Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - PLC od UPC - testy

MrPepka - 06-03-2018, 12:38
Temat postu: PLC od UPC - testy
UPC poszukuje testerów którzy będą chcieli przetestować adaptery PLC od nich:
https://forum.upc.eu/t5/wifi-i-wifree/poszukiwani-testerzy-plc/m-p/10255#M125
W wątku powyżej możecie się zgłaszać. Ciekawe czy te adaptery będą miały gniazda LAN gigabitowe no i co najważniejsze wifi ac?

KOCUREK1970 - 06-03-2018, 14:33

Przecież to będzie działać jak każde wifi - 2,4 GHz zawalone do granic możliwości a 5 GHz w zabudowie mniej skuteczne.
Nie wiem czego ludzie czy samo UPC od tego oczekuje - cudu?
Przez ściany taki sygnał niewiele zmieni - być może jako lokalny AP to zadziała.

MrPepka - 06-03-2018, 15:05

KOCUREK1970 napisał/a:
a 5 GHz w zabudowie mniej skuteczne.

Czy ja wiem? U mnie sygnał 5 GHz dociera na całe mieszkanie z wyjątkiem balkonu. Model routera już podawałem wiele razy, a kanał który zajmuję to 48 (najwyższy kanał jaki można zająć w tym routerze).

Pitrek - 06-03-2018, 15:11

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie wiem czego ludzie czy samo UPC od tego oczekuje - cudu?
Jeżeli Adapter PLC podłączysz do gniazdka elektrycznego w tym samym pokoju co urządzenie z niego korzystające, to przy tak małych odległościach zakłócenia Wi-Fi nie powinny być odczuwalne.
pawelb - 06-03-2018, 15:21

Pitrek napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Nie wiem czego ludzie czy samo UPC od tego oczekuje - cudu?
Jeżeli Adapter PLC podłączysz do gniazdka elektrycznego w tym samym pokoju co urządzenie z niego korzystające, to przy tak małych odległościach zakłócenia Wi-Fi nie powinny być odczuwalne.


o jakich zakłóceniach mówicie?
PLC jeśli już to zakłóca krótkofalarzy :P
technologia bardzo przydatna..o ile nie ma zakłóceń w sieci 220V które potrafią przerwać na chwilę połączenie...dlatego najlpeiej sprawdza się w trójżyłowych instalacjach

MrPepka - 06-03-2018, 15:21

pawelb napisał/a:
o jakich zakłóceniach mówisz?

O zakłóceniach Wi-Fi rzecz jasna.

pawelb - 06-03-2018, 15:23

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
o jakich zakłóceniach mówisz?

O zakłóceniach Wi-Fi rzecz jasna.


PLC nie zakłóca sieci WiFi...to jakieś kompletne androny :evil:

[ Dodano: 06-03-2018, 15:25 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież to będzie działać jak każde wifi - 2,4 GHz zawalone do granic możliwości a 5 GHz w zabudowie mniej skuteczne.
Nie wiem czego ludzie czy samo UPC od tego oczekuje - cudu?
Przez ściany taki sygnał niewiele zmieni - być może jako lokalny AP to zadziała.



dokładnie o to chodzi UPC, żeby doprowadzić sygnał WiFi w rejony mieszkania gdzie jest najgorszy zasięg, to się sprawdza, sam z takiego rozwiązania korzystam, moi rodzice też

MrPepka - 06-03-2018, 15:27

pawelb napisał/a:
PLC nie zakłóca sieci WiFi

A kto powiedział, że PLC zakłóca wifi?
Dobra, sprostuję wypowiedź Pitrka. KOCUREK1970 napisał:
KOCUREK1970 napisał/a:
Przez ściany taki sygnał niewiele zmieni - być może jako lokalny AP to zadziała.

Miał on na myśli, że PLC nic nie zmieni w sprawie zakłóceń wifi (a te się biorą z wielu różnych rzeczy m.in tłumienie, zakłócenia od innych sieci, a nawet urządzeń)
Pitrek więc mu odpowiedział:
Pitrek napisał/a:
Jeżeli Adapter PLC podłączysz do gniazdka elektrycznego w tym samym pokoju co urządzenie z niego korzystające, to przy tak małych odległościach zakłócenia Wi-Fi nie powinny być odczuwalne.

Chodziło mu o te zakłócenia o których pisze kocurek (czyli te zakłócenia z "powietrza").

