Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - LM w Polsacie

Opiu - 08-07-2018, 14:08

kipo88 napisał/a:
ktoś kto kocha piłke zapłaci, ja to kocham i jak dadza pakiet za 60zł to i tak kupie.

Ja nie zapłacę ale oglądać będę z innych źródeł :D

kupon - 08-07-2018, 20:05

kipo88 napisał/a:
ktoś kto kocha piłke zapłaci, ja to kocham i jak dadza pakiet za 60zł to i tak kupie.

Takim tokiem rozumowania to za chwilę taniej wyjdzie jechać na mecz :lol:

gemini4all - 11-07-2018, 17:29

Jak UPC krzyknie 60zł za 2 kanały polsat premium to chyba oszaleli... Eleven ma 3 kanały, 4 główne ligi europejskie plus puchary i kosztuje około 10zł miesięcznie. C+ kosztuje 40zł ale prócz LM i LE ma filmy, seriale i inne programy. Więc wołanie więcej niż 10zł za LM to profanacja, na pewno nie dam zarobić Solarzowi. Ale znając jego zachłanność to wprowadzi PPV za 10zł mecz a abonament 50zł... Za całe Euro krzyknęli przecież 100zł to samo za siatkówkę.

Najgorsze, że Polsat kupił 51% Eleven, jeszcze niech wykupią prawa do angielskiej i za to wszystko będziemy płacić w UPC pewnie stówkę miesięcznie.

Blacha - 11-07-2018, 17:45

Gdyby mnie tak mocno interesowała kopana , wręcz miałbym fizia na jej punkcie (jak co poniektórzy już płaczą ,że jest/będzie drogo w UPC) po prostu przeniósłbym się do CP/netii. Najtaniej u samego nadawcy, poco jeszcze przepłacać u pośrednika, jakim jest kablówka??
Żałosne jest wylewać żale ,że ktoś coś wykupił jak prawa są na sprzedaż i CP chce to sobie odbić i jeszcze zarobić.

Darth Vader - 12-07-2018, 07:50

https://media2.pl/media/151713-Polsat-przedstawil-kablowkom-oferte-na-Lige-Mistrzow.-Bedzie-drogo.html

"Wciąż nie wiadomo na jakich zasadach kanały Polsatu z Ligą Mistrzów będą dostępna w sieciach kablowych. Ale wiele wskazuje, że tanio nie będzie. Właśnie Polsat przedstawił operatorom płatnej telewizji warunki rozprowadzania nowych kanałów. Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że opłata za pakiet zależy od tego, ilu klientów danego operatora ma dostęp do Polsat Sport. Od każdego kablówka będzie musiała zapłacić 10 euro za sezon. Oferta Polsatu obejmuje od razu trzy sezony rozgrywek. Do końca tygodnia operatorzy powinni podjąć decyzję czy są zainteresowani ofertą Ligi Mistrzów."

aandin - 12-07-2018, 08:29

Darth Vader napisał/a:
Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że opłata za pakiet zależy od tego, ilu klientów danego operatora ma dostęp do Polsat Sport. Od każdego kablówka będzie musiała zapłacić 10 euro za sezon. Oferta Polsatu obejmuje od razu trzy sezony rozgrywek.

10 ojro za sezon weźmie od UPC za łebka Zygmuś,czyli trochę ponad ojro za miesiąc rozgrywek.To jeżlei końcowa cena miała by wynieść tak jak wielu spekuluje ok. 40 zł miesięcznie to przebitka była by nie chuda.Osobiście nie wierzę,aby było taniej niż 30,a 40 wydaje mi się prawdopodobne w świetle tego co na dzień dzisiejszy juz wiadomo.Póki co mam CyberGhost zainstalowany,wiec może coś się gdzieś znajdzie ;)

Azar - 12-07-2018, 10:02

ale dają jeszcze piłke ! =D
atomix - 12-07-2018, 10:52

Panowie,
10 euro za sezon razy liczba abonentów Polsatu Sport (1,2 mln).
To oznacza 1 mln na miesiąc, czyli jakieś 0,83 euro od abonenta miesięcznie.

Oczywiście UPC, jako duży operator, pewnie może jeszcze zbić te 10 euro w negocjacjach.

Pytanie jaką strategię ogarnie UPC jeśli chodzi o sprzedaż. Oby było tak jak z Polsat Futbol - do pakietu Max. Samo UPC biorąc tyle kasy za TV ma z czego ciąć.

aandin - 12-07-2018, 11:14

Tylko dlaczego Polsat chce w Ipli 360 zł za sezon,skoro kablówkom sezon za 10 ojro opyla?Nic z tego nie rozumiem.
atomix - 12-07-2018, 11:18

Bo w przypadku kablówek Polsat chce opłaty od każdego abonenta Polsatu Sport (tego podstawowego) przez 3 lata. Stały przychód od kablówek. W przypadku takiego UPC to miesięcznie są miliony.
KOCUREK1970 - 12-07-2018, 20:51

atomix napisał/a:
Polsat chce opłaty od każdego abonenta Polsatu Sport (tego podstawowego) przez 3 lata.

