Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Odzysk z dysku z dekodera Cisco

kipo88 - 02-06-2018, 20:47
Temat postu: Odzysk z dysku z dekodera Cisco
Witam, przestal mi dzialac dekoder Cisco 8685DVB tzn nic nie widze na wyswietlaczu, jutro ma przyjsc technik czy mozna jakos odzyskac dane z dysku co mialem nagrane ??
KOCUREK1970 - 03-06-2018, 00:16

Nie.
kipo88 - 03-06-2018, 07:08

A otwarcie dekodera i wyciagniecie dysku i zgranie na kompa?
GDA - 03-06-2018, 07:41

Po pierwsze to sprzęt tobie wypożyczony a więc nawet nie próbuj przy nim majstrowac bo się doigrasz kary

Po drugie taki dysk nie będzie widoczny w kompie gdyż ma całkiem inna strukturę plików i ich rozszerzenia

kipo88 - 03-06-2018, 07:45

Zapytam dzis technika jak jest kara za rozebranie tego, jestem w stanie dac nawet 500zl byle by odzyskac te dane, nawet zeby je przegrali na nowy dekoder.
GDA - 03-06-2018, 08:48

Karę masz w cenniku
Nie ma możliwości przeniesienie nagrań na żaden inny nośnik musisz się pogodzić z ich utrata

hsurim - 04-06-2018, 05:59

GDA napisał/a:
(...) dysk nie będzie widoczny w kompie gdyż ma całkiem inna strukturę plików i ich rozszerzenia

A jakaż to struktura plików ?

rasz_pl - 04-06-2018, 14:57

GDA napisał/a:
Po drugie taki dysk nie będzie widoczny w kompie gdyż ma całkiem inna strukturę plików i ich rozszerzenia


to by nie bylo problemem, normalnie:
-pliki sa szyfrowane kluczem per abonent (przypisanym do konkretnego dekodera)
-dysk jest zablokowany haslem, badz dedykowanym firmwarem z niestandardowymi blokadami (np nie bedzie sie nawet krecil talerz w PC i bios go nawet nie wykryje)


kipo88 napisał/a:
Zapytam dzis technika jak jest kara za rozebranie tego, jestem w stanie dac nawet 500zl byle by odzyskac te dane, nawet zeby je przegrali na nowy dekoder.


jesli nie mozna kupic to sciagnij sobie z torenta co nagrales

Fornacis - 05-06-2018, 18:17

A w sytuacji jeśli stary i nowy dekoder to ten sam model, podmiana dysków?
Ciekawe.

matek3265 - 08-06-2018, 10:59

Fornacis napisał/a:
A w sytuacji jeśli stary i nowy dekoder to ten sam model, podmiana dysków?
Ciekawe.


Brak jest możliwości zamiany dysków, każdy plik jest szyfrowany kodem przypisanym do numeru modułu i karty abonenckiej nawet samo formatowanie odbywa się pod konkretny egzemplarz dekodera. Pamiętaj, że moduł i karta stanowią nierozłączną parę więc karty nie działają zamiennie w różnych modułach. Zamiana dysku nie da.

Fornacis - 22-06-2018, 16:21

Tak podejrzewałem, dzięki za fachowe info.
zylx - 22-06-2018, 18:08

Tak na marginesie nadmienię, że to kolejna kwestia w której dekodery ustępują telewizorom z mediamodułem. W przypadku mediamodułu nagrywasz wszystko na własnym dysku, niektóre telewizory pozwalają nawet nagrywać na NAS'ach czy na stremowanie nagranego materiału w sieci lokalnej. A jak się komuś nie podoba szyfrowanie nagrań to może je sobie wyłączyć, a nagrania przeglądać na komórce, komputerze czy czymkolwiek.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group