[ Dodano: 06-03-2018, 15:28 ]
pawelb napisał/a:
dokładnie o to chodzi UPC, żeby doprowadzić sygnał WiFi w rejony mieszkania gdzie jest najgorszy zasięg, to się sprawdza, sam z takiego rozwiązania korzystam, moi rodzice też

A podobno Compal ma największy zasięg wifi :roll:

Pitrek - 06-03-2018, 15:38

pawelb napisał/a:
PLC nie zakłóca sieci WiFi...to jakieś kompletne androny

Są dwa rodzaje adapterów PLC.
Bez Wi-Fi i z Wi-Fi.

Ten pierwszy służy nam jako "zamiennik" przewodu Ethernet.
I pewno w ten sposób z niego korzystasz:
pawelb napisał/a:
dokładnie o to chodzi UPC, żeby doprowadzić sygnał WiFi w rejony mieszkania gdzie jest najgorszy zasięg, to się sprawdza, sam z takiego rozwiązania korzystam, moi rodzice też


Drugi zaś oprócz pierwszej funkcji ma w sobie Access Point (punkt dostępowy) Wi-Fi.
I właśnie o tym drugim mówimy w kontekście zakłóceń.

KOCUREK1970 - 06-03-2018, 16:45

Pitrek napisał/a:
Jeżeli Adapter PLC podłączysz do gniazdka elektrycznego w tym samym pokoju co urządzenie z niego korzystające, to przy tak małych odległościach zakłócenia Wi-Fi nie powinny być odczuwalne.

To się wtedy stosuje skrętką a nie PLC.
Kto wyda 300 zł by połączyć 2 obiekty w tym samym pokoju na odległości 10m.

Już pomijam, że ludzie będą chcieli na tym uzyskać 500 Mb a najlepiej 1 Gb...., że o wzorcowym stanie instalacji elektrycznej nie wspominając a najlepiej takiej 2 żyłowej - no dzizas...

MrPepka - 06-03-2018, 17:19

KOCUREK1970 napisał/a:
To się wtedy stosuje skrętką a nie PLC.
Kto wyda 300 zł by połączyć 2 obiekty w tym samym pokoju na odległości 10m.

Nie zawsze położenie skrętki jest możliwe nawet w tym samym pokoju gdzie znajduje się router. Sam mam taką sytuację.

Pitrek - 06-03-2018, 17:20

KOCUREK1970 napisał/a:
To się wtedy stosuje skrętką a nie PLC.
Kto wyda 300 zł by połączyć 2 obiekty w tym samym pokoju na odległości 10m.
Coś się nie rozumiemy. :evil:
No przecież adaptery PLC stosuje się, żeby nie trzeba było stosować skrętki.

A łączysz router w odległym pokoju poprzez adapter PLC, w innym odległym pokoju adapter PLC robi za punkt dostępu Wi-Fi.


Osiągi takiego połączenia, zależne o instalacji elektrycznej to całkiem inna sprawa.

KOCUREK1970 - 06-03-2018, 17:37

Pitrek napisał/a:
No przecież adaptery PLC stosuje się, żeby nie trzeba było stosować skrętki.

Tam gdzie się jej nie da zastosować!
Czy w pokoju nie ma mebli, gratów, biurka, listew przypodłogowych? - są, więc skrętkę zamaskujesz.
Pitrek napisał/a:
Osiągi takiego połączenia, zależne o instalacji elektrycznej to całkiem inna sprawa.

Nie tylko instalacji ale i samych urządzeń - nie oczekujcie, że UPC wyda na taki zestaw 600 zł czy więcej.

pawelb - 06-03-2018, 20:45

Ja uzywam adapterów z punktem WiFi...najlepiej mi dziala TPLink ale tez dobrze dziala Fritz
U rodzicow mam Dlinka, wszystkie z AP WiFi bo tylko takie mają sens (kazdy ma tez gniazdo FastEthernet), taki zestaw można kupić za okolo 300zl ale nie ma gniazda GigabitEthernet bo takie kosztuja okolo 600zl

daroslav - 06-03-2018, 23:07
Temat postu: Re: PLC od UPC - testy
MrPepka napisał/a:
UPC poszukuje testerów którzy będą chcieli przetestować adaptery PLC od nich:
https://forum.upc.eu/t5/wifi-i-wifree/poszukiwani-testerzy-plc/m-p/10255#M125
W wątku powyżej możecie się zgłaszać. Ciekawe czy te adaptery będą miały gniazda LAN gigabitowe no i co najważniejsze wifi ac?


Może Kocurek będzie wiedział? Ogólnie fajne info. Dzięki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group