Czyli jak ja np. sportowego gówna w ogóle nie oglądam, a UPC zrobi mi podwyżkę z tego powodu, to też będę za to miał płacić?
Oj chyba zamiast MAXa HD następny pakiet to będzie Select HD (mam nadzieję, że tam tego gówna nie ma w pakiecie).
atomix napisał/a:
W przypadku takiego UPC to miesięcznie są miliony.

Czyli co - podwyżki abonamentu?

Blacha - 13-07-2018, 09:55

Nie ma co się tak plumkać.
Najwyżej zrobią pakiecik z Polsat Sport i Polsat Premium. Kto będzie chciał to zapłaci i tyle. Ominą temat podwyżki. ;)

atomix - 13-07-2018, 10:21

KOCUREK1970 napisał/a:
Czyli jak ja np. sportowego gówna w ogóle nie oglądam, a UPC zrobi mi podwyżkę z tego powodu, to też będę za to miał płacić?


Jest wiele kanałów, których pewnie nie oglądasz, ale operator za Ciebie płaci.
Ja przykładowo nie oglądam TV Republik, a UPC za mnie płaci, a ja płacę abonament UPC.
Taki urok.

KOCUREK1970 napisał/a:
Czyli co - podwyżki abonamentu?


A czy wy myślicie, że jak UPC kosi 60/70 zł za Maxa to cała kwota to są tylko opłaty za stacje TV? Jak włączają np. Epic Drama to od razu podnoszą ceny?

Co jak co, ale oni mają z czego zabierać ;)
Nie wiem jak jest teraz, ale za czasów telewizji analogowej, na ostateczną cenę za telewizję, tylko 1/3 to były opłaty dla nadawców. A ceny też nie były niskie - jakieś 60 zł u mnie. Nie wszystkie stacje są płatne, a jak są to UPC zapewne negocjuje lepsze warunki.

Nie wiadomo, może wymyślą pakiet dodatkowy, ale jeśli Polsat cenę Polsat Sport Premium uzależnia od abonentów Polsatu Sport, to stawiam, że chcą zmusić operatorów do sprzedawania tych kanałów nie jako "premium" (dodatkowo płatne), ale "w prezencie" z dotychczasowymi pakietami (jak Cyfrowy Polsat).

Pamiętajmy też, że UPC to duży operator. Może negocjować ceny bardziej. A przy okazji odświeżyć umowę na pozostałe kanały Polsatu itd.

Możliwości jest wiele, by za bardzo nie odbiło się na cenach. Z kolei samo UPC będzie miało aż 3 lata na to, by klienci sami, bez podwyżki, podpisywali "droższe" umowy. Niby szybszy net, a to multiroom w prezencie i hyc. Mamy go! :)

Zresztą już samo hasło "Liga Mistrzów bez dodatkowych opłat" przyciągnie/zatrzyma klienta, który wykupi nie tylko telewizję (nawet jeśli nie ogląda LM i tak zapłaci) ale przy okazji skusi się na internet i inne usługi.

Pawop - 13-07-2018, 11:55

atomix napisał/a:
Panowie,
10 euro za sezon razy liczba abonentów Polsatu Sport (1,2 mln).
To oznacza 1 mln na miesiąc, czyli jakieś 0,83 euro od abonenta miesięcznie.

Oczywiście UPC, jako duży operator, pewnie może jeszcze zbić te 10 euro w negocjacjach.

Pytanie jaką strategię ogarnie UPC jeśli chodzi o sprzedaż. Oby było tak jak z Polsat Futbol - do pakietu Max. Samo UPC biorąc tyle kasy za TV ma z czego ciąć.

Przy założeniu, że każdy abonent zapłaci za to, a jest to nierealne. Chętnych będzie, jak dobrze pójdzie, kilkadziesią tysięcy i żeby na tym zarobić to cena musiiałaby być na poziomie 60-70 PLN za dostęp, co byłoby obłędem. Także nie zdziwię się jak kablówki na to nie pójdą.

atomix - 13-07-2018, 12:28

Skąd założenie, że zrobią pakiet premium? :twisted:

UPC będzie płaciło stałą stawkę za każdego abonenta z dostępem do Polsat Sport. Więc głupotą będzie kodowanie kanału, gdyż i tak płacić muszą za każdego. Wrzucając do pakietu podstawowego zapłaci każdy, bez względu czy ogląda czy nie :D

Inaczej jest w przypadku HBO czy Canal+, bo operator płaci za abonenta, który wykupi dany pakiet, a nie za wszystkich.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group