Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Przejście do UPC. Kilka pytan

pawelb - 25-02-2018, 18:46

tormen napisał/a:
Cytat:
tormen, A nie możesz włączyć w tym modemie trybu bridge? Z moich informacji wynika, że Vectra nie blokuje w żadnym swoim sprzęcie tego trybu.

Mogę, ale nie do końca uśmiecha mi się kupno nowego routera :( Chyba jednak nie mam wyboru...


Tormen, zrob prosze ten test Puma 6, jestes w Vectrze i chetnie zobaczymy jak u Ciebie wychodzi ten test na Technicolorze...i wklej wynik tego testu
http://www.dslreports.com/tools/puma6

tormen - 25-02-2018, 23:47

Słuchajcie, w końcu w akcie desperacji zakupiłem włąsny router, żeby nie gadać z kretynami. Wszystkie rozmowy brzmiały tak samo "uprzejmie informujemy, że zakres pracy modemu miesci sie w okreslonych parametrach, nic nie blokujemy..." Nie no BETON.
Kupiłem Asus RT AC1200G+, może nie jakiś topowy sprzęt, ale daje radę.
Router przestawiłem oczywiscie w bridge.
Co do testu Puma - nie mam pojęcia co to jest, ale uściślijcie proszę, czy mam to zrobić na Technicolor w trybie routera, czy mogę w trybie bridge i na własnym Asusie?
Przy okazji mam pytanie: trochę wypadłem z tematu, ale jeśli wstawię screeny z ustawien Asusa - będziecie mogli opisać czy dobrze wszystko skonfigurowałem?

pawelb - 25-02-2018, 23:52

tormen napisał/a:
Słuchajcie, w końcu w akcie desperacji zakupiłem włąsny router, żeby nie gadać z kretynami. Wszystkie rozmowy brzmiały tak samo "uprzejmie informujemy, że zakres pracy modemu miesci sie w okreslonych parametrach, nic nie blokujemy..." Nie no BETON.
Kupiłem Asus RT AC1200G+, może nie jakiś topowy sprzęt, ale daje radę.
Router przestawiłem oczywiscie w bridge.
Co do testu Puma - nie mam pojęcia co to jest, ale uściślijcie proszę, czy mam to zrobić na Technicolor w trybie routera, czy mogę w trybie bridge i na własnym Asusie?
Przy okazji mam pytanie: trochę wypadłem z tematu, ale jeśli wstawię screeny z ustawien Asusa - będziecie mogli opisać czy dobrze wszystko skonfigurowałem?


Chodzilo mi O to zebys majac ten modem od Vectry czyli CGA2121 w trybie routera po prostu kliknal na link http://www.dslreports.com/tools/puma6 (w Chrome) a wynik wkleil jako grafike na forum :P
Tylko tyle

tormen - 26-02-2018, 00:18

Witam, już wrzucam grafikę, przy okazji mam pytanie o konfigurację routera, czy jest w porządku? Niektórych screenów nie robiłem, np przekierowanie - wył, dmz - wył, trugering - wył, ddns-wył, ipv6-wył, vpn - wył, firewall-wył (tu nie wiem, włączyć?).
Zależało mi na otwartych portach i myślałem, że muszę je ręcznie przekierować, ale to załatwiło chyba UpNP?
Będę wdzięczny za wskazówki odnośnie konfiguracji.

[ Dodano: 26-02-2018, 00:19 ]
Jeszcze obiecana Puma (nie mogłem dać 6 załącznika).

MrPepka - 26-02-2018, 00:35

Ustaw pasmo kanału tak:
2,4 GHz - 40 MHz
5 GHz - 80 MHz

[ Dodano: 26-02-2018, 00:41 ]
Cytat:
firewall-wył (tu nie wiem, włączyć?).

Włącz

tormen - 26-02-2018, 00:47

Cytat:
Ustaw pasmo kanału tak:
2,4 GHz - 40 MHz
5 GHz - 80 MHz

SERDECZNIE dziękuję, firewall też włączony.
Doradzcie mi jeszcze proszę odnośnie przekierowania portów. Korzystam z torrentów i na prywatnych trackerach konieczne jest mieć otwarte porty. Wystarczyło włączenie Upnp na routerze (korzysta z tego klient torrent) i w testach są otwarte. Może być ta funkcja, czy lepiej przekierować je ręcznie? Jeśli ręcznie to który ip wpisać? On się przecież zmienia z puli dhcp.

MrPepka - 26-02-2018, 00:51

Zostaw włączone upnp w asusie i w kliencie torrent.
brtk - 26-02-2018, 15:41

@pawelb Wynik puma marzenie na tym jego routerze w vectrze, a UPC dalej się łudzi, że u nich ok i wyeliminują go programowo :) Ale też może mieć wpływ na to, że Vectra ma mniej obciążoną sieć, bo mniej klientów.

KOCUREK1970 napisał/a:
pawelb napisał/a:
Mozesz zrobic test Puma6 na tym modemie Technicolor CGA 2121? on ma chipset Broadcoma

Uważajcie, jak dokładnie ten sprzęt zagości jako zamiennik Compala w UPC Polska :twisted:


Nie obraziłbym się.. ;) Nawet podobny do Compala, zrobią napis ConectBox zamiast Technicolor na dole i po kłopocie :D

MrPepka - 26-02-2018, 15:48

Bardziej chodzi o to, że jak ten sprzęt do nas dotrze to bez trybu bridge.
KOCUREK1970 - 26-02-2018, 15:51

MrPepka,
Sugerujesz się tym, że ten ich stary Technicolor też nie ma tego trybu przez to wifree?

MrPepka - 26-02-2018, 16:40

KOCUREK1970 napisał/a:
Sugerujesz się tym, że ten ich stary Technicolor też nie ma tego trybu przez to wifree?

Poniekąd tak.

KOCUREK1970 - 26-02-2018, 16:43

MrPepka,
To by ładnie strzelili sobie w stopę.
Dla mnie taki sprzęt byłby bezużyteczny.

MrPepka - 26-02-2018, 16:52

Tylko, że oni teraz testują to IPv6 i tu jest pies pogrzebany.
brtk - 26-02-2018, 17:11

Dobrze, że jeszcze jest wybór między ipv4 a ipv6.. ;)
MrPepka - 26-02-2018, 17:13

Gdyby tego wyboru nie było to UPC miało by tak z milion reklamacji

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group