Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Zmiana IP w upc

MrPepka - 12-02-2018, 19:22

1. Rozwiń to pytanie bo nie rozumiem.
2. http://forum.hotfix.pl/si...esu-t18340.html (drugi post od góry).

bracikk - 12-02-2018, 19:43

Chodzi czy ze strony UPC nie będzie jakiś nieprzyjemności np rozwiązanie umowy z mojej winy czy coś takiego.

I tak jestem zmuszony wrócić na stare IP i tryb pracy router, ze względu że dużo urządzeń w domu działa mi po WiFi. Dziękuje wszystkim za pomoc, zawsze to jakieś nowe doświadczenie ;)

taggan - 12-02-2018, 19:55

Możesz śmiało zmieniać adres MAC urządzenia podpiętego do modemu. Nie jest to nigdzie zakazane, ani UPC tego nie pilnuje.
No, chyba że zmieniałbyś MAC kilkaset razy w ciągu dnia, blokując dla siebie kilkaset adresów IP na 48 godzin.... to może kogoś by zainteresowało ;)

MrPepka - 12-02-2018, 20:17

bracikk napisał/a:
I tak jestem zmuszony wrócić na stare IP i tryb pracy router, ze względu że dużo urządzeń w domu działa mi po WiFi.

A nie prościej kupić swój router i mieć sieć tak ustawioną jak Ty chcesz, a nie jak chce ISP? Masz wtedy kontrolę nad swoim sprzętem. Do swojego routera podłączasz ten switch co masz i wtedy masz kontrolę nad całą swoją siecią domową.

dekiel - 21-02-2018, 13:52

taggan napisał/a:
No, chyba że zmieniałbyś MAC kilkaset razy w ciągu dnia, blokując dla siebie kilkaset adresów IP na 48 godzin....

Czy mam rozumieć, że teoretycznie IP jest powiązane z danym MAC-iem na max 48h? Czyli wyłączając modem np na 3 dni, czyli na 72h, bez zmiany MAC-a urządzenia podpiętego do modemu, może się już zmienić IP jak odpalimy modem po tych 3 dniach wyłączenia go z sieci? Wyłączyliśmy modem, minęło 48h od wyłączenia, ktoś w naszej okolicy zmienia sobie MAC-a, dostaje nasze dotychczasowe "zwolnione" IP (jest jakaś procedura przydziału IP, jakieś losowanie, jakiś stos i najświeższe zwolnione IP trafiają do pierwszego w potrzebie?), a my następnego dnia z musu dostajemy wtedy nowe IP. Czy jeżeli nikt w okolicy nie robił przetasowań w puli IP (bo np. wpinali nowych użytkowników i się wstrzelili na nasz adres) to mimo upływu ponad 48h i tak domyślnie wrócimy do IP, które bazy wiązały z MAC-iem naszego urządzenia zapiętego do modemu?

taggan - 21-02-2018, 14:34

Po 48 godzinach od wyłączenia modemu adres IP wraca do puli wolnych, z której to DHCP pobiera sobie losowo wolny adres dla nowologującego się modemu.
Szansa na otrzymanie tego samego IP po 48 godzinach od wyłączenia modemu jest niewielka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group