Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Forum - wieksze avatary

ANIOŁ - 11-05-2009, 06:36

Niektórzy to mają problemy, może jeszcze szlaczki wprowadzić i kwiatki zamiast kropek :P
KeFaS - 29-07-2009, 06:28

Odświeżę temat, bo mam problem z ustawieniem avatara. Nie mogę go zuploadować, bo zbyt dużo waży (to rozumiem, ale nie chcę go kompresować), ale nie mogę też ustawić go z adresu na innym serwerze (mam na koncie upc, imageshack i z obu nie działa), bo pokazuje się błąd, że adres obrazka jest nieprawidłowy, a na pewno podaję prawidłowy.
Na innym forum opartym o skrypt phpBB (mod by Przemo) ta funkcja działa dobrze, więc tutaj musi być jakiś błąd w kodzie. Może jest na to jakaś łatka?

hsurim - 29-07-2009, 16:17

Myślę, że są to jednak jakieś ograniczenia a nie błąd.
KeFaS - 29-07-2009, 22:13

hsurim, ale jakie ograniczenia? Jest opcja, żeby podlinkować avatar, wymiary ma 80x80, czyli mieszczące się w forumowych normach, więc nie widzę powodu, dla którego miało by być jeszcze jakieś ograniczenie przy avatarach z zewnętrznego serwera. Poza tym, jak już pisałem, na innym forum phpBB ten sam avatar działa normalnie z linku.
Jacek - 29-07-2009, 22:43

KeFaS, faktycznie opcja "Odnośnik do zewnętrznego obrazka" nie działa, ale nie pamiętam czy nie jest to celowa blokada - sprawdzę w wolnej chwili.

KeFaS napisał/a:
Nie mogę go zuploadować, bo zbyt dużo waży

Wgraj jeszcze raz. Teraz pójdzie.
Chyba nie ma sensu dyskutować nad avatarem większym o 300 bajtów ;)

KeFaS - 29-07-2009, 23:27

Jacek, dzięki. :-) Faktycznie, zajmował 6,3 kB.
seven of nine - 23-09-2009, 18:07

Hmm a ja to sie dzis meczylam z moim avatarem dobre pol godziny.Wszystko niby bylo dobrze ,ale jednak zle. Na szczescie jakos sie wklepal i teraz jest ok. :o
L0b0 - 23-09-2009, 18:15

Z awatarami są same problemy. Powinny być stałe zasady na wszystkich forach i wystandaryzowane wymiary 8)
seven of nine - 23-09-2009, 18:22

Ja to bym chciala,zeby te avatarki ciut wieksze byly. Ale co tam....wazne,ze sa jakies! :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group