Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Aster - Pingi w ASTER

FBSD - 12-04-2006, 07:17

Dziekuje za wypowiedzi. Dzisiaj ide sie dowiedziec czy jest mozliwe podpiecie u mnie ASTER:)
Beereq - 12-04-2006, 08:09

sprawdź na ich stronie :P CHYBA można :D
NTS - 12-04-2006, 10:06

Można
Warszawa
Kraków

FBSD - 13-04-2006, 18:34

Nie mozna :( Ani na stronie ani w salonie nie maja ulicy w bazie i internetu nie moge miec. Czemu taki los mnie musial sie przytrafic. Mieszkam 10 minut od ich siedziby (jak bym szedl na nogach).
NTS - 13-04-2006, 18:47

FBSD napisał/a:
Nie mozna :( Ani na stronie ani w salonie nie maja ulicy w bazie i internetu nie moge miec. Czemu taki los mnie musial sie przytrafic. Mieszkam 10 minut od ich siedziby (jak bym szedl na nogach).
Ja musiałem na ich net 5 lat czekać...
FBSD - 16-04-2006, 22:31

Mysle ze w krakowie znalazlem providera na poziomie za male pieniadze. ghnet. lacza synchroniczne rozdaja za niewielkie pieniadze :)
Protaz-Boy - 17-04-2006, 13:08

Kurcze, z chęcią bym się przesiadł na Aster, najbardziej mi odpowiada w nim no-limit w ściąganiu. A przy okazji jest tańszy. Tylko też muszę się upewnić czy mogę go mieć. W moim bloku jest kablówka, ale to chyba nieznaczy ze jest internet?
maxkali1 - 17-04-2006, 15:56

Hehe poczytajcie sobie
http://www.freewebs.com/uwaga_na_aster/
http://www.tygodniksolida.../14/12_wpu.html

Dalej chcecie do Aster?

Protaz-Boy - 17-04-2006, 17:07

No tak.. odrazu się odechciewa jezeli Aster ma taką oporową politykę...
Prawde mówiąc swoją drogą ciekawe jak to się dzieje z tym rozsyłaniem spamu, mi się kiedyś skrzynka na wp.pl przyczepiła ze spamem śle po internecie, co było jakąś totalną bzdurą.

Trzeba poczekać na odzew Astera lub lepszego dostawce internetu...

kvs - 17-04-2006, 21:02

Aster blokuje głównie za spam (openproxy)

Niestety bardzo dużo osób nie ma bladego pojęcia o bezpieczeństwie systemu operacyjnego, nie posiada firewalla ani antywirusa z aktualną bazą, a w dzisiejszych realiach klikając po internecie używając jedynej słusznej przeglądarki (IE) bez żadnego fw ani AV o robala internetowego nie trudno.
Ktoś tu z was ma nawet w sygnaturce że IE służy do przeglądania internetu z komputera i na odwrót ;) )) Niestety taka jest smutna prawda, posiadając publiczne IP bezwiednie może do systemu dostać się jakiś robal.
Stąd też łatwo można zostać ofiarą nie zdając sobie z tego sprawy, pewne robaki powodują na kompie odpalenie open proxy i przez nasz komputer idzie sobie spamik beztrosko, a użytkownik niekumaty nie będzie nawet w stanie się domyśleć że tak się dzieje. Możecie wierzyć bądź nie, bardzo dużo osób ma niezabezpieczony w żaden sposób komputer - i takie są tego skutki.

zUrEk - 18-04-2006, 12:48

zgadzam sie z KvS wiele osob ma niezabezpieczone kompy to juz nie wina astera jak ktos nie umie zabezpieczyc kompa.Wchodzi sie na nieodpowiednie strony sciaga wirusy i pozniej tak sa skutki tego.
maxkali1 - 18-04-2006, 13:09

zUrEk napisał/a:
zgadzam sie z KvS wiele osob ma niezabezpieczone kompy to juz nie wina astera jak ktos nie umie zabezpieczyc kompa.Wchodzi sie na nieodpowiednie strony sciaga wirusy i pozniej tak sa skutki tego.


To jest wina Astera, klient nie ma obowiązku zabezpieczenia swojego komputora poprzez drogie aplikacje. Ponad to nie ma doskonałej ochrony, możecie miec Noarton antivirus i też mogą wam wlepic 80zł kary. To provaider powinien dostarczyc w takiej sytuacji odpowiednie opragramowanie i powoływac się na jego skutecznośc.

xaero - 18-04-2006, 13:56

a jak mnie kiedys zablokowali bo niby słałem spam (byłem mlody i glupi) to napisali ze podpisujac umowe zobowiązuje sie przestrzegac regulaminu w ktorym wyraznie napisane ze uzytkowni zobowiazany jest tak zabezpieczyc swoj komputer by nie stanowił on zagrozenia dla innych uzytkownikow sieci nie lamal zasad netykiety etc etc i fakt..taki punkt istnieje...zawsze umowy mozna niepodpisac nie ;)
Beereq - 18-04-2006, 14:11

xaero napisał/a:
zawsze umowy mozna niepodpisac nie ;)


...i nie mieć neta :mrgreen:

Ludzie, jak macie napisane w regulaminie (którego nie można łamać), że nie wolno spamować, trzeba przestrzegać netykiety itd. no to chyba po coś to jest, no nie :?: A jak się nie przestrzega regulaminu to się ponosi tego konsekwencje. Nie wiem po co ten post o blokowaniu przez aster i takich pierdołach, chyba jasne że jak piszą w regulaminie, że zablokują to zablokują... (no przynjamniej tak jest w aster :P )

edit:// a co do zabezpieczania komputera to się całkowicie z Wami zgadzam. Niestety sporo ludzi nie ma nawet firewalla, a co dopiero antywira, czy antyspyware... :cry:

maxkali1 - 18-04-2006, 14:34

Heh. Tylko że do umowy nie ma dołączonej netykiety. Lol a tak wogóle to nie ma oficialnej netykiety chyba nie? Każdy sobie może takową napisac ;P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group