Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Jaki switch

gst - 03-04-2018, 17:09
Temat postu: Jaki switch
Cześć, potrzebuję wybrać switch do domowego zastosowania. Będzie zlokalizowany w szafce pod TV, a podłączyć kablowo chcę m.in. TV, Apple TV, konsolę itp. ogólnie kupię zapewne taki na 8 portów, więcej nie potrzeba.

Coś doradzicie?

Pitrek - 03-04-2018, 19:30
Temat postu: Re: Jaki switch
Switch może być naprawdę dowolny, jakiś prosty, byle miał gigabitowe porty. Przecież nie potrzebujesz jakiegoś zarządzalnego, bo nie będziesz na nim robił np. VLANów.
Może być firmy Ubiquiti (drogi), Asus, D-Link jak i tani TP-LINK.

taggan - 03-04-2018, 21:42

Pamiętaj, że podłączony do switcha Compal musi być w trybie routera (lub musisz mieć własny router)
KOCUREK1970 - 04-04-2018, 03:14

gst napisał/a:
Coś doradzicie?

Netgear GS108.

gst - 05-04-2018, 14:33

taggan napisał/a:
Pamiętaj, że podłączony do switcha Compal musi być w trybie routera (lub musisz mieć własny router)


Ale ja robię rozdzielenie sygnału na końcu kabla, który wychodzi z Compala (leci w podłodze) i wychodzi ze ściany. Wtedy chyba nie muszę przestawiać go w tryb routera?

Pitrek - 05-04-2018, 14:35

gst napisał/a:
Ale ja robię rozdzielenie sygnału na końcu kabla, który wychodzi z Compala
A co jest teraz podłączone do Compala :?: I w jakim trybie pracuje teraz :?:

Jeżeli w trybie "Router" i nie masz swojego routera to nic nie musisz robić, wpinasz Switch do Compala. Na 100% tak właśnie masz jeżeli np. korzystasz z Wi-Fi z Compala.

Jeżeli w trybie "Modem" (Bridge), to masz swój router i wtedy wpinasz Switcha do Twojego routera, a nie do Compala. Wątpię żebyś właśnie tak miał. W trybie modem, Compal obsłuży tylko jedno urządzenie, więc do niego nie podłącza się Switcha.

Atlas334 - 05-04-2018, 15:51

Również polecam Netgear GS108.
Switch niezniszczalny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group