo)->rozgałęziacz->okablowanie telefonów


po kiego grzyba mikrofiltr ?? przeciez to jest do adsl potrzebne, a chello to jednak coś troszke innego :P i co za switch ?

Rudorufu - 25-01-2008, 01:05

leszczumaster napisał/a:

po kiego grzyba mikrofiltr ?? przeciez to jest do adsl potrzebne, a chello to jednak coś troszke innego :P i co za switch ?

Nie przeczytałeś widać dokładnie: "Port Line1 mam obok gniazda power i nie szło podłączyc bezpośrednio rozgałęziacza." Mikrofiltr z neo ma wystający kabel, a jak juz pisałem potrzebowałem przedłużenia. Teraz rozumiesz :?: :twisted:

TePeO - 25-01-2008, 13:07

Cytat:
Na chwilę obecną usługa taka nie jest jednak świadczona i gniazda z dwójką są nieaktywne. Mam wielką nadzieję, że kiedyś w przyszłości jednak się to zmieni.


od jakiegoś czasu już jest świadczona

TePeO


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group